Προς το περιεχόμενο

MS ONEDRIVE 100GB για 2 χρόνια!


TheAccountant

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 44
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οντως έχω λογαριασμό στο mega drive και δείχνει να είναι το πιο ασφαλες.κρυπτογράφηση και αν δεν θυμασαι τους κωδικούς σου να κανεις log in δεν υπάρχει απο πουθενά και με τίποτα δυνατότητα ανάκτησης τους.και στα 10 "λάθη" παει ο λογαριασμός και οτι εχεις μέσα αυτόματο delete

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή τελικά τα κατάφερα και έκανα upgrade +100Gb σε όλους τους λογαριασμούς που έχω στο σπίτι, εκτός από τον πρώτο που παιδεύτηκα με proxy και τα σχετικά, σε όλους τους άλλους έκανα (και μπορείτε να κάνετε και εσείς) τα εξής:

 

 - Logout από όλους τους live λογαριασμούς ή ανοίγετε έναν καθαρό browser (π.χ. Internet Explorer) με τον οποίο δεν μπαίνετε σε Microsoft Sites με τον λογαριασμό σας

 

 - Ανοίγετε το παρακάτω link και κάνετε login με τον λογαριασμό που θέλετε να κάνετε upgrade

 

https://login.live.com/oauth20_authorize.srf?lc=1033&client_id=000000004C12B387&scope=wl.signin%20wl.basic%20wl.emails%20wl.onedrive_provision_quota&response_type=code&redirect_uri=https://preview.onedrive.com/callback.aspx&mkt=EN-US&scft=CjqOpHbs!QA5E0WkX00BBI0EWzE3gRLrmlmk1pQzK*LhuTm6AA8CuSF1j4yb!OqYQtGpZkf22EIYN1e7fUuK0F2GTco8zv7PERgrcH26B5dAIg9XRMIPb7N4yPNWm6udBf6b3HlUKCsuT2wB7w!KRRw%24&lc=1033&uaid=1ecdc7677a6d4c23aacd83f97655b263&swu=1&flowtoken=CtHS28YMUchFEDl6sxyhsILLdArbeFMpDDJiKfHcHbONI91vPR7hV5fx36J4bPYIvlyYUp03JlY6m6hmxw*Cc!ONaGDGnxyTq*MYzR0acdaYAiTgS*8lsUaktbIaf7VwnG!!I1vhHo7hP3MWObhewX!QpjKz99Wv9ESlLMeJiHriF6XUq3Qr9oB9AC1U4xkffEKU1hlSJAnraMGx!th2jnY%24
 
Ελπίζω να δουλέψει και σε εσάς..

 

 

 

Ευχαριστώ φίλε μου

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως έχω λογαριασμό στο mega drive και δείχνει να είναι το πιο ασφαλες.κρυπτογράφηση και αν δεν θυμασαι τους κωδικούς σου να κανεις log in δεν υπάρχει απο πουθενά και με τίποτα δυνατότητα ανάκτησης τους.και στα 10 "λάθη" παει ο λογαριασμός και οτι εχεις μέσα αυτόματο delete

Αν δηλαδή ξέρω το λογαριασμό σου (το username) κάνω 10 προσπάθειες και στα σβήνω όλα; Και το λες καλό αυτό; 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω να έδειχνε κανεις το username του έτσι αέρα η να έκανε log in απο δημόσιο pc.τώρα αν έλεγε το username του η το έδειχνε είναι το λιγοτερο αφελής.πάντως εγώ το θεωρώ ασφάλεια όταν μετα απο προσπαθειες σβήνουν τα αρχεία μέσα.γιατί εκεί δεν θα βάλεις φωτο απο διακοπές και τέτοια,βάζεις αλλά αρχεια, κωδικούς κτλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή τελικά τα κατάφερα και έκανα upgrade +100Gb σε όλους τους λογαριασμούς που έχω στο σπίτι, εκτός από τον πρώτο που παιδεύτηκα με proxy και τα σχετικά, σε όλους τους άλλους έκανα (και μπορείτε να κάνετε και εσείς) τα εξής:

 

