Προς το περιεχόμενο

Ψηφιακή Αλληλεγγύη - Παγίδες, Απάτες


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχουν μπερδέψει τα μπούτια τους.Το mobile broadband πότε θα στο ξεμπλοκάρουν?απαντηση ακομα δεν εχω παρει ο ενας ριχνει την ευθηνη στον αλλον..θα παω να κανω και μια διακοπη και στο broadband να τελειωνει το θεμα....νομιζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 640
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Έχουν μπερδέψει τα μπούτια τους.Το mobile broadband πότε θα στο ξεμπλοκάρουν?απαντηση ακομα δεν εχω παρει ο ενας ριχνει την ευθηνη στον αλλον..θα παω να κανω και μια διακοπη και στο broadband να τελειωνει το θεμα....νομιζω

 

Δεν ξέρω αν αυτό γίνεται.Εσύ το ήθελες για να το χρήσιμοποιησεις το mobile broadband?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ελαβα σημερα το ταμπλετ μετα απο 3 εβδομαδες τελικα.Το δωρο δεν το πηρα ειπαν οτι τελειωσαν τα αποθεματα και αν τα στειλουν θα τα στειλουν αργοτερα.Το asus fonepad 8 εμενα μαρεσε υπερβολικα μπορει να μην εχει και την τελεια καμερα αλλα ειναι μια αξιολογη και οχι χαλια.Δεν μου κολλαει καθολου η ανταποκριση ειναι αριστη.Η οθονη τα σπαει.Τα δυο ηχεια που εχει μπροστα παρα πολυ καλα και το καλο με το να ειναι μπροστα ειναι το οταν ειναι στην θηκη δεν χανεται ο ηχος απο οτι με ενα ταμπλετ που το ηχειο ακουμπαει στην θηκη.Σε θεμα μπαταριας δεν μπορω να πω ακομα γιατι γραφει οτι πρεπει να το φορτισω ενα 8ωρο αρα θα το κανω και θα σας πω!Το αλλο καλο ειναι οτι τις επαφες μου δεν χρειαστηκε να τις γραψω απο μονο του μεσω bluetooth τις πηρε.Αν εχετε καποια αλλη ερωτηση πειτε μου.Το μονο που με ξενερωσε ειναι οταν το βγαζεις απο ην ζελατινη που ειναι σαν φακελος δεν εχει στο ταμπλετ δικο του screen protector και οταν το βαλα σε θηκη φοβηθηκα μην χαρακωθει απο τα πλαστικα της θηκης

 

Όταν φορτίσει βάλτο λίγο βίντεο full φωτεινότητα να δούμε πόσο κρατάει. Έχω ακούσει για 6- 6:30 ώρες ή μπορεί κ 9...Οπότε παίζει.

Από που το παρήγγειλες κ σου είπαν ότι δεν έχει δώρο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα για αγορα λαπτοπ μπορουμε να αποφυγουμε το 24 μηνο και σε ποια εταιρια γιατι βλεπω να παει χαμενη η επιδοτηση.

Σημερα μου ειπαν σε ενα public οτι ειναι 24 μηνες η wind....περιμενω μηπως βγαλουν κανενα λαπτοπ της προκοπης με λιγα επιπλεον χρηματα αλλα δεν το βλεπω. 12 μηνες συνδεση κανω ευχαριστως αλλα 24 οχι ειναι μεγαλη κοροιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν φορτίσει βάλτο λίγο βίντεο full φωτεινότητα να δούμε πόσο κρατάει. Έχω ακούσει για 6- 6:30 ώρες ή μπορεί κ 9...Οπότε παίζει.

Από που το παρήγγειλες κ σου είπαν ότι δεν έχει δώρο?

Απο την wind μου είπαν ότι τελείωσε μάλλον το απόθεμα από τα κεντρικά και ότι θα στείλουν αργότερα και αν δικαίουμαι να το πάρω θα το παρω.Πάντως απο την ώρα που το άνοιξα το είχα βαλει full φωτεινότητα και με 40% μπατάρια με συνεχή χρήση κράτησε περίπου 4 ώρες

Τελικα για αγορα λαπτοπ μπορουμε να αποφυγουμε το 24 μηνο και σε ποια εταιρια γιατι βλεπω να παει χαμενη η επιδοτηση.

Σημερα μου ειπαν σε ενα public οτι ειναι 24 μηνες η wind....περιμενω μηπως βγαλουν κανενα λαπτοπ της προκοπης με λιγα επιπλεον χρηματα αλλα δεν το βλεπω. 12 μηνες συνδεση κανω ευχαριστως αλλα 24 οχι ειναι μεγαλη κοροιδια.

Ρωτά και στην wind και πες τους αν θα μπορεις αντί για στικάκι να πάρεις την σιμ!Ώστε να το κόψεις χωρίς να πληρώνεις και στικακι
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα για αγορα λαπτοπ μπορουμε να αποφυγουμε το 24 μηνο και σε ποια εταιρια γιατι βλεπω να παει χαμενη η επιδοτηση.

