Προς το περιεχόμενο

[SMARTPHONE] LG G3 στα 280ε στο Γερμανο (252ε με ΠΙΣΤΩΤΙΚΗ Eurobank) [ΤΕΛΟΣ]


Thrylos7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 190
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να σημειωθει πως μαλλον μονο παραγγελια από το site παιζει.

Σε ηρακλειο , λυκοβρυση , πευκη δεν υπάρχει.

Για παράδωση μαλλον προς Μ. Τετάρτη μου είπαν.

Δεν υπάρχει πουθενά σε Αττική και Θεσσαλονίκη, όπως με ενημέρωσαν από τη γραμμή επικοινωνίας, μόνο στην κεντρική αποθήκη είχε μέχρι και χθες το απόγευμα τουλάχιστον.

 

Πρέπει να βρει κανείς και κατάστημα να είναι διατεθειμένο να εκτελέσει την παραγγελία, γιατί γίνονται και απίθανα πράγματα στη συγκεκριμένη αλυσίδα....

 

Βασικά Θεσσαλονίκη τελείως μούφα η φάση, καθαρή εξαπάτηση. Εβαλα παραγγελία σε 2 καταστήματα και κανείς  δεν θα το φέρει, ενώ μέχρι και χθες το απόγευμα τουλάχιστον υπήρχε απόθεμα στην κεντρική αποθήκη. Ανεκδιήγητοι τελείως.

 

Αν το παραλάβει κανείς από Θεσσαλονίκη ας ενημερώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παλι είμαι ανάμεσα στο lg g3s και στο meizu mx3, τι λέτε τα έχει σε καλη τιμη......

 

 

meizu mx3 με κλειστά μάτια. θα πάθεις πλάκα!

είναι χαώδης η διαφορά σε οθόνη, επεξεργαστή και ram!

 

βιντεακι του mx3

http://www.insomnia.gr/topic/564652-smartphone-meizu-mx3-209€-στο-γερμανό/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ο Γερμανός ότι πουλάει μόνο απο τα κεντρικά του. ( όπως τότε με τα ιφονια) να ξέρετε πως ειναι ανακατασκευασμένα. Αρκετοί γνωστοί μου τότε πήραν το ιφονι. Και τελίκα μετα το check είδαμε ότι ειναι ανακατασκευασμένα

 

Sent from my iPhone using Insomnia

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουμε αναφερθει κατα καιρους πολλακις για τον αθλιο "Γερμανο"... eshop γερμανος δεν υπαρχει, η κατασταση με τα καταστηματα αστεια δεν ξερουν τι προσφορες υπαρχουν, που τους πανε τα 4, μη εξυπηρετικοι σε ςκτςλεσεις παραγγελιων σε αναλογες περιπτωσεις προσφορων κτλ. Ενα Kaizer και φαινεται 100 φορές πιο επαγγελματιες απο δαυτους. Μαυρο για παντα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα μερικα βιντεο του LG G3s και του LG G2 mini και φαινεται οτι στην καταγραφη βιντεο στο LG G3s  θολωνει ευκολα με το που μετακινεις το κινητο λιγο αριστερα η δεξια,χανει την εστιαση.Ισως ομως στην φωτογραφια το Lg g3s να ειναι καλυτερο.

 

Αντιθετως στο LG G2 mini δεν γινεται αυτο.Νομιζω πως και τα 2 κινητα εχουν HDR.Γινεται να υπαρχει το HDR στην λειτουργια βιντεο και οχι στην φωτογραφια?

 

Παντως το LG G3s σε σχεδιασμο,UI και αναλυση οθονης ειναι ανωτερο.

 

Στα ιδια χρηματα νομιζω οτι τα Samsung ειναι ανωτερα σε φωτογραφια και βιντεο,πχ S3 Neo αλλα δεν αξιζουν λογω touchwiz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξερω τι ιστοριες για αγριους διαδιδετε μερικοι εδω μεσα (με στομφο απολυτης σιγουριας παντα!) αλλα εγω ειδα με τα ματια μου χτες το απογευμα ετοιμοπαραδοτα σφραγισμενα κομματια στο golden hall...

