Προς το περιεχόμενο

H HP αντικαθιστά την Beats με την Bang & Olufsen


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

H Beats μετά την εξαγορά της από την Apple, δεν ανανέωσε την συνεργασία της με την HP, αλλά η τελευταία φαίνεται πως βρήκε τον ιδιαίτερα σπουδαίο συνεργάτη και αντικαταστάτη που έψαχνε στο πρόσωπο της εταιρείας Bang & Olufsen.Τα λογότυπα των Bang & Olufsen και B&O Play θα βρεθούν μελλοντικά στους υπολογιστές της HP, στα tablets και στα αξεσουάρ που της εταιρείας, που θα προσφέρουν “εξαιρετικές εμπειρίες ήχου στους πελάτες” της.

Αυτό σημαίνει, ότι τα υποσυστήματα ήχου και τα ηχεία κάθε φορητού ή επιτραπέζιου υπολογιστή, tablet ή αξεσουάρ που έχει το λογότυπο της HP θα επιμεληθεί η γνωστή Bang & Olufsen.

 

Οι δύο εταιρείες μάλιστα έχουν στόχο να κάνουν εμφανείς τις αλλαγές και επεμβάσεις στα μελλοντικά προϊόντα που θα αποτελέσουν καρπούς τις συνεργασίας τους, σε αντίθεση με το παρελθόν που η συνεισφορά της Beats στις συσκευές της HP δεν ήταν ξεκάθαρη. Έτσι, οι HP και Bang & Olufsen λένε πως όλες οι νέες συσκευές της HP που θα φέρουν τα λογότυπα Bang & Olufsen και B&O Play θα διαθέτουν το δικό τους “διακριτό υποσύστημα ήχου”.

 

Επομένως, τα ευαίσθητα κυκλώματα και οι πυκνωτές ή τα chip ήχου θα απομονώνονται από τα υπόλοιπα κυκλώματα του motherboard για να περιοριστούν δραστικά οι παρεμβολές.

 

Την Άνοιξη αναμένουμε να κυκλοφορήσουν οι πρώτοι υπολογιστές (μεταξύ των οποίων οι HP Spectre, HP Omen, HP Envy και άλλοι επιλεγμένοι υπολογιστές) με διακριτά υποσυστήματα ήχου, που θα έχει επιμεληθεί η Bang & Olufsen.

 

Link.png Site: SlashGear

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα beats ειναι μια χαρά.

Τα εχω περίπου 3 χρόνια (Pro μοντέλο, την πρώτη έκδοση) και ακομα μια χαρα αντέχουν.

 

Απο ήχο δεν ειναι τα καλυτερα που εχω ακούσει, ειναι overpriced

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα beats ειναι μια χαρά.

Τα εχω περίπου 3 χρόνια (Pro μοντέλο, την πρώτη έκδοση) και ακομα μια χαρα αντέχουν.

 

Απο ήχο δεν ειναι τα καλυτερα που εχω ακούσει, ειναι overpriced

Αυτό εννοώ.

Πολλά λεφτά για το τίποτα.

Δοκίμασε boss η SMS by 50 και θα πάθεις πλάκα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα beats ειναι μια χαρά.

Τα εχω περίπου 3 χρόνια (Pro μοντέλο, την πρώτη έκδοση) και ακομα μια χαρα αντέχουν.

 

Απο ήχο δεν ειναι τα καλυτερα που εχω ακούσει, ειναι overpriced

 

Μια λέξη μόνο....

lolnub.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό εννοώ.

Πολλά λεφτά για το τίποτα.

Δοκίμασε boss η SMS by 50 και θα πάθεις πλάκα

Όταν μιλάμε για ακουστικά μιλάμε για καταξιωμένες μάρκες όπως οι  Sennheiser, AKG, Grado και άλλες που είναι στις πρώτες θέσεις παγκοσμίως (σε audiophile).

Ποιός ο λόγος να πάρω SMS όταν υπάρχουν π.χ. τα Sennheiser HD 598 ή τα Grado SR125e στα ίδια λεφτά και φθηνότερα. Για δοκιμή άκουσε ένα Sennheiser με έναν ενισχυτή ακουστικών (πχ Fiio E10K Olympus 2) και δεν θα πιστεύεις αυτό που ακούς !!!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μeanwhile υπάρχουμε και κάποιοι με τα Sonny XB500 να κάθεται το αυτάκι σου σε λουσάτο καναπέ και ο ήχος να σε αφήνει υπερβολικά ικανοποιημένο για την τιμή τους :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γμτ μόνο εγώ βρίσκω τρομακτικά κουραστικό το να φοράς ακουστικά;

Έχεις δίκιο, όμως μακάρι να μπορούσαμε όλοι να ακούσουμε ποιοτική μουσική σε υψηλές εντάσεις, χωρίς να ενοχλούμε τους άλλους. Αυτός είναι άλλωστε και ο σκοπός της ύπαρξης τους. Εγώ πάντως πραγματικά απόλαμβάνω τα Sennheiser HD 600 με ένα Creek OBH-11. Όχι όμως πάνω από 1 ώρα ακρόαση για 60% ένταση μουσικής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γμτ μόνο εγώ βρίσκω τρομακτικά κουραστικό το να φοράς ακουστικά;

thresh μαλλον δεν εχεις βρει τ ακουστικα σου ακομα...:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

thresh μαλλον δεν εχεις βρει τ ακουστικα σου ακομα... :)

εννοώ ότι βάρος/πίεση στα αυτιά, όχι από θέμα ήχου τόσο κοντά στο αυτί...

 

φαντάζομαι ότι έχω συνηθίσει να μην έχω κάτι πάνω στο κεφάλι μου...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοώ ότι βάρος/πίεση στα αυτιά, όχι από θέμα ήχου τόσο κοντά στο αυτί...

 

φαντάζομαι ότι έχω συνηθίσει να μην έχω κάτι πάνω στο κεφάλι μου...

εχει ωραια ακουστικα με πολυ μικρη πιεση.ξεκουραστα..

ανετα για πολυωρη χρηση δεν ειναι κανενα.

αλλα ακουστικα φθηνα που σε κουραζουν στο 30λεπτο , ποιοτικα καλα θελεις τουλαχιστον ενα 5ωρο να κουραστεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...