Προς το περιεχόμενο

Μηχανικο Πληκτρολογιο Coolermaster Trigger στο E-shop 108Euro


babyonboard

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειναι linear τι θορυβο να κανουν? Μπερδευεις κλασσικα το χτυπημα του πληκτρου στην πλακετα με το αν κανει θορυβο το switch το ιδιο, το switch λοιπον δεν κανει κανενα θορυβο διοτι ειναι linear επειδη ομως δεν εχεις αισθητο actuation οι περισσοτεροι το "κοπανανε" μεχρι να χτυπησει κατω για αυτο κανει θορυβο. Δοκιμασε να το πατησεις πολυ χαλαρα ισα ισα να πιασει να δεις αν θα κανει καθολου.

 

Το μονο switch που κανει πραγματικα θορυβο στο activation οτι και να κανεις ειναι τα μπλε το γνωστο και ωραιο "click" που παρα πολλοι αγαπουν. Gaming switch δεν υπαρχει, υπαρχουν linear και tactile switches και hybrids etc. τα μπλε και τα κοκκινα ειναι ενα παραδειγμα linear και tactile, οποτε με λιγα λογια αυτος που το λεει βαφτιζει και τους 2 τυπους σαν "gaming" αφηνοντας απλα εξω τα υπολοιπα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εγω που ειχα το προηγουμενο Trigger απο την προσφορα του Κωτσοβολου που ειχε μαυρους διακοπτες,ειχαν σχεδον τον ιδιο θορυβο με τους μπλε των προηγουμενων Blackwidow .

Και να πω οτι προτιμαω πλεον μετα και το G710 που εχω τωρα τους καφε,κυριως λογω του μειωμενου θορυβου απο τους μπλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δικο σου ειπαμε εχει sound dampeners απο τη μανα του.. :P

 

Ναι βρε εγω λεω κυριως για τον θορυβο μεταξυ του μαυρου που ειχα πριν με τον καφε που εβγαλε τωρα η Coolermaster στο TriggerZ.

Για του Logitech το ξερω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα, θα προτεινα μακρια απο coolermaster. Ειχα το προηγουμενο trigger, χαλασαν 2 χωρις λογο. Δεν υπαρχει αντιπροσωπεια Ελλαδα και εισαι στην ευχερεια του κατ/τος αγορας για αντικατασταση σε περιπτωση βλαβης, οπου πρεπει ν αποδειξεις οτι δεν εισαι ελεφαντας (κοτσωβολος εν προκειμενη). Αν ειναι να δωσετε τοσα χρηματα πηγαινετε σε κατι πιο αξιοπιστο. Τελευταια αλλαγη εγινε με G710+ και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος, πολυ καλυτερο πατημα, καλυτερο app, πιο πολλες λειτουργιες

 

edit* ιδια τιμη εχει κ αυτη τη στιγμη το g710+ στο skroutz

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα, θα προτεινα μακρια απο coolermaster. Ειχα το προηγουμενο trigger, χαλασαν 2 χωρις λογο. Δεν υπαρχει αντιπροσωπεια Ελλαδα και εισαι στην ευχερεια του κατ/τος αγορας για αντικατασταση σε περιπτωση βλαβης, οπου πρεπει ν αποδειξεις οτι δεν εισαι ελεφαντας (κοτσωβολος εν προκειμενη). Αν ειναι να δωσετε τοσα χρηματα πηγαινετε σε κατι πιο αξιοπιστο. Τελευταια αλλαγη εγινε με G710+ και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος, πολυ καλυτερο πατημα, καλυτερο app, πιο πολλες λειτουργιες

 

edit* ιδια τιμη εχει κ αυτη τη στιγμη το g710+ στο skroutz

Επειδη και εμενα μου χαλασε το Trigger μια χαρα πιστωτικο μου κοψανε στον Κωτσοβολο αφου το συνδεσανε και ειδανε οτι δεν λειτουργει πλεον. 

 

Προσωπικα μακρυα απο Coolermaster δεν θα ελεγα γιατι τα Quickfire εχουν αποδειχνθει παρα πολυ καλα,μαλλον το προηγουμενο Trigger ηταν το προβλημα μιας και διαβασα οτι και αρκετοι αλλοι ειχαν θεματα ειδικα με το Firmware/software για το Trigger συγκεκριμενα και ισως και γιαυτο να του ριξανε την τιμη.ΕΠισης οπως αναφερθηκε υπαρχουν και αλλα μηχανικα πληκτρολογια με φωτισμο που παιζουν στην παραπανω τιμη και αρα δεν ειμαι σιγους αν οντως ειναι προσφορα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τους Μπλε και τους Μαυρους ειναι ναι.

Το ίδιο με τους μαύρους είναι, μην κοιτάς που το δικο σου έχει o-rings

 

Οι μπλε ναι είναι σαφως πιο δυνατοί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...