Προς το περιεχόμενο

Παρουσιάστηκε επίσημα το Samsung Galaxy S6 [Video]


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δύο συσκευές ανακοίνωσε η Samsung σήμερα, και οι δύο ναυαρχίδες αλλά που απευθύνονται σε χρήστες με διαφορετικές ανάγκες ή και γούστο.Το Galaxy S6, σε σχέση με το Galaxy S6 edge διαθέτει περισσότερο συμβατική σχεδίαση, αλλά και πάλι είναι μία ναυαρχίδα με τα όλα της και με ιδιαίτερα υψηλή ποιότητα κατασκευής σε σχέση με το παρελθόν καθώς και με κορυφαίο εξοπλισμό. Περιμετρικά διαθέτει αλουμινένιο πλαίσιο, ωραία επεξεργασμένο και με καμπύλες και τόσο στην πρόσοψη όσο και στο πίσω μέρος διαθέτει Gorilla Glass 4. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα να μην διαθέτει αφαιρούμενη πλάτη, και έτσι, δεν αφαιρείται η μπαταρία. Επίσης δεν διαθέτει microSD υποδοχή και δεν είναι αδιάβροχο όπως το Galaxy S5.

 

Διαθέτει οθόνη Super AMOLED με διαγώνιο 5,1 ιντσών ανάλυσης WQHD (1440 x 2560 pixels) με τον αριθμό των εικονοστοιχείων ανά ίντσα να αγγίζει τα 577ppi. Βασίζεται στο οκταπύρηνο 64-bit SoC, Exynos 7420 της Samsung (τέσσερις πυρήνες Cortex-A57 στα 2,1GHz και τέσσερις πυρήνες Cortex-A53 με συχνότητα λειτουργίας 1,5GHz) που ενσωματώνει το υποσύστημα γραφικών Mali-T760 καθώς και 4G LTE Cat.6 modem. Το SoC συνοδεύεται από 3GB RAM LPDDR4 και 32GB ή 64GB ή 128GB αποθηκευτικού χώρου, ανάλογα την έκδοση.

 

 

Η εμπρόσθια κάμερα έχει αισθητήρα 5,0 Megapixels ενώ η οπίσθια κάμερα διαθέτει αισθητήρα ISOCELL 16 Megapixels με LEd flash. Διαθέτει αναγνώστη δαχτυλικού αποτυπώματος στην πρόσοψη και στο κεντρικό πλήκτρο καθώς και αισθητήρα μέτρησης καρδιακών παλμών στο πίσω μέρος.

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

Θα κυκλοφορήσει στις 10 Απριλίου, σε χρωματισμούς White Pearl, Black Sapphire, Gold Platinum και Blue Topaz. Οι διαστάσεις του είναι 143,4 x 70,5 x 6,8 χιλιοστά και το βάρος του είναι 138 γραμμάρια. Περισσότερες λεπτομέρειες για την συσκευή θα βρείτε εδώ.

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

Δημοσιευμένη Εικόνα

Δημοσιευμένη Εικόνα

Ενημέρωση: Σε συζητήσεις μας με στελέχη της Samsung Hellas, ενημερωθήκαμε ότι το Galaxy S6 και το Galaxy S6 edge θα κυκλοφορήσουν στη χώρα μας στις 17 Απριλίου, με πιο πιθανή τιμή τα €799 για το Galaxy S6 και τα €849 για το Galaxy S6 edge

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

πρεπει να παραδεκτουμε οτι υπαρχουν σχετικες βελτιωσεις. Οχι οτι τρελενομαι αλλα ειναι καλυτερο απο s5 σχεδον στα παντα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικά μου αρέσει

 

+οθονάρα

+πολύ λεπτό

+premium κατασκευή με αλουμίνο και γυαλί που συναντάτε  σε όλο το τηλέφωνο.

+ απίστευτα specs (ή τουλάχιστων πολλά υποσχόμενα μέχρι τα πρώτα benchmarks)

+πολλές χρωματικές επιλογές

+πολλές επιλογές ώς προς τις εκδόσεις αποθηκευτικού χωρου

 

-θυμίζει iphone αλλά μέχρι εκεί (ας μήν ξεχνάμε όλα τα τηλ. κάποιο θυμίζουν άν τα καλοσκεφτούμε)

-οι στρογγυλές πλέον άκρες του τηλεφώνου

-φαντάζομαι η τιμή....

