Προς το περιεχόμενο

xiaomi 16000 20.70$ at allbuy.com [ ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ]


grzeustee

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 74
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αναρωτιέμαι αν έκανα καλά που μπήκα στον κόσμο των power banks και πόσο πρακτικά είναι.

Εδώ ένα κινητό κουβαλάμε και είναι θέμα επειδή πλέον είναι τεράστια, τώρα θα κουβαλάμε κι άλλο ένα.

 

Παλιά είχα μια δεύτερη μπαταρία μαζί μου για ώρα ανάγκης που χωρούσε και στο πορτοφόλι. Βέβαια η χωρητικότητα είναι ασύγκριτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν τω μεταξύ τώρα παρατήρησα τις διαστάσεις.

Δεν είναι λίγο τεράστιο? Σαν να έχεις 2ο κινητό μαζί σου.

Aν σκεφτεις οτι εχει χωρητικοτητα 6-8φορες μεγαλυτερη απο την μπαταρια του κινητου σου, καταλαβαινεις οτι πιανουν χωρο. Ενδεικτικα εχει βαρος 350gr .

 

Αν θελετε μικροτερο, κοιταξτε για το xiaomi 5000mah:

D2_1.jpg

 

Αν θελετε κατι ακομα μικροτερο, κοιταχτε για κατι sony 2600mAh που κυκλοφορουν . (οριακα βγαζουν μια πληρη φορτιση του κινητου)

 

Aπο δεξια προς τα αριστερα:

10400, 5000, 16000mAh

20141126_130647_873.jpg

 

Τα μεγαλα power bank(10400,16000) δεν ειναι για να τα κουβαλας μαζι σου , ειναι για να τα πετας μεσα στην τσαντα και να σε βγαζουν ταξιδια με αεροπλανο/λεωφορειο, διημερες διακοπες, καμπινγκ κλπ.

Για αυτους που δεν εχουν σκοπο τετοια χρηση, καλυτερα να κοιταξουν στο 5000mAh ή ακομα και σε 2600.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν σκεφτεις οτι εχει χωρητικοτητα 6-8φορες μεγαλυτερη απο την μπαταρια του κινητου σου, καταλαβαινεις οτι πιανουν χωρο. Ενδεικτικα εχει βαρος 350gr .

 

Αν θελετε μικροτερο, κοιταξτε για το xiaomi 5000mah:

 

Αν θελετε κατι ακομα μικροτερο, κοιταχτε για κατι sony 2600mAh που κυκλοφορουν . (οριακα βγαζουν μια πληρη φορτιση του κινητου)

 

Aπο δεξια προς τα αριστερα:

10400, 5000, 16000mAh

 

 

Τα μεγαλα power bank(10400,16000) δεν ειναι για να τα κουβαλας μαζι σου , ειναι για να τα πετας μεσα στην τσαντα και να σε βγαζουν ταξιδια με αεροπλανο/λεωφορειο, διημερες διακοπες, καμπινγκ κλπ.

Για αυτους που δεν εχουν σκοπο τετοια χρηση, καλυτερα να κοιταξουν στο 5000mAh ή ακομα και σε 2600.

Για αυτο τα πηρα ολα και ειμαι καλυμενη... :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20141126_130647_873.jpg

 

Τα μεγαλα power bank(10400,16000) δεν ειναι για να τα κουβαλας μαζι σου , ειναι για να τα πετας μεσα στην τσαντα και να σε βγαζουν ταξιδια με αεροπλανο/λεωφορειο, διημερες διακοπες, καμπινγκ κλπ.

Για αυτους που δεν εχουν σκοπο τετοια χρηση, καλυτερα να κοιταξουν στο 5000mAh ή ακομα και σε 2600.

 

Από τα παραπάνω και τα 3 κουμούτσες μου φαίνονται, δεν βλέπω δηλαδή και τεράστια διαφορά στο 5000mAh.

