Προς το περιεχόμενο

Όσοι θέλετε, μπορείτε να δοκιμάσετε το DirectX 12 με το νέο τεστ του 3DMark


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όσοι ανυπομονείτε να δοκιμάσετε τις δυνατότητες του DirectX 12, μπορείτε να το κάνετε χάρη στο τεστ του 3DMark API Overhead της Futuremark, της πρώτης διαθέσιμης εφαρμογής DirectX 12.Σύμφωνα με την Microsoft, ότι το DirectX 12 βελτιώνει δραματικά την απόδοση του επεξεργαστή και την πολυνηματική κλιμάκωση είναι γεγονός, αλλά η έκταση των βελτιώσεων είναι ιδιαίτερα εμφανής και χειροπιαστή στο νέο τεστ του 3DMark.

Όσοι θέλετε, μπορείτε να το δοκιμάσετε για να διαπιστώσετε από μόνοι σας πόσο το σύστημα σας μπορεί να επωφεληθεί από τις βελτιώσεις, τουλάχιστον από την μεριά του επεξεργαστή με το DirectX 12.

 

Για να "τρέξετε" παρόλα αυτά το τεστ, θα πρέπει να έχετε εγκατεστημένη στον υπολογιστή σας την έκδοση του λειτουργικού συστήματος της Microsoft, Windows 10 Technical Preview (build 10041 ή πιο σύγχρονη) και να έχετε εγκαταστήσει την τελευταία έκδοση των drivers για την κάρτα γραφικών σας χρησιμοποιώντας την υπηρεσία Windows Update.

Επίσης θα πρέπει να έχετε εγκαταστήσει ή ενημερώσει το 3DMark στην τελευταία έκδοση του (απαιτείται η έκδοση Advanced Edition). Περισσότερες λεπτομέρειες για το DirectX 12 μπορείτε να διαβάσετε εδώ.

 

 

Link.png Site: Direct X Developer Blog

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδεια το δοκιμασα με 750ti που εχω και 2core g3220 3.00mhz

 

και ειδα διπλαδια fps και στο τεστ του directx12 πηγαινε νερο σε σχεση με του directx11 που ετρωγε κατι ζορια τεραστια διαφορα για εμενα προσωπικα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λένε ότι θα τρέχουν directX 12 και κάρτες με υποστήριξη 11 και 11,2 !

Οπότε τώρα πάνε τα σχόλια του τύπου πάρε i5, i7 για GAMING... οι FX δεν κάνουν για games κτλπ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λένε ότι θα τρέχουν directX 12 και κάρτες με υποστήριξη 11 και 11,2 !

Οπότε τώρα πάνε τα σχόλια του τύπου πάρε i5, i7 για GAMING... οι FX δεν κάνουν για games κτλπ. 

ναι γιατι αυτοματα με το που βγει το directx12 το firefall που παιζω αυτην την στιγμη θα παιζει με 6 cores αντι για 1..

παλι θα λεγονται αυτα τα σχολια γιατι ειναι και πολυ σωστα μαλιστα. εκτως εαν καποιος θελει να παιζει μονο directx12 games

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι γιατι αυτοματα με το που βγει το directx12 το firefall που παιζω αυτην την στιγμη θα παιζει με 6 cores αντι για 1..

παλι θα λεγονται αυτα τα σχολια γιατι ειναι και πολυ σωστα μαλιστα. εκτως εαν καποιος θελει να παιζει μονο directx12 games

Ακόμα δεν έχουν βγεί τα W10 καλά καλά και το dx12 απο πού ξέρετε πως θα παίζουν τα games και τα requirements τους?? Τα νέα παιχνίδια λογικό δεν είναι να τρέχουν σε dx12 και μεις να παίζουμε σε dx12? ή μήπως να τα παίζουμε επίτηδες σε dx11.. Εγώ μίλησα με παράδειγμα το mantle που όπως θα δει κανείς ακόμα και οι πιο αδύναμοι επεξεργαστές παίζουν χωρίς πρόβλημα τα πάντα.... 

http://www.anandtech.com/show/8962/the-directx-12-performance-preview-amd-nvidia-star-swarm/6

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το οτι τα καινουρια games θα παιζουν με directx 12 (ελπιζω να παιζουν, εαν συνεχισουν και φτιαγνουν για 11 θα ειναι για μπουνιες) αυτο δεν παει να πει οτι στα παλια games θα δουμε ασπρη μερα. αυτα θα συνεχισουν να παιζουν σε 9-10-11, αρα σε αυτα οι fx θα τα βρισκουν σκουρα, ιδικα σε κατι rpg που παιζουν με 1 core (firefall^)

 

δεν μίλησα για τα games Που θα βγουν και ποσο καλα θα παιζουν, αυτο θα το δουμε, για αυτα που υπαρχουν τωρα μίλησα.

 

 

----------

τεραστιο ultra mega + το οτι θα παιζουν καρτες οπως η hd7850 μου directx12

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το οτι τα καινουρια games θα παιζουν με directx 12 (ελπιζω να παιζουν, εαν συνεχισουν και φτιαγνουν για 11 θα ειναι για μπουνιες) αυτο δεν παει να πει οτι στα παλια games θα δουμε ασπρη μερα. αυτα θα συνεχισουν να παιζουν σε 9-10-11, αρα σε αυτα οι fx θα τα βρισκουν σκουρα, ιδικα σε κατι rpg που παιζουν με 1 core (firefall^)

 

δεν μίλησα για τα games Που θα βγουν και ποσο καλα θα παιζουν, αυτο θα το δουμε, για αυτα που υπαρχουν τωρα μίλησα.

 

 

----------

τεραστιο ultra mega + το οτι θα παιζουν καρτες οπως η hd7850 μου directx12

εδώ ναι συμφωνώ μαζί σου... μακάρι όλα να κυλήσουν υπέρ του gamer και του καταναλωτή. Σαν κάτοχος FX δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα σε βαριά games... το firefall δεν το ξέρω να σου πω την αλήθεια αλλά μου ακούγεται αρκετά κακογραμμένο έτσι όπως το παρουσιάζεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...