Προς το περιεχόμενο

Η VAIO θα ανακοινώσει smartphone στις 12 Μαρτίου


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όπως είναι γνωστό, η Sony πούλησε το τμήμα προσωπικών υπολογιστών VAIO στην εταιρεία Japan Industrial Partners, πριν από περίπου ένα χρόνο.Μέχρι σήμερα, η νεοσύστατη εταιρεία VAIO έκανε αυτό που περιμέναμε, κατασκευάζει και πουλάει φορητούς υπολογιστές ή υβριδικά notebooks. Αυτό που δεν περιμέναμε, είναι ότι στις 12 Μαρτίου θα ανακοινώσει το πρώτο της smartphone!

 

Η ανακοίνωση δεν έγινε από την VAIO αλλά από την εταιρεία Japan Communications, που θα συνεργαστεί με την VAIO. Η πρώτη συσκευή της Ιαπωνικής εταιρείας θα βασίζεται στο Qualcomm Snapdragon 410 SoC (64-bit), θα διαθέτει 2GB RAM και θα διαθέτει οθόνη 5,0 ιντσών ανάλυσης 720 x 1280 pixels.

 

Στην πρόσοψη θα διαθέτει κάμερα 5,0 Megapixels ενώ στο πίσω μέρος θα διαθέτει κάμερα 13 Megapixels με LED flash. Το λογισμικό θα βασίζεται στο Android 5.0 Lolipop.

 

Σημείωση: Στην φωτογραφία δεν διακρίνεται το πραγματικό προϊόν

 

Link.png Site: SlashGear

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναμένουμε...

 

Specs "on-par" με πολλές άλλες συσκευές. Στο design δε τα πάει κι άσχημα σα brand. Τιμές (λογικά) υψηλές αλλά αυτό είναι το τελευταίο που παίζει ρόλο. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ακολουθήσει την οικονομική πολιτική των laptot της, τότε θα είναι πανάκριβα και τα κινητά! Πριν 6-7 χρόνια είχα χρυσοπληρώσει ένα VAIO λαπτοπ, αλλά το άτιμο δουλεύει από τότε χωρίς να έχει κλείσει ποτέ! (Μόνο σε διακοπές ρεύματος ξεκουράζετε! :P
Θα εμπιστευόμουν την εταιρεία και για κινητό. Για να το δούμε και από κοντά!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ακολουθήσει την οικονομική πολιτική των laptot της, τότε θα είναι πανάκριβα και τα κινητά! Πριν 6-7 χρόνια είχα χρυσοπληρώσει ένα VAIO λαπτοπ, αλλά το άτιμο δουλεύει από τότε χωρίς να έχει κλείσει ποτέ! (Μόνο σε διακοπές ρεύματος ξεκουράζετε! :P

Θα εμπιστευόμουν την εταιρεία και για κινητό. Για να το δούμε και από κοντά!

την εταιρια την πηρε μια ιαπωνικη,δεν ειναι πλεον της σονυ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ακολουθήσει την οικονομική πολιτική των laptot της, τότε θα είναι πανάκριβα και τα κινητά! Πριν 6-7 χρόνια είχα χρυσοπληρώσει ένα VAIO λαπτοπ, αλλά το άτιμο δουλεύει από τότε χωρίς να έχει κλείσει ποτέ! (Μόνο σε διακοπές ρεύματος ξεκουράζετε! :P

Θα εμπιστευόμουν την εταιρεία και για κινητό. Για να το δούμε και από κοντά!

Εχω τρια βαιο, το ενα ειναι 10-11 χρονων (χωρις υπερβολες μπορει κ παραπανω) κ λειτουργουν κ τα τρια σαν σκυλια ολη μερα ανοιχτα..

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό δε σημαίνει (αναγκαστικά) κάτι. Οι εταιρείες θέλουν να διατηρήσουν ένα επιτυχημένο brand name.

 

Εάν η JIP ρίξει τις τιμές στα VAIO, στα μάτια του αγοραστικού κοινού θα εξισωθεί το brand με υποδεέστερα και φτηνότερα, οπότε οι καταναλωτές θα αρχίσουν να συγκρίνουν specs, να ψάχνουν το vfm, κλπ. Αυτό δε νομίζω να το θέλει η εταιρεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι η θεση του φλας στην πισω πλευρα... αρκετα μακρυα απο τον φακο της καμερας.... για να πω την αληθεια δεν το εχω ξαναδει.

 

ΥΓ με το android app  του Insomnia  εχω προβλημα, όποτε το ανοιγω μου βγαζει οτι ο κωδικος ειναι λαθος... πρεπει να το κλεισω και να κανω εκ νεου login, θα ηθελα να ξερω αν συμβαινει μονο σε μενα ( αν και μου το εκανε σε αρκετα κινητα) ή αν ειναι γενικο προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω τρια βαιο, το ενα ειναι 10-11 χρονων (χωρις υπερβολες μπορει κ παραπανω) κ λειτουργουν κ τα τρια σαν σκυλια ολη μερα ανοιχτα..

 

έχω λάπτοπ 5ετίας Sony VAIO, το είχα χρυσοπληρώσει αλλά χαλάλι! ειναι σκυλί μαύρο! ..και πανέμορφο!

 

μακάρι να περάσει και αυτή η λογική στο κινητό με το brand name αυτό!

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...