Προς το περιεχόμενο

Νέο firmware 2.50 για το PS4 με σημαντικές προσθήκες


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η κυκλοφορία της έκδοσης 2.50 του firmware του PS4 είναι γεγονός. Δεν έχετε παρά να ανοίξετε την κονσόλα σας και εφ’ όσον έχετε ενεργοποιήσει τη σχετική επιλογή, θα αρχίσει να κατεβαίνει το φέρον το κωδικό όνομα “Yukimura” update.Οι αλλαγές που φέρνει αυτό μαζί του, πολλές, οι κυριότερες των οποίων έχουν ως εξής:

  • Λειτουργία suspend/resume που σας επιτρέπει να θέσετε την κονσόλα σε αδρανοποίηση χωρίς να χάσετε την πρόοδο στο παιχνίδι που παίζετε.
  • Back-up & restore μέσω USB για να αποθηκεύετε τα περιεχόμενα του σκληρού δίσκου της κονσόλας σας σε ένα USB stick καθώς επίσης και να τα ανακτάτε από εκεί.
  • Εύρεση φίλων για ευκολότερη αναζήτηση και προσθήκη επαφών στη λίστα σας με υποστήριξη μάλιστα Facebook
  • Σύνδεση με φίλους που παίζουν τα παιχνίδια που παίζετε κι εσείς βάσει τίτλου, καθώς επίσης και συμμετοχή στο ίδιο παιχνίδι μαζί τους μέσω του news feed.
  • Λειτουργία “share” για τα trophies σας, περισσότερες επιλογές προβολής, αυτόματη λήψη screenshots και διαγραφή των τίτλων με ποσοστό απόκτησης trophies 0%.
  • Remote Play & Share Play στα παιχνίδια που υποστηρίζουν 60 fps αυτόματα.
  • Βελτιώσεις σε θέματα συνδεσιμότητας και προσβασιμότητας, υποστήριξη Dailymotion στο “ανέβασμα” βίντεο online.
  • Αυτόματη εγκατάσταση για τα software updates της κονσόλας.
Για την πλήρη λίστα των προσθηκών και των διορθώσεων του firmware 2.50, μπορείτε να επισκεφθείτε το PS blog. Επεξ/σία από Ocelote
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχουν πολλα ακομα που μπορουν και πρεπει να γινουν.

θυμιζει την κυβερνηση που λεει "ολα τα προεκλογικα θα γινουν σε βαθος τετραετιας!" 

εχουμε FW update και στην πολιτικη :D

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα πράμα που έβρισα στο PS4 μόλις το πήρα ήταν η έλλειψη αναπαραγωγής mp3 και βίντεο από στικακι,με το που κούμπωσα το στικακι απάνω και λέει ότι δεν μπορεί να αναπαράγει multimedia αρχεία.........απλά μου έπεσε το σαγόνι στο πάτωμα!!!To ps3 το είχε από day 1 που βγήκε και δεν το έχει το Ps4??Πραγματικά μεγάλο μείον για μένα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μουσική παίζει εδώ και καιρό απο fat32 stick.. αρκεί να είναι σε φάκελο με όνομα Music.Τον επόμενο μήνα έρχεται επιτέλους και το Spotify!!!!! Όσο για αλλά multimedia όπως βίντεο... κλαφτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μουσική παίζει εδώ και καιρό απο fat32 stick.. αρκεί να είναι σε φάκελο με όνομα Music.Τον επόμενο μήνα έρχεται επιτέλους και το Spotify!!!!! Όσο για αλλά multimedia όπως βίντεο... κλαφτα.

Και fat32 και φάκελο music??Και με τι πρόγραμμα τα παίζει?!

