Προς το περιεχόμενο

Ψηφιακή Αλληλεγγύη - Παγίδες, Απάτες


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ξέρω, απλά με τόσους συμμετέχοντες στη λίστα πιθανολογώ ότι θα υπάρχουν και πιο μικροί που ίσως να πουλάνε και συνδέσεις (παίζει ακόμα αυτό στην αγορά; δεν ξέρω).

 

Ναι υπάρχει και η Cyta, ξέχασα. Την πρόσθεσα στο παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 640
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το θέμα είναι ότι όσο περιμένει κάποιος τόσο ακριβότερη θα του βγει η σύνδεση που θα κάνει. Αν πχ κάποιος επιλέξει τώρα ένα 12μηνο πρόγραμμα μέχρι τον Οκτώβρη τον καλύπτει η επιδότηση και θα πληρώσει από την τσέπη του για τους 4 υπόλοιπους μήνες (από τον Οκτώβρη και μετά). Αν περιμένει μέχρι τον Ιούνιο τότε θα πληρώσει από την τσέπη του για περισσότερους μήνες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπούνε κι άλλα καταστήματα αλλά ουσιαστικά θα είναι καταστήματα των ήδη συμμετεχόντων αλυσίδων καθώς δεν έχουν μπει όλα τα υποκαταστήματα ακόμα....

 

Στη πόλη μου πχ μόνο ο ΟΤΕ συμμετέχει αν και έχουμε καταστήματα Wind, Vodafone, Γερμανο...

 

Μέχρι 30/4 θα μπορούν να συμμετέχουν καταστήματα μετά γιοκ... και μέχρι 30/6 η δράση...

 

Ισχύει αυτό που αναφέρει ο zio.. όσο πιο αργά τόσους περισσότερους μήνες θα πληρώσει κάποιος από την τσέπη του..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφερθηκε απο την wind οτι μπορεις να διακοψεις το συμβολαιο απο 01/11 χωρις καμια επιβαρυνση.

https://www.facebook.com/WindHellas/posts/872868209440866?comment_id=873833906010963&ref=notif&notif_t=share_reply

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε αυτό είναι το σωστό... το πρόγραμμα υποτίθεται απευθύνεται σε άτομα με πολύ χαμηλό εισόδημα που δεν είναι απίθανο να μην μπορούν να συνεχίσουν να πληρώνουν για το ίντερνετ... Ήταν παράλογο να τους λες πάρε 7 μήνες δωρεάν και μετά πλήρωνε για άλλους 17 μήνες ίντερνετ.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορουμε να παρουμε μονο την συσκευη και να μην επιλεξουμε καθολου συνδεση;

Γνωριζει καποιος;

οχι φίλε μου,

τα δυο πρώτα "πακέτα" (συσκευή και σύνδεση) είναι απαραίτητα. Το τρίτο (παροχή μαθημάτων στους υπολογιστές κλπ) είναι προαιρετικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στους ορους χρησης του προγραμματος (Ψηφιακη Αλληλεγγυη) καπου λεει οτι απο 1/11/2015 ο ωφελουμενος μπορει να διακοψει τη συνδεση χωρις πολλα πολλα. Αρα μηπως τα καταστηματα αποκρίπτουν επιτηδες την πληροφορια αυτη?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψηφιακη απατη.. 24 μηνες δεσμεση στη συνδεση.. αλλιως πληρωμη τελους απενεργοποιησης της που φθανει τα 250€..

 

Αφού η wind απάντησε ότι μπορείς να διακόψεις την σύνδεση χωρίς κόστος μόλις τελειώσει το δωρεάν στις 31/10...

 

Αν δεν ισχύει καλύτερα vodafone που έχει 12μηνο... η cosmote δεν ξέρουμε τι διάρκεια έχει...

Από public (aka wind) διάβασα πως αν πάρεις τάμπλετ μπορείς να διακόψεις την σύνδεση δωρεάν ενώ αν πάρεις λάπτοπ και την διακόψεις πρέπει να πληρώσεις 27 ευρώ ως κόστος για το στικάκι που σου δίνουν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχην, το οτι καποια εταιρια λεει οτι μετα τις 31/10 μπορουμε να το κοψουμε χωρις κυρωσεις δε λεει τιποτα, το θελουμε να το λεει εγγραφως στο συμβολαιο. Επισης το οτι ζητανε 27 ευρω για το στικακι παλι ερχεται σε αντιθεση με εναν αλλο ορο του προγραμματος που λεει οτι ο παροχος προσφερει τον εξοπλισμο συνδεσης δωρεαν.

ΜΠΑΧΑΛΟ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την εξυπηρετηση πελατων Public μου ειπαν οτι το mobile internet της Wind διακοπτεται χωρις επιβαρυνση οποιαδηποτε στιγμη πριν την ολοκληρωση των 24ων μηνων. Φυσικα οπως αναφερθηκε πανω θα ζητησω να το δω γραπτα στο συμβολαιο για να εχω το κεφαλι μου ησυχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτάχτε και προς Κοσμοτέ μεριά πάντως αφού δίνει 10 gb το μήνα αντί για 5 που δίνουν οι άλλοι... από εξοπλισμό έτσι κι αλλιώς μαύρα χάλια είναι όλοι... Όλα τα λάπτοπ με 2 γίγα ραμ.... ¨ηθελα να ξερα που τα ξέθαψαν αυτά αφού πλέον πολύ σπάνια βρίσκεις λάπτοπ με κάτω από 4 γίγα...

 

Τους έχω ικανούς να αφαίρεσαν τα 2 γίγα από λάπτοπ με 4 γίγα ραμ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...