Προς το περιεχόμενο

Επίσημα τα ZTE Nubia Z9 Max και Z9 mini με όμορφο σχεδιασμό και δυνατά τεχνικά χαρακτηριστικά


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορεί στις αρχές του μήνα να είδαμε από κοντά στη Βαρκελώνη και στην έκθεση MWC 2015 αρκετά νέα μοντέλα της σειράς Nubia από τη ZTE, η κινεζική εταιρεία όμως είχε άλλα δύο μοντέλα στα σκαριά τα οποία παρουσίασε σήμερα επίσημα και τα οποία στηρίζονται στο Android 5.0 Lollipop.Το Nubia Z9 Max και το Nubia Z9 mini, φέρνουν σημαντική αναβάθμιση στο σχεδιασμό και την ποιότητα κατασκευής αφού το αποσπώμενο πίσω μέρος μπορεί να αντικατασταθεί με κάποιο άλλο κάλυμμα, με το χρήστη να μπορεί να επιλέξει ανάμεσα σε διάφορα σχέδια αλλά και υλικά μεταξύ των οποίων το ξύλο.

 

Στα τεχνικά χαρακτηριστικά, αρχικά το Z9 Nubia Max διαθέτει οθόνη 5.5 ιντσών με ανάλυση 1080p, ενώ στο εσωτερικό βρίσκουμε τη Ferrari των SoC που κυκλοφορούν αυτή τη στιγμή στην αγορά, το Snapdragon 810 της Qualcomm με οκταπύρηνο επεξεργαστή και 3 GB RAM. Ο αποθηκευτικός χώρος είναι στα 16GB, μπορείτε να τον επεκτείνετε μέσω microSD κάρτας, ενώ βρίσκουμε και δύο κάμερες, των 16MP στο πίσω μέρος και μία δεύτερη στα 8MP μπροστά για selfies.

 

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

Όπως φανερώνει και η ονομασία του, το Nubia Z9 mini αποτελεί τη μικρότερη έκδοση του Max μοντέλου με οθόνη 5 ιντσών, Full HD ανάλυση, Snapdragon 615 chipset, 2 GB RAM, 16 GB αποθηκευτικό χώρο και τις ίδιες κάμερες των 16MP και 8MP. Η αυτονομία αναμένεται σε ικανοποιητικά επίπεδα εξαιτίας της μπαταρίας των 2.900 mAh.

 

Οι τιμές και των δύο μοντέλων αναμένεται να ανακοινωθούν πολύ σύντομα.

 

Link.png Site: PhoneArena

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολλα κινητα που βγαινουν τωρα μοιαζουν και τεινουν να εχουν την μορφη του παλιου iphone 4,4s.ηταν κατα την γνωμη μου το πιο ομορφο σχημα αλλα και σε ποιοτητα κινητο και αντι να αναβαθμισουν τα υλικα και το μεγεθος του το καταστρεψε η apple.θα μου πει κανεις φυσικα δεν γινεται μια εταιρια να κυκλοφορει σχεδιαστικα το ιδιο κινητο.σεβαστο.απλα οπως βλεπω ολα ενα τροχος ειναι και καθε φορα ολα κανουν τον κυκλο τους.ομορφο κινητο παντως το zte ολα αναβαθμιζονται οπως και σε καθε εταιρεια αλλα το παραπονο μου παντα ειναι στις κεραιες τους.μετα απο τοση τεχνολογια ο δεικτης SAR των περισσοτερων ειναι στον θεο.κι αυτο το παραπονο μου ειναι προς ολες τις εταιρειες.δεικτες SAR π.χ 1,1 και οτιδηποτε ειναι κοντα στην μοναδα και ανω ειναι απαραδεκτοι.δειχνει προσωπικα φθηνοδουλεια.(κινεζια).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολλα κινητα που βγαινουν τωρα μοιαζουν και τεινουν να εχουν την μορφη του παλιου iphone 4,4s.ηταν κατα την γνωμη μου το πιο ομορφο σχημα αλλα και σε ποιοτητα κινητο και αντι να αναβαθμισουν τα υλικα και το μεγεθος του το καταστρεψε η apple.θα μου πει κανεις φυσικα δεν γινεται μια εταιρια να κυκλοφορει σχεδιαστικα το ιδιο κινητο.σεβαστο.απλα οπως βλεπω ολα ενα τροχος ειναι και καθε φορα ολα κανουν τον κυκλο τους.ομορφο κινητο παντως το zte ολα αναβαθμιζονται οπως και σε καθε εταιρεια αλλα το παραπονο μου παντα ειναι στις κεραιες τους.μετα απο τοση τεχνολογια ο δεικτης SAR των περισσοτερων ειναι στον θεο.κι αυτο το παραπονο μου ειναι προς ολες τις εταιρειες.δεικτες SAR π.χ 1,1 και οτιδηποτε ειναι κοντα στην μοναδα και ανω ειναι απαραδεκτοι.δειχνει προσωπικα φθηνοδουλεια.(κινεζια).