 

για όλλους αυτούς που κράζουνε ή θα κράξουνε δέν καταλαβαίνω τί το άσχημο έχει το τηλέφωνο αυτό. 3 γίγα ζήταγαν 3 τους έδωσε 8πύρινο έχει πάνω πολλές εκδόσεις αποθηκευτικού χώρου και το καλύτερο?? είναι όλλο PREMIUM. δέν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο μιάς και όλη η συσκευή είναι μέταλο γυαλί..... ας ελπίσουμε οτι θα ακούσουμε κάτι νορμάλ σε τιμή έστω και για τα 32 gb

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό θα σώσει τη σειρά Galaxy;;;; από και κλείεται!!!! περίμενα κάτι καλύτερο κι όχι φιλοσοφία συσκευής Apple με android λειτουργικό!!!!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τις πιο ποιοτικες android συσκευες που εχω δει! Πολυ ομορφο design και ΥΠΕΡΟΧΑ specs.
Η τιμη του θα τα κρινει ολα. Αν μετα απο 5-6 μηνες το βρω στα ~400 ευρω πιθανον να το παρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακα τα ψεμματα. Τα λατρευα τα Samsung από εποχης s1 αλλα αυτή τη φορα το παρακανε. Στην αρχη ειλικρινα νομιζα ότι οι πρωτες του φωτο ηταν μονταρισμένες με iPhone 6... και τα features που εχει αφαιρεσει ένα ένα από συσκευη σε συσκευη η Samsung πλεον  παραπεμπουν σε ληστεια... Να ναι καλα το g3 μου!! Απαρεδεκτη αυτή τη φορα δυστυχως. Σε 3 γενιες από τωρα θα χει αφαιρεσει αλλα 8 features κ θα πουλαει αντιγραμμενο design 900 ευρώ. Από κορεατικη παει να γινει...κινεζικη...!!!!

 

(Για να μην παρεξηγηθώ δεν παυει να ναι state of the art και πιο ομορφο από τα προηγουμενα αλλα εκοψε πλεον selling points κλειδιά τα οποια την ειχαν κανει να ξεχωρισει και να προτιμάται.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τραγικό αντιγραφή iphone με Ζ2 αλλά το προσπερνω γιατί είναι πιο ωραίο από s5, με αυτά τα specs, ανάλυση οθόνης και επεξεργαστή, η μπαταρία θα βγάζει μισή μέρα??? Το Ζ3 είναι καλύτερο μου φαίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικά μου αρέσει

 

+οθονάρα

+πολύ λεπτό

+premium κατασκευή με αλουμίνο και γυαλί που συναντάτε  σε όλο το τηλέφωνο.

+ απίστευτα specs (ή τουλάχιστων πολλά υποσχόμενα μέχρι τα πρώτα benchmarks)

+πολλές χρωματικές επιλογές

+πολλές επιλογές ώς προς τις εκδόσεις αποθηκευτικού χωρου

 

-θυμίζει iphone αλλά μέχρι εκεί (ας μήν ξεχνάμε όλα τα τηλ. κάποιο θυμίζουν άν τα καλοσκεφτούμε)

-οι στρογγυλές πλέον άκρες του τηλεφώνου

-φαντάζομαι η τιμή....

 

για όλλους αυτούς που κράζουνε ή θα κράξουνε δέν καταλαβαίνω τί το άσχημο έχει το τηλέφωνο αυτό. 3 γίγα ζήταγαν 3 τους έδωσε 8πύρινο έχει πάνω πολλές εκδόσεις αποθηκευτικού χώρου και το καλύτερο?? είναι όλλο PREMIUM. δέν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο μιάς και όλη η συσκευή είναι μέταλο γυαλί..... ας ελπίσουμε οτι θα ακούσουμε κάτι νορμάλ σε τιμή έστω και για τα 32 gb

Ρε συ Βασίλη..ποιά θεωρείς "νορμάλ" τιμή... Για μένα (το μέσο χρήστη) νορμαλ τιμή ΔΕΝ ξεπερνα τα 200 ευρώ (και πολλά λέω)... Τι ακριβώς κάνουμε με το κινητό και θέλουμε τόσα πολλά specs, κλπ. Εγώ θα προτιμούσα πχ να μας κουφάνει η Samsung και να πει: Μάγκες φέτος κινητό δεν έχει καινούργιο... έβγαλα ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ που έχουν αυτονομία 5 έως 10 μέρες!!! 100 με διακόσια ευρώ η μία... Και μπαμ και κάτω ο ανταγωνισμός!!! ...ΕΡΩΤΗΣΗ ΚΡΙΣΕΩΣ: πόσοι κουβαλάμε μαζί έξτρα μπαταρία, powerbank, travel charger ή έχουμε φορτιστή αυτοκινήτου? ..εγώ με moto g 2nd gen...δυστυχώς τα έχω όλα!!!! Λίγο off topic...αλλά μόνο λίγο...

