Προς το περιεχόμενο

Νέο Lenovo A7000 με τεχνολογία Dolby ATMOS [Video]


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το Lenovo A7000 εξοπλίζεται με οθόνη 5,5 ιντσών LCD IPS που υποστηρίζει ανάλυση 720p και με οκταπύρηνο SoC της MediaTek στα 1,5GHz, αλλά έχει ένα χαρακτηριστικό που πρώτη φορά το συναντούμε σε smartphone, την τεχνολογία Dolby ATMOS.Σύμφωνα με την Lenovo, η τεχνολογία Dolby ATMOS που απαιτεί την σύνδεση ακουστικών, προσφέρει μεγαλύτερο ηχητικό εύρος, με τους ήχους και τις φωνές να ακούγονται εντονότερα, πιο ζωντανά και κινηματογραφικά.

 

Κατά τα άλλα, το νέο smartphone της Lenovo διαθέτει 2GB RAM και 8GB αποθηκευτικού χώρου που επεκτείνεται με την χρήση κάρτας μνήμης microSD. Προσφέρει 4G LTE συνδεσιμότητα, ενώ παρέχει δύο υποδοχές για ισάριθμες κάρτες SIM (Dual SIM).

 

 

Στην πρόσοψη, διαθέτει κάμερα 5,0 Megapixels ενώ στο πίσω μέρος εξοπλίζεται με κάμερα 8,0 Megapixels την οποία συνοδεύεται μονό LED flash. Η μπαταρία, που όπως και στην περίπτωση του Vibe Shot είναι τύπου Li-Po έχει χωρητικότητα 2900mAh. Το βάρος της συσκευής είναι 140 γραμμάρια ενώ οι διαστάσεις της είναι 152,6 x 76,2 x 8,0 χιλιοστά.

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

Δημοσιευμένη Εικόνα

Δημοσιευμένη Εικόνα

Δημοσιευμένη Εικόνα

Η αποστολή του insomnia.gr στo MWC 2015 είναι χορηγία της ΓΕΡΜΑΝΟΣ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κρίμα που κολλάμε στο δέντρο για άλλη μια φορά

 

για το θέμα πάντως λόγο google android βλέπουμε ότι οι Κινέζοι πήρανε φόρα και εκμεταλλεύονται το λογισμικό και μετά την τεχνολογία 

Εμπορικά έτσι ξεκίνησαν οι Ιάπωνες μετά οι Κορεάτες τώρα οι Κινέζοι και θα πάρουν μπρος και οι Ινδοί με τους Βραζιλιάνους 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειναι οθονη 1080ρ θα ηταν υπερκινηταρα για μενα!!!!!!!

"με οθόνη 5,5 ιντσών LCD IPS που υποστηρίζει ανάλυση 720p "

 

Αυτό θα είναι το πρώτο μου smartphone μου φαίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"με οθόνη 5,5 ιντσών LCD IPS που υποστηρίζει ανάλυση 720p "

 

Αυτό θα είναι το πρώτο μου smartphone μου φαίνεται.

 

ειναι πολυ ωραιο αν ερθει ελλαδα με τιμη κατω απο 200 ευρω θα γινει πανικος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Εγω παντως το z2pro δεν το αλλαζω .ουτε αν βγει και το 3.απροβληματιστο καλη μπαταρια και καμερα ποιοτητα και αλλα.... Παντως πιστευω η lenovo ανεβαινει σιγα σιγα αρχισε να βγαζει υπεροχα και αξιοπιστα μοντελα π1 χ3 π1 προ και αλλα με καλες τιμες μπραβο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

''Σύμφωνα με την Lenovo, η τεχνολογία Dolby ATMOS που απαιτεί την σύνδεση ακουστικών, προσφέρει μεγαλύτερο ηχητικό εύρος, με τους ήχους και τις φωνές να ακούγονται εντονότερα, πιο ζωντανά και κινηματογραφικά.''

 

Λιγη ερευνα δεν βλαπτει για να μη λεμε ο,τι να ναι. Πολυ απλα στο dolby atmos υπαρχουν επιπλεον καναλια που προσομοιωνουν ηχους πανω απο τη θεση ακροασης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...