Προς το περιεχόμενο

Τέλη Ιουλίου η διάθεση των νέων Windows 10


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γνωρίζαμε από τον περασμένο μήνα ότι τα Windows 10 θα διατεθούν αυτό το καλοκαίρι, αλλά τώρα, μπορούμε να έχουμε μία περισσότερο ακριβή εικόνα για το πότε αναμένεται να γίνει κάτι τέτοιο.Αν και η Microsoft δεν το επιβεβαίωσε, φαίνεται πως η πλέον σύγχρονη έκδοση των Windows 10 θα διατεθεί τον Ιούλιο. Η σχετική πληροφορία δεν δημοσιοποιήθηκε από την Microsoft, αλλά από την... AMD, κατά την διάρκεια μίας τηλεδιάσκεψης με επενδυτές για τα οικονομικά αποτέλεσματα της εταιρείας.

 

Σε μία ερώτηση που έγινε για τα εμπορικά σχέδια της AMD, η Πρόεδρος και CEO της εταιρείας, Lisa Su είπε "με την κυκλοφορία των Windows 10 στα τέλη Ιούλη, βλέπουμε μία επίδραση τους στην περίοδο back-to-school... ".

 

Η Microsoft θα διαθέσει τα Windows 10 το ερχόμενο καλοκαίρι σε 190 χώρες και σε 111 διαφορετικές γλώσσες. Το νέο λειτουργικό σύστημα της εταιρείας θα έχει αρκετά νέα χαρακτηριστικά και βελτιώσεις σε σχέση με τα Windows 8.1 (νέο browser, Cortana, νέο menu κ.ά).

 

Link.png Site: Digital Trends

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ισχυει η συγκεκριμενη πληροφορια, νομιζω οτι ειναι πολυ μικρο το διαστημα προκειμενου να διορθωθουν πιθανα bugs των Technical Previews και προβλεπω... updates "στυλ SP" πολυ συντομα (μετα την κυκλοφορια τους)...

 

Δεν βλεπω τον λογο γιατι να βιαστουν τοσο πολυ, ας το καθυστερησουν λιγο αν ειναι να βγει πιο ολοκληρωμενο το προιον...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ισχυει η συγκεκριμενη πληροφορια, νομιζω οτι ειναι πολυ μικρο το διαστημα προκειμενου να διορθωθουν πιθανα bugs των Technical Previews και προβλεπω... updates "στυλ SP" πολυ συντομα (μετα την κυκλοφορια τους)...

 

Δεν βλεπω τον λογο γιατι να βιαστουν τοσο πολυ, ας το καθυστερησουν λιγο αν ειναι να βγει πιο ολοκληρωμενο το προιον...

 

Το ίδιο βλέπω και εγώ. Υπάρχουν πολλά bugs και δε ξέρω κατά πόσο θα έχουν επιλυθεί τα θέματα σε 2-3 μήνες. Σίγουρα θα πάρουμε μια καλή ιδέα και στα συνέδρια της Build και Ignite τις επόμενες ημέρες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Βασικά με αυτό που βλέπω από το TP έχει αρκετά θέματα τα οποία πρέπει να φτιάξει αλλά μάλλον η ίδια η Μ$ δεν τα βλέπει. Μου φαίνεται ότι θα έχουμε παρόμοιο σκηνικό με τα 8(Windows 10.1).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά αμα γίνει αυτό που λέτε θα πεσει πολύ Κράξιμο και δικαιολογημένα!

Εγώ έχω αγανακτησει με το 930 και την 8.1 .

Περιμένω πως κ πως να φύγουνε κάποια bugs και να βελτιωθεί γενικά το περιβάλλον των windows mobile.

Αν τρώμε παλι κολλήματα ρε γμτ τι να πω?

Έλεος δλδ...παντού πειραματόζωα θα είμαστε?

και στην Ελλάδα και στην Ευρώπη και στα software/hardware?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Βασικά με αυτό που βλέπω από το TP έχει αρκετά θέματα τα οποία πρέπει να φτιάξει αλλά μάλλον η ίδια η Μ$ δεν τα βλέπει. Μου φαίνεται ότι θα έχουμε παρόμοιο σκηνικό με τα 8(Windows 10.1).

Α γεια σου!

Windows 10.1 και Windows 10 Server R2...

 

Και αυτη η βιασυνη θα επηρεασει και την Server εκδοση, η οποια δεν θα ειναι "as solid rock as should be" για να μπει σε servers...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά δεν τα βάλουμε αμέσως. Ίσως να πρέπει να περιμένουν έναν χρόνο.
Τα 8.1 πάντως τα ευχαριστιέμαι κάθε μέρα. Ανυπομονώ ωστόσο για τα 10.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H server έκδοση έχει πάει για 2016 (και βλέπουμε)

Δεν το ηξερα.

Σοφη κινηση... θα εχει ολο τον χρονο να διορθωσει στα 10 αυτα που πρεπει να διορθωθουν.

 

Και αν ακολουθησει την νεα τακτικη να μην βγαζει SP αλλα να κανει βαφτισια με νεο πυρηνα, ισως να συμπεσουν χρονικα αυτα τα δυο (Windows 10.1 και Windows Server).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. πριν λίγο δοκίμασα τα TP (το τελευταίο leak)............ συνάντησα άπειρα μικρά bugs ακομη και στο gui.......... (δεν εχω παράπονο ετσι ήταν και w7 πριν βγουν.........τα όποια βγήκαν σχεδόν μετά απο ενα χρονο αφού κυκλοφόρησε το TP)

2. διφορες με w8 που ζητισαμε δεν ειδα (Δλδ επιλογη αναμεσα στο πληρες metro και ΚΑΘΟΛΟΥ metro.........

 

μου θυμίζει της σπασματικες κινήσεις με το android τελευταία....... που για να βγει σταθερό buld ξεσκίζετε στης εκδώσεις......

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. πριν λίγο δοκίμασα τα TP (το τελευταίο leak)............ συνάντησα άπειρα μικρά bugs ακομη και στο gui.......... (δεν εχω παράπονο ετσι ήταν και w7 πριν βγουν.........τα όποια βγήκαν σχεδόν μετά απο ενα χρονο αφού κυκλοφόρησε το TP)

 

2. διφορες με w8 που ζητισαμε δεν ειδα (Δλδ επιλογη αναμεσα στο πληρες metro και ΚΑΘΟΛΟΥ metro.........

 

μου θυμίζει της σπασματικες κινήσεις με το android τελευταία....... που για να βγει σταθερό buld ξεσκίζετε στης εκδώσεις......

 

Καθόλου metro; βάσει αυτόν που βλέπω στα 10 εδώ και κάτι μήνες, όχι καθόλου, η Μ$ θέλει να το κάνει το standard και να καταργήσει όλα τα άλλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...