Προς το περιεχόμενο

Ανάκτηση κωδικού από Win7 (Administrator Account)


d3monhunter

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στην ομάδα. Το ζήτημα απλό, όπως το λέει και ο τίτλος.

 

Θέλω να αφαιρέσω τον κωδικό, παρότι ο κωδικός μπήκε κανονικά, στο restart δεν τον έπαιρνε με αποτέλεσμα να μην έχω pc τώρα.

 

Αν και έψαξα δεν βρήκα κάποιο παρόμοιο θέμα. Στο google βρωμάει ο τόπος από λύσεις απλά δεν είναι εφικτό να δοκιμάσω όλους τους τρόπους και να δω ποιος από αυτούς λειτουργεί. 

Κατά προτίμηση όχι boot από CD ή προγράμματα. 

 

Ευχαριστώ. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μονη δοκιμασμένη και σίγουρη κατ εμε είναι το Hirens boot (και ας μη θες προγραμμα). Απο κει και περα τα πιο πολλα μαιμουδιλίκια του Google δε δουλεψαν μια φορά που το χρειάστηκα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μονη δοκιμασμένη και σίγουρη κατ εμε είναι το Hirens boot (και ας μη θες προγραμμα). Απο κει και περα τα πιο πολλα μαιμουδιλίκια του Google δε δουλεψαν μια φορά που το χρειάστηκα

Αυτό μου φάνηκε πιο εύκολο στην χρήση του. Έχω ακολουθήσει όλα τα βήματα δεν φαίνεται να έχω κάνει κάτι λάθος.

Το πρόβλημα που προέκυψε είναι το εξής καταπληκτικό: στο BIOS δεν με αφήνει να αλλάξω την σειρά που κάνει boot. Ότι και να έχω ψάξει κανείς δεν φαίνεται να δίνει λύση σε αυτό. Είναι λες και δεν έχεις credentials.

 

Καμία ιδεά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγάλε τον σκληρό και βάλ' τον σε άλλο υπολογιστή. Με το active password changer (νομίζω μετά το hirens 10.2 το αφαίρεσαν) , διάλεξε τον σκληρό σου και αυτό θα σου σβήσει το SAM.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου λειτούργησε τελικά κατι απο τα παραπάνω ?

Αν ναι ή βρήκες αλλο τρόπο ανέφερε το αν θέλεις σε περίπτωση που ενδιαφερθεί και αλλος χρήστης αλλα να ξέρουμε και τι λειτουργεί γιατι με το hirens δεν το εχω δοκιμάσει ποτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...