Προς το περιεχόμενο

Lenovo S580 Dual Sim με 5 ιντσών IPS οθόνη, τετραπύρηνο επεξεργαστή και τιμή €159


erasmia394

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένα νέο smartphone της Lenovo ετοιμάζεται να κυκλοφορήσει στη χώρα μας, με το γνωστό συνδυασμό καλών τεχνικών χαρακτηριστικών και τιμής.Το Lenovo S580 υποστηρίζει την εγκατάσταση δύο καρτών sim ενώ διαθέτει IPS οθόνη 5 ιντσών με HD ανάλυση, τετραπύρηνο επεξεργαστή χρονισμένο στο 1.2GHz, 1GB μνήμη και 8GB αποθηκευτικού χώρου αλλά και microSD θύρα για να τον αυξήσουμε σε περίπτωση ανάγκης.

 

Η κύρια κάμερα στο πίσω μέρος είναι ικανή για λήψη φωτογραφιών στα 8 megapixels, με LED flash ενώ η δεύτερο στο εμπρόσθιο μέρος διαθέτει αισθητήρα 2 megapixels για ανεκτές Selfies και ικανοποιητικές βιντεοσυζητήσεις. Η μπαταρία με χωρητικότητα στα 2.150 mAh υπόσχεται σχετικά καλή αυτονομία αν και όχι στα επίπεδα άλλων μοντέλων της Lenovo, ενώ ως smartphone στηρίζεται στο Android 4.3 Jelly Bean χωρίς να υπάρχει κάποια ενημέρωση για το πότε και αν θα ενσωματώσει την έκδοση 5.0 Lollipop.

 

Τη συσκευή όπως ενημερωνόμαστε διαθέτει για την ώρα μόνο η αλυσίδα καταστημάτων Public και Multirama, με την τιμή να έχει οριστεί στα €159.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

όχι ρε φίλε δεν είναι αρκετά! να τραβάω όλους τους άλλους με 13mp και τα δικά μου τα μούτρα να τα τραβάω με 2, φυσικά και δεν είναι αρκετά!  Αν θέλω να βγω ποιοτικές φωτογραφίες πρέπει να αγγαρέψω άλλους να με φωτογραφίσουν με το κινητό μου για να φαίνομαι καλύτερα. Δίνουμε τόσα κατοστάρικα για μια συσκευή, δεν θα μπορούσαν 20$ να αποτελούν άλλη μια δεκατριάρα στην μπροστινή όψη? δεν θα μπορούσε ο κερατάς ο κατασκευαστής να βάλει μπρος πίσω καλές κάμερες? αφού το καταραμένο θα το πουλάς στο ένα τέταρτο της τιμή του του χρόνου, κάντο μπαμπάτσκο απόλλες τις πλευρές ρε βλαμμένε και μή κατεβάζεις την τιμή τόσο! Έτσι κι αλλιώς η τεχνολογία δεν έχει να προσφέρει τίποτε καινούριο και θεαματικό τώρα ποια τουλάχιστο απ'το 11-12 μέχρι σήμερα!

 

για όσους κράζουν από κάτω, όταν κι αν αξιωθούν να πάρουν καμιά συσκευή της προκοπής, θα τους κακοφανεί να την γυρίζουν ανάποδα και να προσπαθούν να βρουν το κουμπάκι στην οθόνη για να πετύχουν μια σέλφι, και μέχρι να το βρούν θα'χουν βγει εκτός πλάνου. ΑΑ και για τον άλλον που δεν πιστεύει αυτό που διάβασε, φιλαράκι νομίζω πως αν δεν έχει κάποιος πάθος με την φωτογραφία έστω και μικρό, δεν θα προβεί σε αγορά συσκευής με καλή κάμερα, εκτός κι αν ξέρεις εσύ high and τηλέφωνα με καρα-μάπα κάμερες ή και χωρίς κάμερες. Εντάξει, μπορεί να θέλεις να καμαρώνεις νούμερα και specs όταν τα βγάζεις το κινητό σου και το αφήνεις στο τραπεζάκι στη καφετέρια(δίπλα στ'άλλα), και πιθανόν θα το'χεις και άσπρο για να φαίνεται. 

