Προς το περιεχόμενο

Νέο Xiaomi Redmi 2A με κόστος μόλις $97


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Xiaomi θέλοντας να αποδείξει πόσο value for money κινητά μπορεί να κυκλοφορήσει αλλά και να γιορτάζει τα πέμπτα της γενέθλια, ανακοίνωσε σήμερα το νέο Redmi 2A, με τιμή μόλις 97 δολάρια.Το νέο Xiaomi Redmi 2A είναι ουσιαστικά μια πιο οικονομική έκδοση του Redmi 2 και φέρει μια οθόνη 4,7 ιντσών με ανάλυση High Definition, ενώ τροφοδοτείται από τον τετραπύρηνο επεξεργαστή Leadcore L1860C χρονισμένο στα 1.5GHz.

Επίσης, συνοδεύεται από γραφικά Mali-T628MP2, 1GB μνήμης RAM και 8GB εσωτερικό χώρο, ο οποίος είναι επεκτάσιμος με κάρτα microSD. Η συσκευή φέρει μια οπίσθια κάμερα ανάλυσης 8 megapixel και μια εμπρόσθια, ανάλυσης 2 megapixel.

 

Ενδιαφέρον είναι το γεγονός πως παρά τη χαμηλή τιμή του, το Xiaomi Redmi 2A είναι συμβατό με δίκτυα 4G LTE και θα "τρέχει" σε έκδοση της MIUI η οποία βασίζεται στο Android 5.0 Lollipop. Τέλος, όπως τα περισσότερα κινητά της Xiaomi, έχει υποδοχή για δυο κάρτες SIM. Η μπαταρία του έχει χωρητικότητα 2000mAh.

 

Link.png Site: GSMArena

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι ρε φιλέ κινέζο!

 

Ενω τα αλλα που τα πληρωνεις 3πλασια τιμη τα φτιαχνουν στο φεγγαρι ε;

 

Μαθε πρωτα τι εργαλεια εχει βγαλει η Xiaomi και μετα γραψε.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχα! ...λάθος τόνος! (Φίλε είναι το σωστο!) Δεν εκραζα! Θαύμαζα!!! ...αλλά δεν πειράζει...έτσι είμαστε οι Έλληνες... Παρορμητικοι! ...κάτοχος Motorola g 2nd gen καιαιααι meizu mx3! Και τωρα στέλνω από το iPad της γυναίκας μου! Χοχο!

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχα! ...λάθος τόνος! (Φίλε είναι το σωςτο!) Δεν εκραζα! Θαύμαζα!!! ...αλλά δεν πειράζει...έτσι είμαστε οι Έλληνες... Παρορμητικοι! ...κάτοχος Motorola g 2nd gen καιαιααι meizu mx3! Και τωρα στέλνω από το iPad της γυναίκας μου! Χοχο!

 

Ωχ το θαυμαστικο το ειδα για ερωτηματικο !

 

Αμα πλησιαζεις τον μισο αιωνα ξεκινουν τα προβληματα. Περυσι δεν ακουγα, φετος δεν βλεπω.... :lol:

 

Εχετε γεια βρυσουλες..... :fear:

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πω ρε παιδια, το μονο που ξερω ειναι οτι απο τοτε που αλλαξα και πηγα στην XIAOMI εχω μεινει υπερ ευχαριστημενος, και στην τιμη και στην αποδοση, κατοχος Redmi note 2g/8g και Xiaomi MI3, και μακαρι μεχρι το καλοκαιρη και το Mi Note Pro :) :) :) :D :D. Xiaomi Παιδια.!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενω τα αλλα που τα πληρωνεις 3πλασια τιμη τα φτιαχνουν στο φεγγαρι ε;

 

Μαθε πρωτα τι εργαλεια εχει βγαλει η Xiaomi και μετα γραψε.

Kαλα μαν μην τρελαίνεσαι ξεχασες πως η κινα είναι η χωρα της αντιγραφης?Συγκρινεις τα σκατα με τις παστες μηπως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω παρει ενα Κινεζικο μαρκα "δεν με ξερει η μανα μου" που ειναι κλωνος του Galaxy mega 6.3 μονο που ειναι octacore 1.7 και με εχει βολεψει λογω οτι εχει καλο gps που αν και Mediatek κλειδωνει αμεσως σε δευτερολεπτα και λογω μεγαλης οθονης με βολευει (παλι) σαν gps

 

Πλεον τα κινητα με 5 ιντσων οθονη μου φαινονται πολυ μικρα.


Kαλα μαν μην τρελαίνεσαι ξεχασες πως η κινα είναι η χωρα της αντιγραφης?Συγκρινεις τα σκατα με τις παστες μηπως?

 

Η εταιρια αυτη δεν κανει αντιγραφες. Αντιγραφη ειναι το δικο μου οπως γραφω ποιο πανω ασχετα αν το γνησιο ειναι dual core και το μαϊμου ειναι octacore. :rolleyes:

 

Μηπως αλλοι "τρωνε" κακακια που τους τα πουλανε για παστες;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύμφωνα με τα όσα έψαξα και ψάχνω εδώ και καιρό..κατέληξα στο συμπέρασμα ότι :

我更喜歡,因為中國市場有來自歐洲的魔掌最好的小區......你更好看,你會看到,我現在...我要整理好中國的移動和神的助手...Μην μου πείτε ότι υπάρχει καλύτερο κινητό με καλύτερα χαρακτηριστικά από το πιο πάνω,,,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ το θαυμαστικο το ειδα για ερωτηματικο !

 

Αμα πλησιαζεις τον μισο αιωνα ξεκινουν τα προβληματα. Περυσι δεν ακουγα, φετος δεν βλεπω.... :lol:

 

Εχετε γεια βρυσουλες..... :fear:

Σαν τον σκύλο μου και εσύ!!! :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...