Προς το περιεχόμενο

[Mobile data στη Q] - 1GB/μήνα μέχρι το τέλος του 2015 - 8€ συνολικά


runner69

Προτεινόμενες αναρτήσεις

https://www.wind.gr/gr/q/ananeosi-hronou/bonus-ananeosis/

 

Το έχουμε ξαναγράψει.

Πήρε παράταση η προσφορά αρχικά για Ιανουάριο, μετά για Φεβρουάριο κλπ. Υπάρχει ακόμη στο σαιτ, διαφημίζεται και στην τηλεόραση κάθε μέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 423
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημερα. Ειχα μπει τον Μαρτη αν θυμαμαι καλα στην προσφορα με τα gb. Ειχα μπει στο app και μου εδειχνε οτι τα gb τελειωνουν 6/2.Απο τις 5/2 εκλεισα ολες τις ρυθμισεις ιντερνετ στο κινητο και δεν ξαναμπηκα στο ιντερνετ.Μπαινω στις 8/2 στο app και βλεπω οτι μεταξυ 6/2 και 8/2 μου αφαιρεσαν ενα ευρω. Αυτη τη στιγμη δεν εχω κανενα προγραμμα ενεργοποιημενο στο τηλεφωνο οπως και δεν θα επρεπε αφου δεν ενεργοποιησα κανενα. Που πηγε το ευρω?

Το ίδιο ακριβώς συμβαινει σε μένα σχεδον κάθε μήνα στη Wind. Περιμένω να δω αν θα γίνει κάτι μέσω εξυπηρέτησης και βασικα να δω γιατι γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο ακριβώς συμβαινει σε μένα σχεδον κάθε μήνα στη Wind. Περιμένω να δω αν θα γίνει κάτι μέσω εξυπηρέτησης και βασικα να δω γιατι γίνεται.

Φιλε μου ειναι φοβερη αλητεια. Νιωθω οτι τιμωρουμαι γιατι επελεξα να μην κανω την ανανεωση του προγραμματος, την οποια ηθελα να κανω αργοτερα, μια και πιστευω οτι θα ξαναβγει η προσφορα. Μεχρι τωρα δεν εχω βρει ακρη αλλα θα το τραβηξω μεχρι οπου μπορω να κανω καταγγελια.

Να κανω και μια διορθωση γιατι οταν εγραψα το πρωτο ημουν εκνευρισμενος, τα mb που εληγαν ηταν τα δωρεαν mb που μου δωθηκαν με μια ανανεωση χρονου.Ολα τα αλλα ειναι ακριβως οπως τα εγραψα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.wind.gr/gr/q/ananeosi-hronou/bonus-ananeosis/

 

Το έχουμε ξαναγράψει.

Πήρε παράταση η προσφορά αρχικά για Ιανουάριο, μετά για Φεβρουάριο κλπ. Υπάρχει ακόμη στο σαιτ, διαφημίζεται και στην τηλεόραση κάθε μέρα.

Για άλλο πράγμα μιλάμε. Μιλάμε για την περσινή προσφορά για 1GB το μήνα με 8€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην επιμενεις :P, πηρες 2GB απο την φετινη προσφορα οπως πηραμε και οι υπολοιποι. Η περσινη προσφορα τελειωσε. Αποκλειεται να μπηκε μονο 1GB μεχρι τις 31 Ιανουαριου και αυτο να ειναι μονο απο την ανανεωση καθως την ενεργοποιηση της προσφορας των 8 μηνων την εκανες πριν την 1 Φεβρουαριου και αρα θα πηρες αλλο 1GB απο εκει πριν την 1/2. Μονο που το αφησαν να ληξει και αυτο στις 2 Μαρτιου.

Πάντως οι ημερομηνίες σε διαψεύδουν...  Μόνο το 1 gb μπήκε στις 27/1 και τα υπόλοιπα 3 gb μπήκαν 2/2 . Αυτό δεν χωράει συζήτηση, φαίνεται ξεκάθαρα από το app της Q.  Τέλος πάντων...  

 

Το θετικό είναι ότι έλυσα μια μέση ανάγκη για data από το κινητό που δεν ξεπερνούσε τα 400 mb , καλύπτοντάς την υπερ-πολλαπλάσια !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως οι ημερομηνίες σε διαψεύδουν...  Μόνο το 1 gb μπήκε στις 27/1 και τα υπόλοιπα 3 gb μπήκαν 2/2 . Αυτό δεν χωράει συζήτηση, φαίνεται ξεκάθαρα από το app της Q.  Τέλος πάντων...  

 

Το θετικό είναι ότι έλυσα μια μέση ανάγκη για data από το κινητό που δεν ξεπερνούσε τα 400 mb , καλύπτοντάς την υπερ-πολλαπλάσια !!!

 

Καμια ημερομηνια δεν με διαψευδει. Το app της Q δεν γραφει ποτε μπηκαν αλλα ποτε ληγουν τα πακετα. Και το ποτε ορισε η Q να ληγει το πρωτο της GB, επειδη το εδινε για λιγες μονο ημερες, δεν το γνωριζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμια ημερομηνια δεν με διαψευδει. Το app της Q δεν γραφει ποτε μπηκαν αλλα ποτε ληγουν τα πακετα. Και το ποτε ορισε η Q να ληγει το πρωτο της GB, επειδη το εδινε για λιγες μονο ημερες, δεν το γνωρίζεις.