Επεξ/σία από chrisSerres
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι ρε φίλε δεν είναι αρκετά! να τραβάω όλους τους άλλους με 13mp και τα δικά μου τα μούτρα να τα τραβάω με 2, φυσικά και δεν είναι αρκετά!  Αν θέλω να βγω ποιοτικές φωτογραφίες πρέπει να αγγαρέψω άλλους να με φωτογραφίσουν με το κινητό μου για να φαίνομαι καλύτερα. Δίνουμε τόσα κατοστάρικα για μια συσκευή, δεν θα μπορούσαν 20$ να αποτελούν άλλη μια δεκατριάρα στην μπροστινή όψη? δεν θα μπορούσε ο κερατάς ο κατασκευαστής να βάλει μπρος πίσω καλές κάμερες? αφού το καταραμένο θα το πουλάς στο ένα τέταρτο της τιμή του του χρόνου, κάντο μπαμπάτσκο απόλλες τις πλευρές ρε βλαμμένε και μή κατεβάζεις την τιμή τόσο! Έτσι κι αλλιώς η τεχνολογία δεν έχει να προσφέρει τίποτε καινούριο και θεαματικό τώρα ποια τουλάχιστο απ'το 11-12 μέχρι σήμερα!

 

25962703.jpg

  • Like 27
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι μονο το 4.3 που εχει αλλα και τα specs του σε σχεση με το τι κυκλοφορει στην αγορα σε σχεση με παλια που το Moto G ηταν μονοδρομος,πλεον δεν εντυπωσιαζουν καθολου με τοσες προτασεις που υπαρχουν και απο Android και απο Windows Phones.

 

Κλασσικο 4πυρηνο Android με 1gb ram και μετρια μπαταρια.Οσο για την καμερα στην πραξη μενει να δουμε ποσο καλη ειναι γιατι στα χαρτια δεν λεει κατι.

 

Σε γενικες γραμμες παντως ψιλο αδιαφορο το κινητο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει πολλά κινητα με 8 και εχει και κινητα με 13 μπρος πισω, πάρε κανα απο κεινα chris, το θεμα δεν καταλαβα πιο ειναι? Το συγκεκριμενο με 159δολλάρια ήθελες ναχει 13 μπρος πίσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι ρε φίλε δεν είναι αρκετά! να τραβάω όλους τους άλλους με 13mp και τα δικά μου τα μούτρα να τα τραβάω με 2, φυσικά και δεν είναι αρκετά!  Αν θέλω να βγω ποιοτικές φωτογραφίες πρέπει να αγγαρέψω άλλους να με φωτογραφίσουν με το κινητό μου για να φαίνομαι καλύτερα. Δίνουμε τόσα κατοστάρικα για μια συσκευή, δεν θα μπορούσαν 20$ να αποτελούν άλλη μια δεκατριάρα στην μπροστινή όψη? δεν θα μπορούσε ο κερατάς ο κατασκευαστής να βάλει μπρος πίσω καλές κάμερες? αφού το καταραμένο θα το πουλάς στο ένα τέταρτο της τιμή του του χρόνου, κάντο μπαμπάτσκο απόλλες τις πλευρές ρε βλαμμένε και μή κατεβάζεις την τιμή τόσο! Έτσι κι αλλιώς η τεχνολογία δεν έχει να προσφέρει τίποτε καινούριο και θεαματικό τώρα ποια τουλάχιστο απ'το 11-12 μέχρι σήμερα!

ξέρεις.. μπορείς να το γυρίσεις και να τραβήξεις με την πίσω κάμερα selfie.. 

 

με λίγη (λίγη όμως) εξάσκηση θα σε πετυχαίνεις μέσα στο πλάνο. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mην κοιτάτε μόνο τα specs σε ένα κινητό. Δείτε λίγο και το λειτουργικό που τρέχει!! Αν είναι να το πάρεις για ένα 6μηνο κ μετά να χρειαστείς αντικατάσταση λόγω μη συμβατότητας, τότε είναι πανάκριβο.. Το συγκεκριμένο φοράει 4.3..Για ψάξτε λίγο να δείτε αν η κοινότητα το υποστηρίζει με πολλές Custom ROM. Διαφορετικά απομακρυνθείτε για το καλό σας!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι ρε φίλε δεν είναι αρκετά! να τραβάω όλους τους άλλους με 13mp και τα δικά μου τα μούτρα να τα τραβάω με 2, φυσικά και δεν είναι αρκετά!  Αν θέλω να βγω ποιοτικές φωτογραφίες πρέπει να αγγαρέψω άλλους να με φωτογραφίσουν με το κινητό μου για να φαίνομαι καλύτερα.

 

ενω αν σου βαλουν καλη καμερα θα τραβηξεις φωτογραφιες για έκθεση.... απο απόσταση 40cm που είναι το χέρι σου!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...