Προς το περιεχόμενο

[Mobile Power Bank] Xiaomi 10400mAh @ GEARBEST $16.39


panagiotisr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρωτήστε αν το έχουν διαθέσιμο γιατί εγώ θα το περιμένω λογικά Απρίλιο απο την απάντηση που μου έδωσαν (διαβάστε πιο πάνω)

Ωχ δε ρωτησα να σου πω την αληθεια. Παντως με το κουπονι βγαινει οντως 24$ και +2$ μεταφορικα. Γενικα καλη τιμη πιστευω.

 

Παιδιά ψάχνω άμεσα power bank εχετε να προτείνετε κατι καλο;; Για να μην ανοίγω θεμα. ΜΑΞ 3-4 μέρες δηλαδη. Ευχαριςτω!!

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Της Xiaomi ειναι τα καλυτερα. Εχω το 10400 και το λεπτο 5200 και εξοδο 2Α για γρηγορη φορτιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αγορασα απο κινεζομαγαζο στη Θεσνικη 15€.

Πως καταλαβαινω αν ειναι το αυθεντικο?

Επισης πως προτεινετε να το φορτιζω, με το φορτιστη κινητου ή από τον υπολογιστή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αγορασα απο κινεζομαγαζο στη Θεσνικη 15€.

Πως καταλαβαινω αν ειναι το αυθεντικο?

Επισης πως προτεινετε να το φορτιζω, με το φορτιστη κινητου ή από τον υπολογιστή?

 

Μέσα στην θύρα του usb αν είναι αυθεντικό θα γράφει mi.

Με του κινητού, στον υπολογιστή θα αργεί πολύ να φορτίσει. Ότι σε βολεύει βέβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αγορασα απο κινεζομαγαζο στη Θεσνικη 15€.

Πως καταλαβαινω αν ειναι το αυθεντικο?

Επισης πως προτεινετε να το φορτιζω, με το φορτιστη κινητου ή από τον υπολογιστή?

Σε αυτό το βίντεο λέει όλα τεστς που μπορείς να κάνεις. Επίσης μέσα στη θύρα USB του Power bank αν κοιτάξεις προσεκτικά έχει χαραγμένο το "Mi" στο αυθεντικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αγορασα απο κινεζομαγαζο στη Θεσνικη 15€.

Πως καταλαβαινω αν ειναι το αυθεντικο?

Επισης πως προτεινετε να το φορτιζω, με το φορτιστη κινητου ή από τον υπολογιστή?

 

Δες το βιντεακι τα λεει αναλυτικα , Link.png Site:

Νομίζω με φορτιστη κινητου καλύτερα να δίνει 2 Α αλλιώς θα κάνει πολλες ώρες απο το υπολογιστη .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α μαλιστα...

το μούφα πήρα, οπως το υποψιαζομουν δλδ ετσι κι αλλιως με 15€.

Το θεμα ειναι τουλαχιστον να κανει δουλειά..

 

Τί λέτε εσείς, μήπως να το πάω πίσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α μαλιστα...

το μούφα πήρα, οπως το υποψιαζομουν δλδ ετσι κι αλλιως με 15€.

Το θεμα ειναι τουλαχιστον να κανει δουλειά..

 

Τί λέτε εσείς, μήπως να το πάω πίσω?

Eγώ στη θέση σου θα το πήγαινα πίσω αν δεν βιαζόμουν και θα περίμενα 20 μέρες να μου έρθει το αυθεντικό από Κίνα με τα ίδια λεφτά πλέον με τόσα κουπόνια που δίνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

93% convertion rate εχει το συγκεκριμενο power bank,εχει απο τα καλυτερα κυκλωματα της αγορας,

 

 

Να στο εξηγήσω τότε κάπως αναλυτικά. Από άποψη ποιότητας μπαταρίας τα XIAOMI είναι στην κορυφή.

 

Για να υπολογίσουμε την πραγματική τιμή της χωρητικότητας και το πόσες φορές μπορούμε να φορτίσουμε την συσκευή μας κάνουμε τα εξής απλά βήματα:

(Πχ τα smartphone φορτίζουν με 500-1000mA με τάση στα 5Volt)

 

Αν το powerbank που έχουμε αναγράφει για παράδειγμα ότι είναι 4000mAh, τότε η ενέργεια των 4000mAh χωρητικότητας του powerbank είναι περίπου 4*3,7=14,8W, υπολογίζοντας ακόμα ότι οι μπαταρίες πολυμερών(όπως αυτές που έχει το XIAOMI powerbank) έχουν ποσοστό μετατροπής 80%(ίσως και ίγο μεγαλύτερο καθώς εξαρτάται από την υλοποίηση μπαταρίας που έχουν χρησιμοποιήσει),  η πραγματική συνολική ενέργεια που είναι διαθέσιμη για φόρτιση είναι 11,8W.

Παίρνουμε ένα κινητό με μπαταρία 1500mA, η ζητούμενη ισχύς που χρειάζεται είναι 3,7*1,5=5,55W, τότε μπορεί να φορτώσει το κινητό μας 2 φορές. 

 

Το κινητό μου που έχει 2,500mAh μπαταρία μπορεί να φορτιστεί από το powerbank της XIAOMI 3,3-3,6 οπότε με βάση αυτό μπορείς να πεις ότι η πραγματική χωρητικότητα φόρτισης που κάνει στο κινητό μου είναι 8250-9000mAh λόγω κάποιων απωλειών όμως που υπάρχουν από το περιβάλλον χρήσης του powerbank σκέψου ένα 3-4% λιγότερο από τα νούμερα που έγραψα.

αυτο που λεει ο haha εννοουσα..ευχαριστω για την αναλυση :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο Banggood.com εγώ αυθεντικό  , σε μολις 15 μέρες .

φαντάζομαι είναι αξιόπιστο το μπανγκούντ, σε περίπτωση που γίνει η στραβή και έρθει χαλασμένο ή οτιδήποτε.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δολαρια.

 

Μολις χθες μου ηρθε, στιβαρο μηχανηματακι. Σημερα το φορτισα, αλλά δε νομιζω οτι θα προσφερω κατι περισσοτερο ως εμπειρια. Ηδη εχουν γραφει πολλα γι' αυτο. Θα κερδιζα μερικα ευρω αν δεν το επαιρνα τις προαλλες, το αγορασα με 17.10 (τελικη). Ηρθε σε περιπου 15 ημερες, πραγματικα εντυπωσιαστηκα από την ταχυτητα κινεζομαγαζου (belgium post ηταν το tracking number).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...