Τότε σε διαψεύδω εγώ, λέγοντάς σου ότι ενεργοποίησα την δωρεάν υπηρεσία 8gb Internet το βράδυ της Κυριακής 31/01 (παραλίγο να την ξεχάσω!!) και δεν έλαβα τίποτα την ίδια μέρα. Την άλλη μέρα, πήρα το πρώτο gb το οποίο έχει διάρκεια 30 ημέρες και λόγω κουτσοφλέβαρου, μου το δείχνει να λήγει 02/03/2016. Και επειδή δεν μπορώ να σε πείσω, ορίστε και ένα screenshot. Παρ' όλα αυτά, θα δούμε περισσότερα τις πρώτες μέρες του Μάρτη...

post-78401-0-23987800-1455497891_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τότε σε διαψεύδω εγώ, λέγοντάς σου ότι ενεργοποίησα την δωρεάν υπηρεσία 8gb Internet το βράδυ της Κυριακής 31/01 (παραλίγο να την ξεχάσω!!) και δεν έλαβα τίποτα την ίδια μέρα. Την άλλη μέρα, πήρα το πρώτο gb το οποίο έχει διάρκεια 30 ημέρες και λόγω κουτσοφλέβαρου, μου το δείχνει να λήγει 02/03/2016. Και επειδή δεν μπορώ να σε πείσω, ορίστε και ένα screenshot. Παρ' όλα αυτά, θα δούμε περισσότερα τις πρώτες μέρες του Μάρτη...

 

Αν και κατανταμε κουραστικοι ωστοσο να μην μενουν ανακριβειες. Το βραδυ στις 31/01 ενεργοποιησες την προσφορα και δεν ελαβες ξεκαθαρο μηνυμα οτι πηρες το GB αλλα το GB ομως το ειχες λαβει! Κοιταξε την απαντηση απο το 12000 που το λεει εκει μεσα ("Το δωρο ισχυει για 30μερες"). Το ιδιο συνεβη και σε εμενα. Την επομενη μερα, ως καινουριος μηνας, ελαβες το GB του Φεβρουαριου, παραπλησια ωρα με αυτην που ειχες ενεργοποιησεις την προσφορα. Και δεν ληγει στις 2/3 επειδη ειναι κουτσοφλεβαρος αλλα γιατι αυτη ειναι η πολιτικη της wind στις προσφορες αυτες. Δηλαδη δεν κρατα 30 μερες οπως αναγραφει αλλα ξεκιναει 1 του μηνα και ληγει στις 2 του επομενου μηνα, πιθανον για να μην υπαρχει το "bug" των daily internet χρεωσεων.

 

Btw με ποιο τροπο ακριβως με διεψευσες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε runner69, όταν είπα σε διαψεύδω εννοώ ότι επειδή παρακολουθούσα το app της Q για να δω πως θα εξελιχθεί, σου δηλώνω ξεκάθαρα ότι ΔΕΝ μπήκε gb τον μήνα Ιανουάριο πέρα από αυτό που παίρνεις βάζοντας τα 10€ και που είχα πάρει την Παρασκευή επιτόπου, όταν έβαλα 10€ μέσω του site.

 

Αυτό δεν μπορώ να σου το πω πιο εμφατικά ώστε να γίνω πιστευτός... Και σου έδειξα το sms που το έλαβα απόγευμα Δευτέρας. Αν είχα πάρει gb την Κυριακή τότε το sms θα το είχα λάβει και αυτό Κυριακή (εντός του Ιανουαρίου).

 

Τέλος πάντων, όπως προ είπα θα δούμε στις αρχές του Μάρτη.  Και έχεις δίκιο, ας μην κουράσουμε τους υπόλοιπους φίλους επειδή έχουμε μια ασυμφωνία.  Ας απολαύσουμε τα gb που τόσο απλόχερα μας δίνει η Q !!!   :-D  :-D  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά στις 27/1 έβαλα 10€ ανανέωση χρόνου.Πήρα χωρίς να κάνω τίποτα από το δώρο της 10€ ανανέωσης 1GB για 30 ημέρες.Αλλά συχρόνως πήρα και 1GB για 3 μήνες,από την προσφορά που είχε η Q.(1gb ανά 1 μήνα).Τέλος από τα 10€,ενεργοποίησα την προσφορά με 8€ που δίνει ένα 1GB κάθε μήνα,για 8 μήνες.Σύνολο: 3GB μέχρι χθες.Βλέπω σήμερα πως έχω μόνο 1GB το οποίο λήγει στις 3/3.Το 1GB από το δώρο της ανανέωσης(27/1) που δεν υπάρχει πια δικαιολογείται.Αυτό που έχω τώρα από που και πώς προήλθε και το 1GB που μου λείπει,γιατί δεν υπάρχει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Μόλις έλαβα sms MONO ME 8€ EXEIΣ 1GB KAΘE MHNA ΓIA 8 MHNEΣ! ΣTEIΛE TΩPA D ΣTO 12000.H ΠPOΣΦOPA IΣXYEI EΩΣ 31/1

Καλό μήνα! Σας ήρθε σήμερα το 1 gb; γιατί σε μένα τίποτα προς το παρόν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είναι για 8 μήνες, όχι για όλο το 2016. 

Άμα το είχες ενεργοποιηση Ιανουάριο λογικά τελειωσε.

Εμένα πάντως εμπαιναν απόγευμα

Επεξ/σία από micahel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό μήνα! Σας ήρθε σήμερα το 1 gb; γιατί σε μένα τίποτα προς το παρόν...

Όχι ακόμα, όπως γράφει και ο micahel απόγευμα μπαίνουν συνήθως, στο 2ο νούμερο γύρω στις 1μμ, απ ότι βλέπω στα sms, μέχρι τότε έβαλα 350+250 δώρο με 3.02€

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...