Προς το περιεχόμενο

[Gaming Laptop] ASUS ROG i7-4710HQ 16GB 256GB SSD GTX860M 4GB DOS 1199e @e-shop


arxaggelos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από gaming laptops δεν ξέρω, αλλά μου φαίνεται καλή τιμή για τα specs του. Ο κωδικός αυτός δεν υπαρχει στο σκρουτζ, αλλά με ίδια χαρακτηριστικά ξεκινά από 1499. Νομίζω ότι είναι το ίδιο με windows. Η κάρτα γραφικών στο μοντέλο του σκρουτζ αναφέρεται ως 2g ενώ στου e-shop με 4, αλλά ας μας διαφωτισει κάποιος που ξέρει. Το ROG γενικά σαν μοντέλο βλέπω ότι με κανένα configuration δεν παίζει κάτω από 1329.

 

Λινκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η ram σε αυτό του e-shop είναι 16. Στα 4γ είναι η κάρτα γραφικών (εκεί είναι που χρειάζεται κάποιος γνώστης να μας πει γιατί το άλλο κατάστημα αναφέρει 2γ). Windows δεν έχει, αλλά με βάση αυτά που ακούγονται για την Lenovo τελευταία ίσως είναι καλύτερα να πάρει κανείς το Asus χωρίς λειτουργικό. Για τον σκληρό οκ, αλλά είναι και ένα κατοστάρικο φθηνότερο μην ξεχνάμε.

 

Για την εγγύηση οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε τους γυφτους ουτε 1tb σκληρο δε βαλανε. Σιγα το παρταλι που κανει και 1300 ευρω με 15αρα οθονη κιολας.

 

Πρώτον κάνει 1200, και δεύτερο ήθελες σε αυτήν την τιμή και 1tb SSD μαζί με όλα τα υπόλοιπα specs; Μόνο ο δίσκος έχει κοντά στο 350άρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτον κάνει 1200, και δεύτερο ήθελες σε αυτήν την τιμή και 1tb SSD μαζί με όλα τα υπόλοιπα specs; Μόνο ο δίσκος έχει κοντά στο 350άρι.

Προφανώς σε εξτρά hdd μηχανικό αναφέρεται το παιδί.

 

 

Τα rog καλά, χρυσά αλλά όταν αρχίζεις το παιχνίδι είναι λες και άνοιξες ηλεκτρική σκούπα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 http://www.amazon.de/gp/product/B00KH6PAT8/ref=gb1h_img_c-4_2447_6beba1b1?pf_rd_m=A3JWKAKR8XB7XF&pf_rd_t=701&pf_rd_s=center-new-4&pf_rd_r=0H771GW034H88SGXJAD0&pf_rd_i=20&pf_rd_p=588092447

ίδια τεχνικά χαρακτηριστικά από lenovo με λιγότερα χρήματα και επιπλέον προσφορά σε μερικές ώρες από amazon.de (στις 2 το μεσημέρι Γερμανίας). Ούτε αυτό εχει windows και προσοχή στο Γερμανικό πληκτρολόγιο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς σε εξτρά hdd μηχανικό αναφέρεται το παιδί.

 

 

Τα rog καλά, χρυσά αλλά όταν αρχίζεις το παιχνίδι είναι λες και άνοιξες ηλεκτρική σκούπα.

αυτό έχει εναν fan. και έχει mid- high level specs αρα δεν νομίζω να κάνει σαν σκούπα. Εχει καλύτερη οθόνη απο την αντιστοιχη του lenovo, και δεν παιζει throttling όπως στο λενοβο , οχι επειδη έχει καλύτερη ψυξη , αλλά απο θέμα πολιτικης

εγώ θα πηγαινα στο rog γιατι με ένα caddy έχεις δευτερο σκληρο. Και είναι απο τις επιλογες που σκεφτομαι να κάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.amazon.de/gp/product/B00KH6PAT8/ref=gb1h_img_c-4_2447_6beba1b1?pf_rd_m=A3JWKAKR8XB7XF&pf_rd_t=701&pf_rd_s=center-new-4&pf_rd_r=0H771GW034H88SGXJAD0&pf_rd_i=20&pf_rd_p=588092447

ίδια τεχνικά χαρακτηριστικά από lenovo με λιγότερα χρήματα και επιπλέον προσφορά σε μερικές ώρες από amazon.de (στις 2 το μεσημέρι Γερμανίας). Ούτε αυτό εχει windows και προσοχή στο Γερμανικό πληκτρολόγιο.

Η εγγύηση πόσο είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχεις επαγγελματικο ΑΦΜ(ατομικη επιχειρηση ή εταιρια) βεβαιως δινει.

Και δεν πληρώνεις και ΦΠΑ :)

 

Απορία, ποιος παίρνει gaming laptop και για ποιο λόγο; Μου φαίνεται ότι απευθύνονται σε πολύ περιορισμένο κοινό, δεν μπορώ να σκεφτώ ποιος θέλει απαιτητικό gaming και συχνή μετακίνηση συγχρόνως! (μπορεί να κάνω λάθος, γι'αυτό ρωτάω :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το σκέφτομαι για video-editing. ωραίο το desktop, αλλά σε περιορίζει γεωγραφικά. Εχει κανεις άποψη αν κανει η καρτα για τέτοια δουλειά και αν ναι με ποιο προγραμμα παιζει καλυτερα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...