Προς το περιεχόμενο

To Samsung Galaxy S6 Duos κυκλοφορεί μέσα στον Απρίλιο. To Galaxy S6 edge επιβιώνει από drop test


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Samsung όπως ήταν φυσικό θα παρουσιάσει Dual SIM εκδόσεις των κορυφαίων της smartphones, Galaxy S6 και Galaxy S6 edge (ειδικά στην αγορά της Κίνας, οι Dual SIM εκδόσεις είναι απαραίτητες). Πρόσφατα διέρρευσε μία φωτογραφία που δείχνει το νέο Galaxy S6 Duos.Όπως μπορείτε να δείτε και στην εικόνα που διέρρευσε, το νέο Galaxy S6 Duos διαθέτει μία αρκετά μεγαλύτερου μεγέθους υποδοχή για δύο κάρτες nanoSIM.

 

Σύμφωνα με αναφορές δεν υπάρχει κάποια άλλη αλλαγή -στα χαρακτηριστικά- που να διαφοροποιεί την έκδοση Duos από την απλή έκδοση του Galaxy S6.

 

Το νέο μοντέλο της σειράς Galaxy S6 αναμένεται να βρεθεί στα ράφια των καταστημάτων μέσα στον Απρίλιο με τιμή ελαφρώς υψηλότερη από εκείνου του απλού μοντέλου.

 

Σε άλλα νέα που αφορούν στο Samsung Galaxy S6 edge, βλέπουμε ότι η ναυαρχίδα της Κορεάτικης εταιρείας επιβιώνει από ένα μάλλον βίαιο -σχεδόν θυμωμένο- drop test. Βεβαίως περιμένουμε με την κυκλοφορία της συσκευής στις 10 Απριλίου να δούμε και άλλα τέτοιου είδους videos, ωστόσο τα πρώτα... δείγματα είναι ενθαρυντικά. Δείτε το video.

 

 

Link.png Site: GSMArena

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάμε παιδιά αρχίσαμε duos zoom mini cooper alfa romeo fiat και άλλα πολλά s6. Κάτοχος s4 zoom είμαι για να μην παρεξηγηθώ, αλλά ήμαρτον με τις 100 εκδόσεις κάθε νέου μοντέλου.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετο : γιατί απαραίτητα dual Sim στην Κίνα?

Οι ασιάτες δεν αγοράζουν συσκευές που δεν είναι dual sim, δεν είναι μπρουκληδες σαν κι εμάς του ευρωπαίους που κυκλοφορούμε με δύο κινητά αν θέλουμε κι άλλο νούμερο
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρε η θεία μου το προηγούμενο duos με επιδότηση και το μόνο που χρησιμοποιεί είναι fb, viber, μια flashlight εφαρμογή και το YouTube.

 

Μετα από 1μιση μήνα με πήρε τηλ και μου λέει "το κινητό μου πρέπει να έχει έναν ιό γιατί κολλάει όλο"

 

Πάω να το δω και δεν είχε τίποτα. Απλά κόλλαγε.

 

Της κάνω hard reset. Της κατευαζω παλι της εφαρμογές μετα από κανα δίμηνο παλο τα ίδια.

 

Με λίγα λόγια. Το κινητό της είναι στο συρταρι και της έδωσα ένα Lumia 620 που είχα για καβατζα.

 

Και από τότε δε είχε πρόβλημα ποτε. +ο θείος μου πήρε το 630 (ενώ μισούσε τα κινητά με touch πριν) έχουν καρφιτσώσει τις αγαπημένες τους επαφές στη start screen, έχουν βάλει μεγάλα tiles για να βλέπουν καλα (γιατί είναι και σε μεγάλη ηλικία :P )

και με ευχαριστούν κάθε μερα όταν βρισκόμαστε :D

 

Επίσης όσοι φίλοι μου πάλι είχαν το προηγούμενο μοντέλο duos είχαν θέματα με λαγκ.

 

Ελπίζω να μην έχει τα ίδια θέματα και αυτό το κινητό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καιρος ηταν να βγουν και αλλα αξιοπιστα με διπλη sim κατι που εχουν κινητα των 40-50 ευρω....Απορω γιατι αλλα μοντελα οχι μονο Samsung με μεγαλη εμπορικοτητα δεν ειχαν διπλη καρτα . Προσωπικα δεν την χρειαζεομαι αλλα ξερω πολλους  ποιυ θα τους ηταν χρησιμη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρε η θεία μου το προηγούμενο duos με επιδότηση και το μόνο που χρησιμοποιεί είναι fb, viber, μια flashlight εφαρμογή και το YouTube.

