Προς το περιεχόμενο

TV 32' 3D Smart lg 32lb650v 500 hz 299€ mediamarkt k' plaisio


NICK1982

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φιλε μου απο θεμα clouding σε τι κατασταση εισαι και σε σκοτεινο περιβαλλον πως δειχνει η tv(απο θεμα μαυρου)?

Επισης αλλα 2 πραγματακια αν μπορεις να μου πεις........υπαρχει μεγαλη αντανακλαση στην οθονη απο θεμα φωτισμου(το αναφερω γιατι υπαρχει παραθυρο απο εκει που θα τοποθετηθει.Τελος αν μπορεις να μου πεις ακριβως ποσο ειναι στο υψος η τηλεοραση θα εισαι αρχοντας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 116
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει και δορυφορικό δεκτη για όποιον θέλει και δίνει και ένα NFC sticker για να ανοιγει το LG smart share από το κινητό..

Η τηλεόραση έχει και δορυφορικό δέκτη ; 

Τον δοκίμασες ; 

 

Πολύ καλό review

 

Edit: 

Η βάση της βγαίνει ; Για να μπεί σε βάση τοίχου 

Επεξ/σία από terry308
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Clouding μέχρι στιγμής δεν πρόσεξα κάτι..... Σε σκοτάδι με τις default ρυθμίσεις είναι πολύ φωτεινή.. το γύρισα σε μια προ-ρύθμιση ταινία ή με την χρήση του light  sensor και το μαύρο της είναι πολύ καλό (είδα το sin city 2 και με άφησε ικανοποιημένο).

 

Πάντα αυτά είναι στο μάτι του καθενός..

 

Το ύψος είναι περίπου 48 πόντους με την βάση.

 

Από αντανάκλαση με φωτιστικό του κρεβατιού έχει θα έλεγα αρκετή... δεν ξέρω με το παράθυρο από πίσω  πως θα είναι . Με το φώς του δωματίου αναμμένο ή με παράθυρο που έχω στα πλάγια δεν έχω κανένα πρόβλημα. Αν υπάρχει απευθείας πηγή φωτός έχει αντανάκλαση..

 

Η TV έχει LNB in αλλά δεν την έχω δοκιμάσει ακόμα λόγω έλλειψης χρόνου. (να το επιβεβαιώσω όταν θα είμαι σπίτι)

 

Πάντως η εικόνα και η λειτουργίες της με έχουν κάνει να επιλέγω να κάθομαι κρεβατοκάμαρα αντί σαλόνι που υπάρχει 47αρα.. (αρκετά παλιά... ) Έχει και τα καλά του αυτό αν έχεις και παρέα! χι χι χι

 

Edit .. H βάση είναι χώρια στο κουτί και την βάζεις ή όχι!! άρα βγαίνει ανά πάσα στιγμή

 

edit γυαλιά

dual play

http://www.plaisio.gr/thleoraseis/accessories/3d-smart-tv/LG-Dual-play-Glasses-AG-F400DP.htm

 

Setaki για φίλους

http://www.plaisio.gr/thleoraseis/accessories/3d-smart-tv/LG-PARTY-PACK-4-PCS-AG-F315-3D-Glasses-AG-F315.htm

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ο Κωτσο στα 299.

 

Μολις πηγα να την δω απο κοντα και οπως ειναι φυσικο δεν μου αρεσε καθολου η εικονα της οπως και σε καμια αλλη τηλεοραση που ειχαν στο καταστημα.

Ειχα παρει και στικακι μαζι μου να βαλω καμια ταινια για να δω καλυτερα τι παιζει ΑΛΛΑ δεν ειχαν τηλεκοντρολ γιατι τους το ειχαν κλεψει.ΕΛΕΟΣ.

Ουτε φωτα δεν ειχαν αρκετα για να καταλαβω αν κανει αντανακλαση στην οθονη.

 

Δυστυχως δεν μπορεσα να βγαλω ασφαλη συμπερασματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλη φορά κάνε το κόλπο που κάνω εγώ: παίρνω τηλεκοντρόλ από το σπίτι (!)

Το είχα στην τσέπη του μπουφάν και είχαν τρελλαθεί οι υπάλληλοι που δεν ήξεραν ποιος άλλαζε τα κανάλια :)

 

 

δεν μου αρεσε καθολου η εικονα της οπως και σε καμια αλλη τηλεοραση που ειχαν στο καταστημα.

 

Μία από τα ίδια.. Θα περιμένουμε τις OLED μου φαίνεται, δεν υπάρχει άλλη λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την πήρα πριν 2 ώρες. Στα expert profile έχει όμορφα και φυσικά χρώματα. Εξαιρετικό το Web os

Δωσε μερικες πληροφοριες ακομη για την εικονα γενικοτερα και την αντανακλαση της οθονης που μ'ενδιαφερει πολυ.

Επισης η εναλλαγη καναλιων ειναι γρηγορη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εναλλαγή μου φαίνεται κανονική. Η οθόνη είναι γυαλιστερή ωστόσο σε λογικά επίπεδα. Δίπλα σε Apple cinema μου φαίνεται το ίδιο έντονη η αντανάκλαση. Η κατασκευή είναι όλη μεταλλική και δεν το περίμενα. Η βάση ζυγίζει 3 κιλά. Έχει 7 προφίλ νομίζω. Έβαλα spyder επάνω και την καλιμπραρα και έχει εξαιρετική πιστότητα βάσει του αποτελέσματα αποτελέσματος. Το miracast, lg share, lg remote και οι εφαρμογές τρέχουν μια χαρά χωρίς κολλήματα. Δεν έχει ghosting. Βασικά είμαι για την ώρα χαρούμενος πελάτης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδες παλευω απο χ8ες να βαλω βρω που ειναι τα δορυφορικα , τα εχει βρει κανεις?

Την έχεις συνδέσει με δορυφορικό πιάτο ;; Είναι (το πιάτο) σε κάποιον δορυφόρο ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την έχεις συνδέσει με δορυφορικό πιάτο ;; Είναι (το πιάτο) σε κάποιον δορυφόρο ; 

ναι τα εχω κατεβασει , απλα δεν βρισκω που να παω για να τα βαλω να πεξουνε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν κάνεις συντονισμό σε ρώτα αν θες να συντονίσει και τα δορυφορικά. Πατάς ναι και μετά μπαίνουν στη λίστα καναλιών. Τρέξε εν ανάγκη το setup από την αρχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν κάνεις συντονισμό σε ρώτα αν θες να συντονίσει και τα δορυφορικά. Πατάς ναι και μετά μπαίνουν στη λίστα καναλιών. Τρέξε εν ανάγκη το setup από την αρχή

Το κανα και 2η φορα !Βρηκε καπου 600 ξεκλειδωτα απο τον hotbird και καμια 200 ραδιο ,απλα αυτα τα καναλια δεν μπορω να βρω που τα εχει βαλει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...