Προς το περιεχόμενο

Ασυρματο μοντεμ router ASUS DSL-N14U @wind 34.90€


manthos1969

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 741
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν δεν είχα αγοράσει το Netgear DGN 2200 πρίν λίγους μήνες μάλλον θα το έπαιρνα.

 

Λειτουργεί σωστά σε Forthnet;

 

Οταν η καλωδίωση έχει πρόβλημα το Asus κάνει αποσυνδέσεις όπως το Netgear;

 

Άψογο δύο μέρες που το έχω με forthnet. Σταθερότατο και  με ρυθμισμένο SNR κιόλας στο 1db δεν έχω φάει αποσύνδεση για δεύτερη μέρα. Από ότι έχω δει το SNR παίζει μέσα στην μέρα από 0.2 έως και 1,8db παρόλο που το έχω θέσει στο 1db. Μάλλον ανάλογα με τον θόρυβο της γραμμής το χειρίζεται ανάλογα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ενα θεματακι απο οτι ειδα στα γρηγορα , σε forthnet γραμμη . Hard reset , περναω το 1.1.0.4 , Annex A pstn , [email protected] και password , αναβουν τα φωτακια DSL link up και Internet status connected  IPv6 disabled αλλα δεν δινει internet στα powerplugs του LAN.  Ξεχασα καποια ρυθμιση ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ενα θεματακι απο οτι ειδα στα γρηγορα , σε forthnet γραμμη . Hard reset , περναω το 1.1.0.4 , Annex A pstn , [email protected] και password , αναβουν τα φωτακια DSL link up και Internet status connected  IPv6 disabled αλλα δεν δινει internet στα powerplugs του LAN.  Ξεχασα καποια ρυθμιση ;

 

Σωστά ειναι αυτά που έκανες κάνε ένα reset και ξανάβαλε παλι τα στοιχεία σου μήπως έφυγε τιποτα στο password η κάτι δεν έγινε σωστά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εχω ενα θεματακι απο οτι ειδα στα γρηγορα , σε forthnet γραμμη . Hard reset , περναω το 1.1.0.4 , Annex A pstn , [email protected] και password , αναβουν τα φωτακια DSL link up και Internet status connected IPv6 disabled αλλα δεν δινει internet στα powerplugs του LAN. Ξεχασα καποια ρυθμιση ;

είσαι σίγουρος για το username?

Το δικό μου είναι______.ath.forthnet.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είσαι σίγουρος για το username?

Το δικό μου είναι______.ath.forthnet.gr

 

Και εγώ τις μορφής [email protected] χρησιμοποιώ πάντα σε όλα τα router που έχω βάλει κατά καιρούς και δουλεύει κανονικά. Νομίζω πάντως ότι και αυτό που προτείνεις εσύ δουλεύει, δεν πρέπει να είναι εκεί το θέμα που αντιμετωπίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Και εγώ τις μορφής [email protected] χρησιμοποιώ πάντα σε όλα τα router που έχω βάλει κατά καιρούς και δουλεύει κανονικά. Νομίζω πάντως ότι και αυτό που προτείνεις εσύ δουλεύει, δεν πρέπει να είναι εκεί το θέμα που αντιμετωπίζει.

στο λέω γιατί εμένα αναβε το λαμπάκι του dsl αλλά όχι του ίντερνετ η τεχνική υποστήριξη μου είπε να δοκιμάσω χωρίς το @forthnet. Gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ενα θεματακι απο οτι ειδα στα γρηγορα , σε forthnet γραμμη . Hard reset , περναω το 1.1.0.4 , Annex A pstn , [email protected] και password , αναβουν τα φωτακια DSL link up και Internet status connected  IPv6 disabled αλλα δεν δινει internet στα powerplugs του LAN.  Ξεχασα καποια ρυθμιση ;

VPI: 8

VCI: 35

Connection Type: PPPoE

Encapsulation Mode LLC

USERNAME:[email protected]

PASSWORD: xxxxxxxx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα εβαλα ολα manual  ,  φαινεται λιγο πιο γρηγορο απο το thomson στα defaults . ΓΙα τo MAX Rate Down 14344 kbps πρεπει να πειραξω

ρυθμισεις γραμμης  ;

DSL Modulation  ITU G.992.5(ADSL2PLUS)
ANNEX Mode  ANNEX A
SNR Down 6.6 dB
SNR Up 7.9 dB
Line Attenuation Down 
19.6 dB
Line Attenuation Up 
11.2 dB
Path Mode  Interleaved
Data Rate Down 
11862 kbps
Data Rate Up 
1019 kbps
MAX Rate Down 
14344 kbps
MAX Rate Up 
1024 kbps
POWER Down 
0.0 dbm
POWER Up 
12.6 dbm
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...