1.18 SAR έχει το iPhone 6 plus που δεν είναι κινεζιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.18 SAR έχει το iPhone 6 plus που δεν είναι κινεζιά.

ναι περιπου τοσο(1,14 head).αν αναλογιστεις οτι το note 4 εχει head 0.36 μιλαμε μερα με την νυχτα.τα iphone παντα ειχαν υψηλο SAR.δεν ξερω για ποιο λογο αδιαφορουνε σε τοσο σημαντικο παραγοντα για τους πελατες τους.ειλικρινα.στην Κινα συναρμολογειται ως επι το πλειστον και αν εξαιρεσεις οτι επεξεργαστη φερει κατασκευαστικα της samsung δεν ξερω για τα υπολοιπα μερη που ειναι κατασκευασμενα.η ΖΤΕ παντως θελει ακομη χρονο να αποκτησει λιγο κυρως παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραία φέτος είδαμε τις 5'' (!) να βαφτίζονται mini..

 

Άντε του χρόνου να λέμε mini τι 5.7'' και τις 7'' να τις λέμε "λογικό μέγεθος"..

 

#πουθαπαειαυτήηδουλειά..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μην αγχωνεσαι, σε κανα 3ρι χρονια τα πιο ακριβα κινητα-ναυαρχιδες θα εχουν μικρυνει ξανα.

Δεν εχουν κατι αλλο για να πουλησουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραία φέτος είδαμε τις 5'' (!) να βαφτίζονται mini..

 

Άντε του χρόνου να λέμε mini τι 5.7'' και τις 7'' να τις λέμε "λογικό μέγεθος"..

 

#πουθαπαειαυτήηδουλειά..

Θα πάει σε κινητά 10 και 15 ιντσών που θα διπλώνονται στα 2 ή στα 3. Δεν αργούν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όλους όσους διαμαρτύρονται για το Mini..

 

Είναι πολύ δύσκολο να καταλάβετε οτί δεν αναφέρεται στο δικό σας πρότυπο "Mini" αλλά οτί ειναι ο μικρός (Mini) αδερφός του μεγάλου μοντέλου???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο άρθρο δεν αναφέρεται το γεγονός οτί το περιμετρικό πλαίσιο γύρω γύρω είναι απο τιτάνιο..υλικό που δεν βλέπουμε συχνά σε smartphone...απλά το θεώρησα αξιοσημείωτο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί αδιαφορούν στο μήλο για το SAR;

Απλούστατα η πολιτική της εταιρίας είναι η εξής:

Ελαχιστοποίηση του κόστους = μεγιστοποίηση του κέρδους.

Έχω έναν ανεψιό που επισκευάζει τα τελευταία 6-7 χρόνια κινητά τηλέφωνα.

Ξέρετε τι μου έχει πει;

ΟΛΑ τα μηλόφωνα των τελευταίων χρόνων χρησιμοποιούν ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΠΛΑΚΕΤΑ!!!!!!

Μοναδική διαφορά το κούμπωμα της οθόνης που αλλάζει λόγω αλλαγής των οθονών.

Καταλάβατε τώρα γιατί το SAR είναι στο Θεό;

Καταλάβατε γιατί εξακολουθούν να χρησιμοποιούν διπύρηνους επεξεργαστές;

Αν ξανασχεδιάσουν την πλακέτα θα δείτε πως θα πέσει το SAR.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...