Προς το περιεχόμενο

Lapton Lenovo Y50-70 946e από amazon.de (16gb, 256ssd, i7-4710HQ, 4GB nvidia)


swtos_chem

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 111
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μολις μπηκα να ποσταρω το ιδιο.

 

Για ελληνικό κατάστημα, πάρα πολύ καλή προσφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε νομιζω σε κινούμενη εικονα να εχει διαφορα... μονο σε κειμενο πιστευω. Ας πει καποιος που εχει δουλεψει, αλλα παλια η αλλαγη αναλυσης στα παιχνιδια ηταν δεδομενη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

847 ευρα απο e-shop με ΦΠΑ Ροδου.Μηπως ηρθε η ωρα για laptop ? Εχω καιρο που ψαχνω....Οσο για τα παιχνιδια , για max settings εχω τον σταθερο που αναβαθμιστηκε προσφατα.Θα ριχνω τις ρυθμισεις στο laptop....Το σκεφτομαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι: αυτά τα 8 GB SSD που αναφέρει πώς ακριβώς λειτουργούν; Επειδή έχω έναν SSD (και αν αποφασίσω τελικά να το πάρω) θα αλλάξω αμέσως τον SATA δίσκο που έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι: αυτά τα 8 GB SSD που αναφέρει πώς ακριβώς λειτουργούν; Επειδή έχω έναν SSD (και αν αποφασίσω τελικά να το πάρω) θα αλλάξω αμέσως τον SATA δίσκο που έχει.

Να τον αλλάξεις, θα δεις τεράστια διαφορά. Αρκεί να γίνεται εύκολα και να ελέγξεις μην έχεις τίποτα θέματα με την εγγύηση του μηχανήματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από ότι είδα στο manual, είναι αρκετά εύκολη η πρόσβαση στο hardware του laptop ενώ δεν διάβασα κάπου για ακύρωση της εγγύησης στην αλλαγή του HDD.

 

Ο ssd μπορεί να μπει και στη θέση του dvd ή δε θα έχει την ίδια απόδοση?

 

δεν παίρνει DVD το συγκεκριμένο laptop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξιζει με την UHD η θα υπαρχει προβλημα στα παιχνιδια ?Εννοω αν ριξεις αναλυση στα 1080 θα φενεται οτι δεν ειναι η native ?

 

η οθόνη η UHD είναι 50 hz ,.Mε χαμήλωμα της ανάλυσης είναι σαφώς καλύτερη απο την FHD

Νομιζω ότι είναι μονο 48 Hz σε σχεση με το τυπικο 60 Ηz. H συγκεκριμενη οθονη εχει κατακριθεί για αυτό το πρόβλημα στην ανανεωση εικονας. Αν καποιος το εχει ας μας πει τι εμπηρεια εχει με την οθονη. Στα θετικα είναι IPS οθονη αλλα όπως εγραψα υπαρχουν αρνητικες κριτικες για το συγκεκριμενο πανελ. Παντως 899 είναι πολύ καλη τιμη από Ελλαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω ότι είναι μονο 48 Hz σε σχεση με το τυπικο 60 Ηz. H συγκεκριμενη οθονη εχει κατακριθεί για αυτό το πρόβλημα στην ανανεωση εικονας. Αν καποιος το εχει ας μας πει τι εμπηρεια εχει με την οθονη. Στα θετικα είναι IPS οθονη αλλα όπως εγραψα υπαρχουν αρνητικες κριτικες για το συγκεκριμενο πανελ. Παντως 899 είναι πολύ καλη τιμη από Ελλαδα.

 

εγώ νόμιζα ότι οι αρνητικές κριτικές είναι για το FHD TN Panel και όχι για το UHD IPS Panel. τελικά τι ισχύει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγώ από τα reviews που διάβασα στο amazon είδα περισσότερα αρνητικά για την FHD, κυρίως όσον αφορά γωνία θέασης και χρώματα. Για την UHD λένε κάποιοι χρήστες ότι δεν είναι πολύ φωτεινή και ότι έχουν δυσκολία με κάποια προγράμματα γιατί είναι πολύ μικρά τα γράμματα

 

ένα ωραίο και αρκετά αναλυτικό review

http://laptopmedia.com/review/lenovo-y50-4k-display-review-gaming-flagman-with-super-detailed-screen/#display-and-sound

Επεξ/σία από downhill
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για εμας που ειμαστε ασχετοι ρε μαγκιες καντε μας λιγο μια αναλυση για αυτο το εργαλειο το πληκρτολογιο αρχικα τι φαση δεν ειναι οπως ολα???ελληνικα γραμματα δεν εχει???και αν οχι τι λυση υπαρχει για αυτο???γενικα τι φαση ειναι οντος τοσο καλη προσφορα και αν δεν ηταν ποσο δηλαδη ειναι η τιμη του???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...