Προς το περιεχόμενο

ίδια χαρακτηριστικά ram, διαφορετικές μάρκες, δε παίζουν μαζί


roman bellic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια εχω αγωραση μια ραμ δυο γκιγκα και εχω τιν παλια ι οποια εινε ενα γκιγκα αλλα εχουν ιδια χαρακτιριστικα χωρια οταν τις βαζω παιζουνε οταν της βαζω μαζη κανει ρεσταρτ οταν φορτονη τα windows.. και οταν μπενω στα bios της διχνη γραφη οτι εχω μεσα 3 γκιγκα συνολικα μεσα.... αλλα δεν μπορει να μπη στα windows Τι μπορω να κανω? Για να τις βαλω να δουλεψουνε μαζη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την εντύπωση οτι πρέπει να είναι της ίδιας χωρητικότητας οι RAM για να δουλέψουνε μαζί, π.χ. 2 x 2 GB ..

 

Λάθος εντύπωση.

Δύο dimm έχει η μητρική;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια εχω αγωραση μια ραμ δυο γκιγκα και εχω τιν παλια ι οποια εινε ενα γκιγκα αλλα εχουν ιδια χαρακτιριστικα χωρια οταν τις βαζω παιζουνε οταν της βαζω μαζη κανει ρεσταρτ οταν φορτονη τα windows.. και οταν μπενω στα bios της διχνη γραφη οτι εχω μεσα 3 γκιγκα συνολικα μεσα.... αλλα δεν μπορει να μπη στα windows Τι μπορω να κανω? Για να τις βαλω να δουλεψουνε μαζη?

 

 Αν εχει 4 υποδοχες μνημης βαλτες σε ξεχωριστω χρωμα. 

 

post-220897-0-97935700-1430115381_thumb.gif

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Αν εχει 4 υποδοχες μνημης βαλτες σε ξεχωριστω χρωμα. 

 

attachicon.gifOME.gif

Μου αρέσει που σχολιάζεις το παιδί για την ορθογραφία έσυ που γράφεις το ξεχωριστό έτσι πας πίσω;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει που σχολιάζεις το παιδί για την ορθογραφία έσυ που γράφεις το ξεχωριστό έτσι πας πίσω;

 

 lol. Πραγματικα δεν ξερω πως που ξεφυγε αυτο :P

 

 

 Και εσυ τονιζεις το εσυ στο έ :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυο υποδοχες εχει η μητρικη μου... φιλε μου αληθεια εγω για βοηθια εγραψα αυτο οχι για να μου πεις αν ξερω καλη ορθογραφια.. τελοσπαντον το μονο που διαφερη στης ραμ εινε το timing (5.5.15 -5.5.12) νομιζω δεν ειμε συγουρος ποσο ακριβος εινε δεν θυμαμαι τωρα... αλλα μπορω να το αλλακσω και να τα κανω να παιξουνε μαζη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυο υποδοχες εχει η μητρικη μου... φιλε μου αληθεια εγω για βοηθια εγραψα αυτο οχι για να μου πεις αν ξερω καλη ορθογραφια.. τελοσπαντον το μονο που διαφερη στης ραμ εινε το timing (5.5.15 -5.5.12) νομιζω δεν ειμε συγουρος ποσο ακριβος εινε δεν θυμαμαι τωρα... αλλα μπορω να το αλλακσω και να τα κανω να παιξουνε μαζη?

 

 Αν θελεις πες ποια μιτρικη εχεις και ποιες μνημες.

 

 Οσο για την ορθογραφια, δεν στο λεω κακοπροαιρετα αλλα οταν ζητας βοηθεια σε forum, απο  μερους σου πρεπει να γραφεις το κειμενο οσο ποιο σωστα (οχι μονο ορθογραφια αλλα και παραγραφους) ωστε να μην κουρασεις το ατομο που θελει να σε βοηθησει. 

 

 Φιλικα παντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...