Προς το περιεχόμενο

TV 32' 3D Smart lg 32lb650v 500 hz 299€ mediamarkt k' plaisio


NICK1982

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ας μην είμαστε υπερβολικοί, σε φωτεινό περιβάλλον η tv συμπεριφερεται καλα, στο σκοταδι λόγω ips δεν ειναι και ότι καλύτερο αλλα παλεύεται

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 116
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επειδή την τηλεοραση την παρήγγειλα αν εχω καποιο θέμα με τον φωτισμο(αντανακλαση) μπορώ να την επιστρέψω με την συγκεκριμένη δικαιολογία μέσα σε 14 μέρες?

Αν και εφόσον γίνεται μπορώ να πάρω χρήματα πίσω η υποχρεωτικά θα πρέπει να επιλέξω κάποια άλλη?

 

Αν του έχει τύχει κανέναν ας δώσει καμία συμβουλή τι γίνεται σ'αυτη την περίπτωση.

προσεκτικό άνοιγμα με φαλτσέτα από κάτω, (εννοείται ότι δεν καταστρέφεις κάτι από τη συσκευασία) και ξανακλείνεις προσεκτικά με ίδια αυτοκόλλητη διάφανη ταινία. Ισχυρίζεσαι ότι δεν την άνοιξες και δεν μπορεί να αποδείξει κανείς το αντίθετο. Την επιστρέφεις και σου δίνουν τα χρήματα πίσω ή πιστωτικό για άλλη αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτος απο αυτο απλα ελεγα οτι οντως αν εχω σοβαρο προβλημα και δεν μπορω να δω καθολου να την επιστρεψω.Αυτο δεν μπορω να καταλαβω αν ειναι σοβαρος λογος για επιστροφη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν οι ρυθμίσεις μέχρι στιγμής είναι

 

Οπισθοφωτισμος 50

Αντίθεση 88

Φωτεινότητα 54

Οριζόντια ευκρίνεια 5

Κατακόρυφη 5

Χρώμα 52

Απόχρωση R6

 

Στον εξειδικευμενο έλεγχο όλα εκτός από φάσμα τυπική και ββελτίωση άκρων απενεργοποιημενα. Γάμμα 2.4.

 

Στη διαχείριση χρωμάτων απαραίτητα στο κόκκινο

-7 κορεσμος

-4 απόχρωση

-5 φωτεινότητα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστούμε fylatos :-)

 

Μπορείς να μας πεις και το σενάριο χρήσης σου με τις ταινίες και τους υπότιτλους? Γιατί έχω την εντύπωση ότι η συγκεκριμένη τηλεόραση (και άλλες μάρκες) δεν τους διαβάζει όταν στριμάρεις (ενώ διαβάζει από usb) αλλά ούτε με server εφαρμογή που να κάνει transcoding on the fly γίνεται η δουλειά (που είναι ο άλλος τρόπος).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστούμε fylatos :-)

 

Μπορείς να μας πεις και το σενάριο χρήσης σου με τις ταινίες και τους υπότιτλους? Γιατί έχω την εντύπωση ότι η συγκεκριμένη τηλεόραση (και άλλες μάρκες) δεν τους διαβάζει όταν στριμάρεις (ενώ διαβάζει από usb) αλλά ούτε με server εφαρμογή που να κάνει transcoding on the fly γίνεται η δουλειά (που είναι ο άλλος τρόπος).

Βάζω την ταινία στο κινητό πχ (όπου βάζω εννοείται ένα κατε- μπροστά) και το αρχείο Srt με ένα sub finder. Εναλλακτικά το αρχείο Srt ίδιο όνομα με την ταινία. Πατάω το εικονίδιο της εφαρμογής lg share διαλέγω την ταινία και παίζει με τους υπότιτλους αυτόματα.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω  αναφέρει και νωρίτερα.. Με το Mezzmo streamaro κανονικά υπότιτλους και σε 3d

 

Argi73 μόλις δοκίμασα το mezzmo που πρότεινες και έχω να πω ότι είναι πάρα πολύ καλό. Το μόνο θέμα που έχει είναι ότι δεν διαβάζει από την εξωτερική κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα με τα ΠΟΛΛΑ περιμενε ερχεται και τις πολλες καθυστερησεις μιας και ειχα κανει την παραγγελια 17-18 μερες πριν την ακυρωσα και πηγα και αγορασα στα ιδια χρηματα την SAMSUNG UE32Η5000 και πηρα κουπονι αξιας 60 ευρω(Κωτσοβολος) επομενες αγορες πανω απο 75 ευρω.

Ετσι κι αλλιως αυτην ηθελα να παρω αλλα περιμενα να πεσει η τιμη της.Ειχα πολλους ενδοιασμους για την LG και τις αντανακλασεις που θα δημιουργουσε το glossy panel στο χωρο μου.Τελικα μολις εβγαλε την προσφορα με το κουπονι δεν κρατηθηκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα εκανες, αφου δεν εβγαζε αποθεμα ο Κωτσοβολος, δεν θα συνεχιζε την προσφορα... Η πλακα ειναι οτι την ξαναεβαλε στο σαητ με 369 με αποθεμα στο αποστολη στον χωρο μου...

 

Εγω που την ειχα πρωτο στοχο αλλα δεν ξεπερνουσα 300 μπατζετ με το που βγηκε την αλλη μερα την παρηγγειλα ονλαην με παραδοση απο καταστημα Μεντιαμαρκτ. Σε θεματα προσφορων ειναι πολυ πιο αξιοπιστοι απο τον κωτσοβολο... Σε διαστημα ενος μηνος ηταν η δευτερη προσφορα που ηθελα να παρω απο κωτσοβολο αλλα δεν εβγαζε αποθεμα... Ευτυχως υπηρχαν και αλλου πορτοκαλιες και στις δυο περιπτωσεις...

Η τηλεοραση ειναι καλη, δεν ειναι ολα μαγικα οπως τα φανταζομουν, αλλα αν την ξαναεβγαζε παλι θα την αγοραζα αφου ειναι (ηταν) η μοναδικη προταση Full HD, smart, 3D, 32αρα κατω απο 300. Το 3d της πολυ καλο και απλο οχι ακτιβ σαν της σαμσουνγκ που δεν το προτιμουσα.

Τα αρνητικα που εχω δει σε μενα

* Δεν μου μπαινει στο λαπτοπ, μου λεει ασταθης συνδεση, στο κινητο μπαινει κανονικα
* Οι υποτιτλοι στο 3d εχουν ενα θεμα, εβαλα κωδικοποιηση utf-8 αλλα ενα μικρο ποσοστο κειμενου εξακολουθει να μην το βγαζει σωστα.
* Ειναι αργη κακα τα ψεματα, δεν ξερω αλλες τηλεορασεις αλλα το καταλαβαινεις...
* H ποιοτητα της δεν ειναι και σουπερ (εχει καποια κενα στην συδεση πλαστικου - οθονης) αλλα δεν με ενοχλει ιδιαιτερα

Αλλα οπως ειπα θα την ξαναγοραζα την ειχα σταμπαρει καιρο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...