Σημερα μου ειπαν σε ενα public οτι ειναι 24 μηνες η wind....περιμενω μηπως βγαλουν κανενα λαπτοπ της προκοπης με λιγα επιπλεον χρηματα αλλα δεν το βλεπω. 12 μηνες συνδεση κανω ευχαριστως αλλα 24 οχι ειναι μεγαλη κοροιδια.

cosmote, γερμανός, Κωτσόβολος (Vodafone) κάνουν 12μηνες συνδέσεις. Δεν ξέρω τι κάνουν τα mediamarkt

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Την σιμ πως να την βαλω στο λαπτοπι, δεν θελω στικ για αυτό?

 

Τη SIM προφανώς δε θα μπορείς να την χρησιμοποιήσεις στο laptop. Μπορείς να την χρησιμοποιήσεις π.χ. σε ένα Dual SIM κινητό σου ας πούμε.

 

Ο λόγος να ζητήσεις SIM κι όχι στικάκι είναι για να μην είσαι υποχρεωμένος μετά τις 31/10 να πληρώνεις 12ευρα μέχρι να λήξει το 12μηνο. Στο λέμε γιατί πολλά μαγαζιά λένε ότι αν πάρεις SIM, μπορείς να την διακόψεις αζημίως στις 31/10, ενώ τα στικάκια πρέπει να τα πληρώνεις μέχρι τη λήξη του 12μηνου.

Γι' αυτό ρώτα αν γίνεται να πάρεις για συσκευή laptop και για internet κάρτα SIM. (Κι ενημέρωσε μετά κι εδώ τι σου είπαν ε.)

 

Και στην τελική ποιος το χρειάζεται τόσο πολύ πια τα στικάκια και τις SIM; Αφού σχεδόν όπου και να πάμε υπάρχει κι ένα Wi-Fi. Απλά οι περισσότεροι δικαιούχοι τα προτιμούν για να μη μπλέξουν με τις 24μηνες δεσμεύσεις των adsl συνδέσεων.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Την σιμ πως να την βαλω στο λαπτοπι, δεν θελω στικ για αυτό?

 

Προσωπικά δεν θα σου συνιστούσα να βάλεις τέτοιο στικάκι στο λάπτοπ γιατί με μια ενημέρωση του λάπτοπ έχεις χρεωθεί για τα καλα.Και κυρίως δεν θα έφταναν για τίποτα τα gb

 

 

Τη SIM προφανώς δε θα μπορείς να την χρησιμοποιήσεις στο laptop. Μπορείς να την χρησιμοποιήσεις π.χ. σε ένα Dual SIM κινητό σου ας πούμε.

 

Ο λόγος να ζητήσεις SIM κι όχι στικάκι είναι για να μην είσαι υποχρεωμένος μετά τις 31/10 να πληρώνεις 12ευρα μέχρι να λήξει το 12μηνο. Στο λέμε γιατί πολλά μαγαζιά λένε ότι αν πάρεις SIM, μπορείς να την διακόψεις αζημίως στις 31/10, ενώ τα στικάκια πρέπει να τα πληρώνεις μέχρι τη λήξη του 12μηνου.

Γι' αυτό ρώτα αν γίνεται να πάρεις για συσκευή laptop και για internet κάρτα SIM. (Κι ενημέρωσε μετά κι εδώ τι σου είπαν ε.)

 

Και στην τελική ποιος το χρειάζεται τόσο πολύ πια τα στικάκια και τις SIM; Αφού σχεδόν όπου και να πάμε υπάρχει κι ένα Wi-Fi. Απλά οι περισσότεροι δικαιούχοι τα προτιμούν για να μη μπλέξουν με τις 24μηνες δεσμεύσεις των adsl συνδέσεων.

Πιο καλά δεν θα μπορούσα να απαντήσω :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επομενως το στικακι ειναι πρακτικα αχρηστο στο λαπτοπ γιατι πολυ σωστα τα windows θα κανουν αναβαθμισεις και θα τρωνε ολα τα gb.

Δεν το ειχα σκεφτει αυτο, δεν ειχα ποτε μου λαπτοπ. θα ρωτησω αυτο που ειπε ο giorgos για τις sim.

Ευχαριστω πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επομενως το στικακι ειναι πρακτικα αχρηστο στο λαπτοπ γιατι πολυ σωστα τα windows θα κανουν αναβαθμισεις και θα τρωνε ολα τα gb.

Δεν το ειχα σκεφτει αυτο, δεν ειχα ποτε μου λαπτοπ. θα ρωτησω αυτο που ειπε ο janet για τις sim.

Ευχαριστω πολυ.