Πάλι απλά έλεος!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού είναι #4theplayers τι να τα κάνετε τα βίντεο;; ;)

Χάχα Πραγματικά εγω διαφωνώ σε πολλά, ολα ειναι marketing και πολιτικές των εταιριών! Λες και δε μπορούν να κανουν κατι τόσο απλό... Αλλά οταν πουλάει σα τρελό, δε πα να παραμιλάμε εμείς... Βρήκαν και τα κάνουν, έχουν εμάς τα πρόβατα...

 

Sent from my iPhone using Insomnia

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω Playstation αλλά τα 2 πρώτα στην λίστα φαίνονται αρκετά χρήσιμα.

Το δευτερο ειναι το πρωτο γιατι ειναι?

Για να μην περιμενετε τα 5 λεπτα που θελει για να φορτωσει ενα οποιοδηποτε παιχνιδι?

Δεν νομιζω οτι το πρωτο που πολυδιαφημηζει η sony ειναι κατι τρομερο. Ισα - ισα που προβλεπω να δημιουργει περιασσοτερα προβληματα παρα να βολευει κοσμο γιατι προβλεπω να γινωνται πολλα corrupted save files γιατι ο αλλος απλα βαριεται να περιμενει 5 λεπτα να φορτωσει κανονικα καποιο παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού είναι #4theplayers τι να τα κάνετε τα βίντεο;; ;)

Χάχα Πραγματικά εγω διαφωνώ σε πολλά, ολα ειναι marketing και πολιτικές των εταιριών! Λες και δε μπορούν να κανουν κατι τόσο απλό... Αλλά οταν πουλάει σα τρελό, δε πα να παραμιλάμε εμείς... Βρήκαν και τα κάνουν, έχουν εμάς τα πρόβατα...

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Σε αυτο δεν εχεις και αδικο.

Αν το καλοσκεφτουμε οντως απο τη στιγμη που πουλαει σαν τρελλο και τιποτα να μην κανουν πλεον σε οποιοδηποτε system update η sony τα λεφτα τα εχει παρει και συνεχιζει και τα παιρνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού είναι #4theplayers τι να τα κάνετε τα βίντεο;; ;)

Χάχα Πραγματικά εγω διαφωνώ σε πολλά, ολα ειναι marketing και πολιτικές των εταιριών! Λες και δε μπορούν να κανουν κατι τόσο απλό... Αλλά οταν πουλάει σα τρελό, δε πα να παραμιλάμε εμείς... Βρήκαν και τα κάνουν, έχουν εμάς τα πρόβατα...

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Καλα τα λες φιλε μου :) .........μπεεεεεεεεεεε :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα πράμα που έβρισα στο PS4 μόλις το πήρα ήταν η έλλειψη αναπαραγωγής mp3 και βίντεο από στικακι,με το που κούμπωσα το στικακι απάνω και λέει ότι δεν μπορεί να αναπαράγει multimedia αρχεία.........απλά μου έπεσε το σαγόνι στο πάτωμα!!!To ps3 το είχε από day 1 που βγήκε και δεν το έχει το Ps4??Πραγματικά μεγάλο μείον για μένα.

παίζει απο την 2.0 και μετά,απλά βιάστηκαν πολύ να βγάλουν την κονσόλα και τώρα γ@μ@νται στα patch του patch για να την μαζέψουν και να γίνει αξιοπρεπής κονσόλα.

πάντως όταν με το που κυκλοφορεί η κονσόλα πας και την παίρνεις αυτά παθένεις,αμα μείνεις ένα χρόνο χωρίς ps4 δεν αντέχεις μέχρι να βγεί καλύτερη έκδοση και πιο φτηνή ?

και αν αποδειχθεί πατάτα με την πάροδο των χρόνων και δεν έχει titles,ζεσταίνεται,έχει θέματα με lag ,είναι προβληματικά ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα χειριστήρια που είναι ΕΝΤΕΛΩΣ ψευτια και ηδη με ένα μήνα χρήσης μου τρίζουν τα κουμπιά και στο ένα και στο άλλο δεν πατιουντα καλά τα πίσω,θα βγάλουν κάποιο update?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...