 - Logout από όλους τους live λογαριασμούς ή ανοίγετε έναν καθαρό browser (π.χ. Internet Explorer) με τον οποίο δεν μπαίνετε σε Microsoft Sites με τον λογαριασμό σας

 

 - Ανοίγετε το παρακάτω link και κάνετε login με τον λογαριασμό που θέλετε να κάνετε upgrade

https://login.live.com/oauth20_authorize.srf?lc=1033&client_id=000000004C12B387&scope=wl.signin%20wl.basic%20wl.emails%20wl.onedrive_provision_quota&response_type=code&redirect_uri=https://preview.onedrive.com/callback.aspx&mkt=EN-US&scft=CjqOpHbs!QA5E0WkX00BBI0EWzE3gRLrmlmk1pQzK*LhuTm6AA8CuSF1j4yb!OqYQtGpZkf22EIYN1e7fUuK0F2GTco8zv7PERgrcH26B5dAIg9XRMIPb7N4yPNWm6udBf6b3HlUKCsuT2wB7w!KRRw%24&lc=1033&uaid=1ecdc7677a6d4c23aacd83f97655b263&swu=1&flowtoken=CtHS28YMUchFEDl6sxyhsILLdArbeFMpDDJiKfHcHbONI91vPR7hV5fx36J4bPYIvlyYUp03JlY6m6hmxw*Cc!ONaGDGnxyTq*MYzR0acdaYAiTgS*8lsUaktbIaf7VwnG!!I1vhHo7hP3MWObhewX!QpjKz99Wv9ESlLMeJiHriF6XUq3Qr9oB9AC1U4xkffEKU1hlSJAnraMGx!th2jnY%24

Ελπίζω να δουλέψει και σε εσάς..

 

Δούλεψε. Ευχαριστούμε πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή κοντεύει να μου στρίψει από τα νεύρα, σας παρακαλώ, πείτε μου πως ανεβάζουμε έναν φάκελο.

 

Στο https://onedrive.live.com/επιλέγω Αποστολή=>Φάκελος, επιλέγω τον φάκελο BACKUP που θέλω, και ανεβάζει μόνο τον φάκελο και τους υποφακέλους, όχι όλα τα αρχεία....

 

Έχω δοκιμάσει διάφορα δεν καταλαβαίνω ρε γμτ, όλα σε μένα συμβαίνουνε τα περίεργα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως απλά βιάζεσαι να δεις το αποτέλεσμα αμέσως μόλις τα στείλεις;

Εάν έχεις πολλά GB θα χρειαστούν δεκάδες ώρες (ή και μέρες) να τα δεις στο Onedrive.

Το ξέρεις ότι το upload σου είναι αρκετά μικρότερο από 100 ΚΒ/sec (στη HOL μέχρι 80), έτσι;

Στην αρχή το σύστημα δημιουργεί τους φακέλους γιατί είναι ελάχιστα τα KB.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ανεβάσω ένα ένα τα αρχεία ανεβαίνουν κανονικά. Αν επιλέξω φάκελο ανεβαίνει μόνο ο φάκελος κ οι υποφάκελοι χωρίς το περιεχόμενο των αρχείων! <br>

Προσπαθώ να πιάσω επαφή με το live desktop του Microsoft support εδώ και δύο μέρες αλλά τζίφος. <br>

Έχω λέει αλλά 129 gigabyte χώρου ελεύθερα... Το αντιμετωπίζει και άλλος αυτό το θέμα;<br><br>

Αποστολή από το GT-I9100 με τη χρήση Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γω τα τσιμπησα θενξ! μολις ληξει η συνδρομη δεν μπορω να ανεβασω αρχεια αλλα μπορω να κατεβασω??? τι παιζει μετα το 1 ετος δλδ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γω τα τσιμπησα θενξ! μολις ληξει η συνδρομη δεν μπορω να ανεβασω αρχεια αλλα μπορω να κατεβασω??? τι παιζει μετα το 1 ετος δλδ?

Δεν θα ανανεώνεται τίποτα στο cloud μέχρι να διαγράψεις αρχεία. Δεν θα σου τα διαγράψουν αλλά δεν θα μπορείς στην ουσία να το χρησιμοποιήσεις για νέα αρχεία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...