Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με σημειωματαρειο


Vassilis8

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια , εχω τα windows 8.1 εχω εγκαταστησει ολα τα updates, αρχικα τα windows ηταν στα αγγλικα και επειτα τα γυρισα στα ελληνικα. Το προβλημα που εχω ειναι οτι ενω εγω μπορω να γραψω κανονικα ελληνικα και μετα αν κανω αποθηκευση το σημειοματαρειο επειτα μου τα δειχνει κανονικα. Αλλα αλλα αρχεια τα οποια εχω απο παλια σε μορφη σημειοματαρειου μου τα βγαζει σε στυλ κινεζικα. Παλια αρχεια σε word μου τα δειχνει κανονικα. Το προβλημα μου ειναι το σημειοματαρειο ξερει κανεις πως φτιαχνεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοω το κανονικο το σημειοματαρειο που εχουν τα windows, αυτο που χρησημοποιεις για να γραψεις διαφορα. Δεξι κλικ-Δημιουργια-Νεο εγγραφο κειμενου (ετσι ειναι στα windows 8.1 που εχω) . Δεν μου εμφανιζει τα παλια σημειοματαρεια που ειναι γραμμενα στα ελληνικα και επισης μπορει να μην δειχνει και αλλα σημειοματαρεια αν τυχον κατεβασω απο το διαδικτυο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα το προβλημα ειναι χειροτερο γτ δεν εφταιγε το notepad, επειδη εχω δει πολλα προβληματα στα windows 8.1 ετσι πιστευω πως και αυτο ειναι ενα απο αυτα. Λοιπον οπως ειπα εγκατεστησα την ελληνικη γλωσσα. Πριν λιγο προσπαθησα να κανω extract ενα αρχειο iso και δημιουργησα εναν νεο φακελο, το προγραμμα δεν μπορουσε να το κανει extract στο φακελο γτ ο φακελος ηταν μετανομασμενος στα ελληνικα , οταν ομως τον μετανομασα στα αγγλικα τοτε το προγραμμα ξεκινησε κανονικα το extract. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε δεξί κλικ στη σημαία των win στο desktop και επέλεξε Πίνακας ελέγχου.

Μετά πήγαινε Ώρα, γλώσσα και περιοχή.

Επέλεξε στην Περιοχή το Αλλαγή των μορφών ημερομηνίας, ώρας ή περιοχών.

Στην καρτέλα που θα ανοίξει πήγαινε στην καρτέλα Διαχείριση και πάτα Αλλαγή τοπικών ρυθμίσεων συστήματος.

Επέλεξε από το drop down menu Ελληνικά (Ελλάδα).

ΟΚ σε όλα και κάνε αποσύνδεση ή επανεκκίνηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...