Ίσως η λύση είναι 2η μπαταρία για καθημερινή χρήση και ένα από τα παραπάνω για ταξίδια (το μεγαλύτερο μιας και θα το έχεις σε τσάντα έτσι κι αλλιώς). Επιπλέον στην καθημερινότητα είναι κουραστικό να το φορτίζεις ενώ είσαι έξω ενώ με την 2η μπαταρία την βάζεις μέσα και δεν κρατάς κάτι άλλο. Το μειονέκτημα της 2ης μπαταρίας όμως είναι πως τρελαίνεις στα στατιστικά της συσκευής και μπορεί να καταλήξεις σε κακές αποδόσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα για αυτο παρηγγειλα το 5000, που παρεμπιπτοντως σημερα εχει 12,24 απο bangood, γιατι ειναι λεπτο και θα μπορει να χωρεσει σε ενα τσαντακι. Τα αλλα θα ειναι καπως αδυνατο εκτος και αν εισαι γυναικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τα παραπάνω και τα 3 κουμούτσες μου φαίνονται, δεν βλέπω δηλαδή και τεράστια διαφορά στο 5000mAh.

Ίσως η λύση είναι 2η μπαταρία για καθημερινή χρήση και ένα από τα παραπάνω για ταξίδια (το μεγαλύτερο μιας και θα το έχεις σε τσάντα έτσι κι αλλιώς). Επιπλέον στην καθημερινότητα είναι κουραστικό να το φορτίζεις ενώ είσαι έξω ενώ με την 2η μπαταρία την βάζεις μέσα και δεν κρατάς κάτι άλλο. Το μειονέκτημα της 2ης μπαταρίας όμως είναι πως τρελαίνεις στα στατιστικά της συσκευής και μπορεί να καταλήξεις σε κακές αποδόσεις.

το λεπτο ειναι οσο ενα κινητο 4.7 ιντσων. Το πλεονεκτημα του εναντι των άλλων ειναι εκτος απο το  παχος του, το μικρο του βαρος. Πραγματικα, βολευει παρα πολυ να ειναι μονιμα στη τσαντα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιο πολυ για γυναικες με τσαντες η για σακιδια κανουν.

τωρα για κινητο δυσκολο να τελειωσει η μπαταρια κ να μην μπορεις να φορτισεις;

ποιο φορητο εννοειται οτι ειναι το 5000 γιατι ειναι λεπτο.αλλα τα αλλα θα σου βγαλουν κ κινητο κ ταμπλετ για κανενα σαββατοκυριακο σε καμπιγκ η ταξιδι γενικοτερα.εγω να σας πω εχω 2 των 10400 οχι οτι τα εχω χρειαστει κ πολλες φορες αλλα τις 2 που ηθελα το ταμπλετ μου το κρατησε ανοιχτο ενω δουλευα κ ειχε κ μπαταρια να του δωσει μολις τελειωσα.πολυ σημαντικο αυτο.το ασους τ100 εχω.βεβαια κατα την διαρκεια που το δουλευα σχεδον δεν το φορτιζε.το ασους εχει 2αμ φορτιστη κ με αυτο το φορτιζω το power bank.

μια δοκιμαστικη που εκανα με αδειο το ασους(4%) κ γεματο το power bank το φορτισε περιπου στο 93% κ εκλεισε.

8000 εχει το ασους αν θυμαμαι καλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε εικόνα για το πόσο γρήγορα αποφορτίζονται αν τα έχεις απλά να κάθονται; Έλεγα να έχω ένα στο αυτοκίνητο να υπάρχει για παν ενδεχόμενο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε εικόνα για το πόσο γρήγορα αποφορτίζονται αν τα έχεις απλά να κάθονται; Έλεγα να έχω ένα στο αυτοκίνητο να υπάρχει για παν ενδεχόμενο...

Εγώ με 10 μέρες χωρίς χρήση, δεν μου φανηκε να είχε από φορτιστεί καθόλου..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως φορτίζουν τα power banks? Νόμιζα σε πρίζα αλλά βλέπω έχουν μόνο usb και micro usb θύρες πάνω τους.

οπως κ τα κινητα. το usb συνδεεται με φορτιστη πριζας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...