Προς το περιεχόμενο

Το Super Mario 64 στο browser μας με HD γραφικά


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είκοσι χρόνια περίπου μετά την κυκλοφορία του Super Mario 64 στην κονσόλα Nintendo 64, μπορούμε να ξαναζήσουμε έστω και για λίγο την εμπειρία ενός από τα καλύτερα platform παιχνίδια όλων των εποχών, και μάλιστα μέσα από το browser.Υπεύθυνος γι' αυτό είναι ο Roystan Ross, ο οποίος χρησιμοποιώντας τη μηχανή Unity η οποία χρησιμοποιείται για την κατασκευή παιχνιδιών, κατάφερε να αναπαραστήσει το πρώτο επίπεδο του παιχνιδιού και μάλιστα με HD γραφικά. Η απόκριση στις κινήσεις του κεντρικού ήρωα του παιχνιδιού, του Mario, είναι απροβλημάτιστη ενώ τα γραφικά είναι αρκετά κοντά με αυτά που διαθέτει το κλασσικό παιχνίδι. Ο χειρισμός μπορεί να γίνει μέσω του πληκτρολογίου ή και του χειριστηρίου

 

Δε λείπουν κάποιες "απώλειες" όπως κάποιες από τις επιθετικές κινήσεις του Mario αλλά σε κάθε περίπτωση το αποτέλεσμα είναι εξαιρετικό. Δυστυχώς όμως στις προθέσεις του Ross δεν είναι η ολοκλήρωση του παιχνιδιού αλλά ούτε και η διόρθωση τυχόν προβλημάτων παρουσιαστών «εκτός και αν χαλάνε την εμπειρία και είναι εύκολο να διορθωθεί».

 

Μπορείτε να παίξετε το παιχνίδι στο browser σας μετά την εγκατάσταση του Unity Plugin ακολουθώντας τον παρακάτω σύνδεσμο ή να κατεβάσετε τις ειδικές εκδόσεις του για Windows, Mac και Linux. Εξαιτίας αυξημένου φόρτου, η ιστοσελίδα παρουσιάζει προβλήματα σύνδεσης τις τελευταίες ώρες.

 

Link.png Site: Super Mario 64 από browser

File.png Download: Super Mario 64 για Windows | Mac | Linux

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ποτε δεν μου άρεσε, όσοι ειχαμε Amiga τα σνομπαραμε κάτι τέτοια.

Αμφίβολης αισθητικής ο τύπος με το μουστάκι, ακόμα δεν μου αρέσει...

Και ας έχουν περάσει και τοσα χρόνια...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ποτε δεν μου άρεσε, όσοι ειχαμε Amiga τα σνομπαραμε κάτι τέτοια.

Αμφίβολης αισθητικής ο τύπος με το μουστάκι, ακόμα δεν μου αρέσει...

Και ας έχουν περάσει και τοσα χρόνια...

 

Όχι κι αμφίβολης, μόνο εσύ έχεις αμφιβολίες σε όλο τον κόσμο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κατεβασα.Νταξει κατι λεει απλα προσωπικα μου τι σπαει που υπαρχει all way controlling και εχει "καταργηθει" το side scrolling στην συγκεκριμενη εκδοση.Αν και δεν ξερω πως ηταν στο N64

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τη στιγμή της εξέλιξης του super mario στις 3 διαστάσεις άλλαξε ολοκληρωτικά και το gaming! Ακόμα θυμάμαι την ημέρα που το πήραμε μαζί με τον μεγαλύτερο αδερφό μου! να αναφέρω απλά ότι εκείνος ήταν κλασικός ''νιντεντάκιας'' ενώ εγώ είχα πάρει το δρόμο μου για ''σεγκάκιας'' !

Επίσης, για όσους δεν έχουν παίξει τα mario galaxy 1-2 ,δε ξέρετε τι χάνετε! απλά μοναδικά! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...