 

Παντα πρεπει να εχετε υποψιν σας οτι με εξαιρεση λιγα μαγαζια που ανηκουν στον ιδιο το Γερμανο (σιγουρα του Golden, του Mall και της κιφησιας, δε ξερω ποια αλλα) ολα τα υπολοιπα ειναι Franchise και ειδικα οταν δεν εχουν το προϊον μπορει να ακουσετε οτι λογης παπαντζα. Καλο ειναι να το εχετε υποψιν σας αυτο και να μη διαδιδετε οτι ακουσετε με τετοια σιγουρια...

 

Δεν εχω μετοχες στο Γερμανο, αλλα αν δουμε και στο θεμα του Lumia+Xbox στις πρωτες σελιδες ποσοι απιστοι θωμαδες εκραζαν και μετα απο 2 μηνες ποσα τεμαχια εοχυν πουληθει και πωλουνται ακομα, φαινεται οτι καποιοι απλα ψαχνουν αφορμη να κραξουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξερω τι ιστοριες για αγριους διαδιδετε μερικοι εδω μεσα (με στομφο απολυτης σιγουριας παντα!) αλλα εγω ειδα με τα ματια μου χτες το απογευμα ετοιμοπαραδοτα σφραγισμενα κομματια στο golden hall...

 

Παντα πρεπει να εχετε υποψιν σας οτι με εξαιρεση λιγα μαγαζια που ανηκουν στον ιδιο το Γερμανο (σιγουρα του Golden, του Mall και της κιφησιας, δε ξερω ποια αλλα) ολα τα υπολοιπα ειναι Franchise και ειδικα οταν δεν εχουν το προϊον μπορει να ακουσετε οτι λογης παπαντζα. Καλο ειναι να το εχετε υποψιν σας αυτο και να μη διαδιδετε οτι ακουσετε με τετοια σιγουρια...

 

Δεν εχω μετοχες στο Γερμανο, αλλα αν δουμε και στο θεμα του Lumia+Xbox στις πρωτες σελιδες ποσοι απιστοι θωμαδες εκραζαν και μετα απο 2 μηνες ποσα τεμαχια εοχυν πουληθει και πωλουνται ακομα, φαινεται οτι καποιοι απλα ψαχνουν αφορμη να κραξουν...

Ε τότε η γραμμή επικοινωνίας του Γερμανού πουλάει παπάντζες. Από εκεί μου είπαν ότι δεν υπάρχει πουθενά σε Αττική και Θεσσαλονίκη, μόνο στην κεντρική αποθήκη.

 

Η συμπεριφορά των franchisees είναι σαφώς θέμα της αλυσίδας και όχι του πελάτη. Αν η συμπεριφορά τους είναι απαράδεκτη, τότε και η αλυσίδα είναι απαράδεκτη.

 

Εγώ ξέρω ότι 2 παραγγελίες σε καταστήματα της Θεσσαλονίκης δεν εκτελέστηκαν, άρα δουλεύουν τον κόσμο. Δεν λέω τι άκουσα, αλλά τι έζησα. Μην τρελαθούμε κιόλας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που θελω να πω ειναι οτι δεν ειναι μουφα προσφορες....απλα ειναι ΜΠΑΚΑΛΗΔΕΣ. και με αυτο το δεδομενο καλυτερα να μην δινουμε (ενδεχομενως) λανθασμενες πληροφοριες στους υπολοιπους. Καλυτερα λοιπον μονο σε οποιο μαγαζι πξγαμε οι ιδιοι και βρηκαμε/δε βρηκαμε.

 

Επισης προσπαθηστε να πατε δτα ιδιοκτητα καταστηματα (οποια ειναι) αφου ακομα και να μην εχουν ειναι τα μονα που μπορουν να παραγγειλουν απο την αποθηκη (αν εχει).

 

Τελος, η γραμμη επικοινωνιας υποτιθεται βλεπει αποθεματα για ολα τα καταστηματα franchise η μη, αλλα και αυτη εχει αποδειχθει εντελως αναξιοπιστη... Και στα xbox οταν εψαχνα το συγκεκριμενο με τα fifa/forza μου ελεγαν οτι δεν υπαρχει πουθενα και εν τελει το βρηκα σε 2 κιολας καταστηματα.