Παντού είναι άχρηστο γιατί είναι πολύ λίγα τα gb δεν φτάνουν για τίποτα σχεδόν.Και ειμαι η janet χαχαχα :-) πάντως ρώτησε το πιο πολύ θα σε συμφέρει.Εμένα πάντως στην wind για να κάνω διακοπή το mobile broadband μου είπε να πάω ένα μήνα πριν δηλαδή τέλη Σεπτέμβρη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο ενδελεχη ερευνα αγορας (καλα καλα του insomnia ηθελα να πω) κατεληξα και εγω στο Γερμανο για να αποκτησω το Lenovo Ideapad G50 Bing, εχω περασει στη δευτερη εβδομαδα αναμονης και επειτα απο αλλη ερευνα αγορας (πραγματικη αυτη τη φορα) διασταυρωσα τα εξης.

Απο αλλο καταστημα Γερμανου μου ανεφεραν πως μπορουν να καταθεσουν μεχρι 20 αιτησεις την ημερα γιατι τοσο τους επιτρεπεται (οποτε λογικα θα παω για 3η μπορει και 4η εβδομαδα) ενω απο καταστημα Wind μου το δικαιολογησαν λιγο καλυτερα, λεγοντας πως, ναι μεν δεν υπαρχει οριο αιτησεων αλλα ειναι ιδιαιτερα χρονοβορα διαδικασια (τουλαχιστον 20-30 λεπτα για την καθε αιτηση) οποτε και λογικο να μην ξεπερνανε τις 20 περιπου την ημερα!!! (Τι διαολο συμπληρωνουν σε αυτη την αιτηση? Την οικογενειακη μου ιστορια σε ποιο συντομο χρονο θα τη περιεγραφα!)
Το περιεργο τωρα ηρθε απο το Public... Εκει η πωλητρια δεν μου απαντησε αλλα με ενημερωσε πως δεν δεχεται αλλες αιτησεις γιατι εχει ξεμεινει απο αποθεμα... Να κανω λιγη υπομονη μαλιστα γιατι θα ξανανοιξει συντομα και με νεα προιόντα μαλιστα!!!!
Τι ειναι αυτο παλι? Τοσο καιρο περιμενα για να δω πως οντως τα προιοντα ειναι πολυ περιορισμενα, τελικα θα τα ανανεωσουν??
Εχει κανεις καμια πληροφορια παιδες ή απλα επεσα σε τζιμανι πωλητρια? (Δημιουργια προσδοκιων για να κερδισει το πελατη)!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά και συγγνώμη εάν είμαι εκτός τοπικ αλλά είναι ότι κοντινότερο βρήκα στο φόρουμ σχετικά με το θέμα..

 

Πήρε η κοπέλα μου από τον Γερμανό μέσο του προγράμματος το Hp 250 με τα Windows 8.1.

Εννοείται ότι σερνοταν και αποφάσισα να του περάσω τα Windows 7 με κλειστά μάτια και μετά από μια γρήγορη αναζήτηση στο site της Hp βρήκα ότι υπάρχουν drivers οπότε όλα καλά μέχρι εδώ..

Το πρόβλημα είναι το εξής: οι περισσότεροι drivers δεν δουλεύουν και μετά από πολύωρη αναζήτηση σε πολλά sites βρήκα ότι οι περισσότεροι έχουν το ίδιο πρόβλημα..

Αν έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα ας μου στείλει ένα pm να μου πει τι έκανε.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και ζητάω συγνώμη αν έπρεπε να ψάξω καλύτερα στο φόρουμ η είμαι εκτός topic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το περιεργο τωρα ηρθε απο το Public... Εκει η πωλητρια δεν μου απαντησε αλλα με ενημερωσε πως δεν δεχεται αλλες αιτησεις γιατι εχει ξεμεινει απο αποθεμα... Να κανω λιγη υπομονη μαλιστα γιατι θα ξανανοιξει συντομα και με νεα προιόντα μαλιστα!!!!

Τι ειναι αυτο παλι? Τοσο καιρο περιμενα για να δω πως οντως τα προιοντα ειναι πολυ περιορισμενα, τελικα θα τα ανανεωσουν??

Εχει κανεις καμια πληροφορια παιδες ή απλα επεσα σε τζιμανι πωλητρια? (Δημιουργια προσδοκιων για να κερδισει το πελατη)!!!!

 

Έχω ξαναγράψει σε προήγουμενο post αυτό ακριβώς που ρωτάς για public. Είχα ρωτήσει εδώ και αρκετές μέρες, γιατί κ εμένα δε με ενθουσιάζει κανένα μοντέλο, για το αν θα προσθέσουν καινούργια μηχανήματα. Είχα πάρει τηλέφωνο μάλιστα κ στα κεντρικά γιατί είχαν ήδη αρχίσει να εξαντλούνται κάποια tablets. Η απάντηση του υπεύθυνου ήταν ότι θα προσθέσουν σίγουρα και άλλα κάποια στιγμη γιατί δε γίνεται να μην έχουν να προσφέρουν κάτι μέχρι τον Ιούνιο που λήγει το πρόγραμμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...