 

Μετα από 1μιση μήνα με πήρε τηλ και μου λέει "το κινητό μου πρέπει να έχει έναν ιό γιατί κολλάει όλο"

 

Πάω να το δω και δεν είχε τίποτα. Απλά κόλλαγε.

 

Της κάνω hard reset. Της κατευαζω παλι της εφαρμογές μετα από κανα δίμηνο παλο τα ίδια.

 

Με λίγα λόγια. Το κινητό της είναι στο συρταρι και της έδωσα ένα Lumia 620 που είχα για καβατζα.

 

Και από τότε δε είχε πρόβλημα ποτε. +ο θείος μου πήρε το 630 (ενώ μισούσε τα κινητά με touch πριν) έχουν καρφιτσώσει τις αγαπημένες τους επαφές στη start screen, έχουν βάλει μεγάλα tiles για να βλέπουν καλα (γιατί είναι και σε μεγάλη ηλικία :P )

και με ευχαριστούν κάθε μερα όταν βρισκόμαστε :D

 

Επίσης όσοι φίλοι μου πάλι είχαν το προηγούμενο μοντέλο duos είχαν θέματα με λαγκ.

 

Ελπίζω να μην έχει τα ίδια θέματα και αυτό το κινητό.

Πάω στοίχημα ότι δεν έχεις καταλάβει για ποιο κινητό μιλάμε.

Διάβασε λιγάκι το άρθρο η αν δεν έχεις πολύ χρόνο ρίξε μια ματιά μόνο στον τίτλο!  

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρε η θεία μου το προηγούμενο duos με επιδότηση και το μόνο που χρησιμοποιεί είναι fb, viber, μια flashlight εφαρμογή και το YouTube.

 

Μετα από 1μιση μήνα με πήρε τηλ και μου λέει "το κινητό μου πρέπει να έχει έναν ιό γιατί κολλάει όλο"

 

Πάω να το δω και δεν είχε τίποτα. Απλά κόλλαγε.

 

Της κάνω hard reset. Της κατευαζω παλι της εφαρμογές μετα από κανα δίμηνο παλο τα ίδια.

 

Με λίγα λόγια. Το κινητό της είναι στο συρταρι και της έδωσα ένα Lumia 620 που είχα για καβατζα.

 

Και από τότε δε είχε πρόβλημα ποτε. +ο θείος μου πήρε το 630 (ενώ μισούσε τα κινητά με touch πριν) έχουν καρφιτσώσει τις αγαπημένες τους επαφές στη start screen, έχουν βάλει μεγάλα tiles για να βλέπουν καλα (γιατί είναι και σε μεγάλη ηλικία :P )

και με ευχαριστούν κάθε μερα όταν βρισκόμαστε :D

 

Επίσης όσοι φίλοι μου πάλι είχαν το προηγούμενο μοντέλο duos είχαν θέματα με λαγκ.

 

Ελπίζω να μην έχει τα ίδια θέματα και αυτό το κινητό.

 

Εδω μιλαμε για ναυαρχιδες, και εσυ μιλας για... πορτοκαλια.

 

----

 

Mακαρι να εισαχθει επισημα, ισως και να το χτυπησω, με λιγα παραπανω χρηματα απο το απλο.

 

Γιατι πχ στο s5 βλεπω το duos να εχει 100€ παραπανω, πολλα λεφτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εννοείς το απλό samsung duos το έχω πάρει στην γυναίκα μου που έχει μέσα 2 κάρτες και δεν έχει κανένα πρόβλημα. Ίσως έτυχε στο συγκεκριμένο. Φυσικά το s6 duos που λέει και ο τίτλος αυτό και αν δεν έχει σχέση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@kbull ξερω ακριβώς για ποιο κινητό μιλάμε.

 

Όπως λεει και ο @notist ίσως ήταν προβληματικο. Τι να πω;

 

Επειδή κάποια κινητά ειναι ναυαρχίδες δεν πάει να πει πως δεν βγάζουν προβλήματα η δεν βγαίνουν ελαττωματικά μοντέλα. Jesus

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα ισχύει το συγκεκριμένο βίντεο,θήκη δεν πρόκειται να αγοράσει κανείς. 

 

χααχχααχαχχααχ ισχύει  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...