 

Δυστυχως ειναι GTP το συστημα τους...καλο ειναι οποιος πραγματικα ενδιαφερετε να ψαξει μονος του... Αλλα μη τους απογοητευουμε κιολας με λαθος πληροφοριες οταν ξερουμε ποσο αναξιοπιστες ειναι!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως δεν έχω καταλάβει κατι, την δωροεπιταγη την εισπράττεις κατευθείαν στην τιμή του κινητού ή πληρώνεις 505€ και παίρνεις πράγματα απτό γερμανό αξίας 225€;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια cool down..

 

Προσφορα ειναι .. και η προσφορα προφανως  αναλογα με το αποθεμα. Και ναι το franchise δημιουργει προβληματα. Γιατι ο καθε υπευθυνος μπορει να ειναι γερμανος, αλλα ειναι δεν ειναι πρεπει να βγαλει λεφτα να πληρωσει υπαλληλους να πληρωσει commission και τελικα να βγαλει λεφτα. Δεν ειναι φιλοπτωχο ταμειο να διαθετει στον καθενα μας τσαμπα προιντα. Αυτο παλι ισχυει για ΚΑΘΕ εταιρεια. Καλως ή κακως ετσι ειναι.  

 

Για παραδειγμα εγω πειρα το XBOX με το bundle του Fifa + Forza. Ε ναι δεν υπηρχε παντου και εψαξα πολυ για να το βρω. Κ δεν θα κακολογησω κανεναν γιατι δεν ηταν παντου διαθεσιμο 'η γιατι δεν μου το ελεγαν απο το τηλεφωνο και τελικα επρεπε να παω απο εκει. Ηθελα να το βρω, ημουν τυχερος και μετα παο 5 μαγαζια που εψαξα και αλλα δεκα που πηρα τηλεφωνο το βρηκα. Εχουμε βαλθει ολοι να κραζουμε γιατι δεν τα παιρνουμε τσαμπα. Σημειωτεων οτι το παρηγγειλα απο γερμανο 4 τετραγωνα μακρυα απο αλλον που δεν μπορεουσε να το παραγγειλει. Κουλο αλλα ετσι ειναι.

 

Δεν διαμαρτυρομαστε ομως γιατι οι εταιρειες τα πουλανε τοσο ακριβα, γιατι υπαρχουν ακομα οι ευρεσιτεχνιες κλπ κλπ. Μηπως πρεπει να αλλαξουμε λιγο mentality?? Μηπως να μην τα περιμενουμε ολα ετοιμα, και να μην κραζουμε καθε φορα γιατι τελικα δεν υπαρχει διαθεσημοτητα κλπ κλπ. Μηπως?? Η απλα να κανουμε την προσωπικη αξιολογηση μας και να ξαναψωνισουμε ή να μην ξαναψωνισουμε απο καποιο καταστημα?

 

(Η γραμμη επιοινωνιας θαρρω δεν βλεπει παρα μονο την αποθηκη της, αντε και τα καταστηματα της-χλωμο το κοβω αυτο, λογω δυσκολιας εναρμονισης της database γιατι δεν μιλαμε για ενα απλο γραφειο.....)

 

Ελπιζω ολοι μας απλα να ειμαστε τυχεροι να εχουμε τα λεφτα και να βρισκουμε την προσφορα που πραγματικα εχουμε αναγκη.

 

Cheers guys.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως δεν έχω καταλάβει κατι, την δωροεπιταγη την εισπράττεις κατευθείαν στην τιμή του κινητού ή πληρώνεις 505€ και παίρνεις πράγματα απτό γερμανό αξίας 225€;

 

κατευθείαν εκτός αν θες να τη χρησιμοποιήσεις στο μέλλον, οπότε πληρώνεις 505

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως δεν έχω καταλάβει κατι, την δωροεπιταγη την εισπράττεις κατευθείαν στην τιμή του κινητού ή πληρώνεις 505€ και παίρνεις πράγματα απτό γερμανό αξίας 225€;

 

 

Η αγοραζεις το προιον στην τιμη χωρις εκπτωση και χρησιμοποιεις την εκπτωση σε καποια αλλη αγορα,η την εξαργυρωνεις επι τοπου και παιρνεις το προιον σε εκπτωση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...