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό θα σώσει τη σειρά Galaxy;;;; από και κλείεται!!!! περίμενα κάτι καλύτερο κι όχι φιλοσοφία συσκευής Apple με android λειτουργικό!!!!

 

Τι ακριβως περιμενες δηλαδη?

 

Κραζατε οτι ειναι πλαστικουρα, χωρις ποιοτητα. Σας το παει στο ακρως αντιθετο με μεταλλο και γυαλι και ξανακραζετε οτι απεκτησε φιλοσοφια Αpple.

 

Πραγματικα ολο θελετε απο καπου να πιανεστε...

  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"ΜΠΑ-ΤΑ-ΡΙΑ ΜΠΑ-ΤΑ-ΡΙΑ ΜΠΑ-ΤΑ-ΡΙΑ"... Διαδήλωση θα κάνουμε... Α! και το άλλο το ωραίο... "ακόμα πιο λεπτό!!!" αφού ρε φίλε δεν μπαίνει στην τσέπη...είναι 5+ inch!!!! Εκτός της Apple...μας δουλεύει πλέον και η Samsung πλήρως... Όπως και ο Σαμαράς, ο Τσίπρας, η Μέρκελ... μπουφοι είμαστε όλοι μαζί...μπούφοι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ρε συ Βασίλη..ποιά θεωρείς "νορμάλ" τιμή... Για μένα (το μέσο χρήστη) νορμαλ τιμή ΔΕΝ ξεπερνα τα 200 ευρώ (και πολλά λέω)... Τι ακριβώς κάνουμε με το κινητό και θέλουμε τόσα πολλά specs, κλπ. Εγώ θα προτιμούσα πχ να μας κουφάνει η Samsung και να πει: Μάγκες φέτος κινητό δεν έχει καινούργιο... έβγαλα ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ που έχουν αυτονομία 5 έως 10 μέρες!!! 100 με διακόσια ευρώ η μία... Και μπαμ και κάτω ο ανταγωνισμός!!! ...ΕΡΩΤΗΣΗ ΚΡΙΣΕΩΣ: πόσοι κουβαλάμε μαζί έξτρα μπαταρία, powerbank, travel charger ή έχουμε γορτιστή αυτοκινήτου? ..εγώ με moto g 2nd gen...δυστυχώς τα έχω όλα!!!! Λίγο off topic...αλλά μόνο λίγο...

φιλε μου εννοείται αυτό που λές για την μπαταρία αλλά όπως βλέπεις δέν αναφέρθικα καθόλου σε αυτήν μιάς και η μόνη πληροφορία που έχουμε είναι οτι δέν είναι αποσπώμενη και οτι με 10 λεπτά φόρτισης σε καλύπτει για 4 ώρες. οπότε μή έχοντας ολοκληρωμένη άποψη απο τα λεγόμενα απλά δέν σχολιάζω. αυτό που λές με την αυτονομία κακά τα ψέματα δέν υπάρχει ούτε για πλάκα... είναι έως και αδύνατον τουλάχιστω προς το παρών. όσων αφορά την τιμή μαζί σου! εγώ είμαι με το galaxy s i9000 (ναί καλά κατάλαβες απο το 2008) και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος μέχρι και σήμερα χωρίς να μου έχει κάνει κίχ. στα της τιμής τώρα. όταν μία τόσο μεγάλη εταιρία σου πλασάρει το flagship της όπως και η lg η htc apple κτλ δέν περιμένεις να πάρεις ένα τέτοιο τηλ. απο τις παραπάνω εταιρίες με νορμάλ τιμή ή τέλος πάντων νορμάλ όπως την έχουμε εμείς στο μυαλό μας. απλά λέω οτι δε σχέση με τα υπόλοιπα flagships μακάρι να είναι σαφώς ποιό κοντά στην πραγματικότητα!

 

*μήν ξεχνάς υπάρχουν πολλές κινέζικες εταιρίες που πουλάνε τηλέφωνα με ανάλογα specs σε σχεδόν μισή τιμή....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...