Προς το περιεχόμενο

Η BlackBerry παρουσίασε το Leap


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατά την διάρκεια του Mobile World Congress 2015, η BlackBerry ανακοίνωσε μία νέα συσκευή, η οποία διαθέτει 5,0 ιντσών οθόνη ανάλυσης HD.Στο εσωτερικό του υπάρχει το Qualcomm Snapdragon S4 Plus ((MSM8960, Dual-Core Krait 1,5GHz), με 2GB RAM και 16GB αποθηκευτικού χώρου (με δυνατότητα επέκτασης έως και κατά 128GB. Η εταιρεία ισχυρίζεται ότι με την μπαταρία των 2800mAh που ενσωματώνει, ο χρήστης του μπορεί να απολαμβάνει μία ολόκληρη μέρα χρήσης. Η συσκευή έχει πάχος 9,5 χιλιοστών και το βάρος της είναι 170 γράμμαρια.

 

Στην πρόσοψη διαθέτει κάμερα 2,0 Megapixels (720p video) ενώ στο πίσω μέρος διαθέτει κάμερα 8,0 Megapixels, με LED flash (1080p video).

Διαθέτει WiFi, WiFi hotspot, Bluetooth 4.0, GPS και FM Radio. Το λειτουργικό σύστημα είναι το BlackBerry OS 10.3.1, το οποίο προσφέρει πρόσβαση τόσο στο BlackBerry Hub όσο και στο Amazon Appstore.

 

Στο video παρακάτω, ο Senior Product Marketing Manager της εταιρείας, Donny Halliwell σε ένα hands-on video μας δείχνει την συσκευή, που θα κυκλοφορήσει από τον ερχόμενο Απρίλιο με τιμή -στις ΗΠΑ- $279.

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο το Xperia Z της Blackberry. :3

Επειδή είναι τετράγωνο ε;

 

anw.

 

Η τιμή είναι σούπερ, το λειτουργικό είναι ίσως το καλύτερο που υπάρχει στην παρούσα φάση (μετά την 10.3 και το android compatibility).

 

Θα πρότεινα σε android users να το δοκιμάσουν αν έχουν την ευκαιρία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

apks ? 

 

Επειδή είναι τετράγωνο ε;

 

anw.

 

Η τιμή είναι σούπερ, το λειτουργικό είναι ίσως το καλύτερο που υπάρχει στην παρούσα φάση (μετά την 10.3 και το android compatibility).

 

Θα πρότεινα σε android users να το δοκιμάσουν αν έχουν την ευκαιρία.

 

Το ότι τα τρέχει δε σημαίνει ότι παίζουν και τέλεια όλα.. όμως πάρα πολλά "απαραίτητα" παίζουν οπότε το προτείνω κι εγώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος έχει δουλέψει BB στο παρελθόν ξέρει... Ότι φτιάχνει είναι εξαιρετικής ποιότητας και με πολύ καλό value for money. Ακόμα έχω στο συρτάρι του γραφείου μου το Storm2 (μία από τις χειρότερες συσκευές της) που συγκρίνεται σε λειτουργικότητα ακόμα και σήμερα με το μέσο όρο των Android Phone.

 

Όταν η RIM/BB έφτιαχνε Cloud (ή αλλιώς ΒES) οι αντίπαλοι έφτιαχναν mp3 και μηχανές αναζήτησης. Όμως η εντελώς βλακώδης προσήλωση στο μηχανικό πληκτρολόγιο και η υποτίμηση της λογικής smartphone=fashion item και όχι εργαλείο δουλειάς την έριξε στο χρονοντούλαπο της ιστορίας.

 

Τώρα κάνει comeback... αν θα είναι πετυχημένο ή όχι παίζεται... πάντως η στρατηγική που ακολουθεί  με τη λογική ελεύθερων συσκευών -που όμως είναι καλά προστατευμένες (crypto, ασφάλεια κλπ)- με κορυφαίο λειτουργικό είναι η μοναδική που μπορεί να τη σώσει τόσο από την Apple όσο και από τις ορδές των επώνυμων και ανώνυμων Κινέζων Androids...

 

Εμένα πάντως μου αρέσει, και αν είναι σε προσιτή τιμή, το συζητάω σοβαρά...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι υπόσχεται μιας ολόκληρης μέρας χρήση το λέει για καλό?!
Αν δηλαδή εξ αρχής το παίρνεις με την λογική ότι θα κρατάει max μια μέρα... Σε 1 χρόνο που θα έχει "βαρύνει" πόσο θα κρατάει? 2 ώρες?!

Το Nexus 4 όταν το πήρα μου κρατούσε 4 ημέρες και πλέον μου πάει 1.5 μέρα και γκρινιάζω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι υπόσχεται μιας ολόκληρης μέρας χρήση το λέει για καλό?!

Αν δηλαδή εξ αρχής το παίρνεις με την λογική ότι θα κρατάει max μια μέρα... Σε 1 χρόνο που θα έχει "βαρύνει" πόσο θα κρατάει? 2 ώρες?!

 

Το Nexus 4 όταν το πήρα μου κρατούσε 4 ημέρες και πλέον μου πάει 1.5 μέρα και γκρινιάζω...

Αυτά γίνονται μόνο στο android. Το ΒΒOS δε φορτώνει σαβούρα στη RAM και η μπαταρία δεν επηρεάζεται με τον καιρό όπως στο android.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...