Προς το περιεχόμενο

για μετά το...τηγάνισμα


haris_216

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εκτος απο τα τηγανητα εσυ δε ξερεις αλλη μεθοδο μαγειρεματος?κατεβα απτο δεντρο να φαμε.

 

 

ξερω τοσες πολλες, που απο το 2ο κλαδι αριστερα μπορω να σε κουτσουλησω με 60 διαφορετικους τροπους

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βαλε σιλικονη γυρω απο τα ματια και μετα βγαλε φωτογραφιες απο την καταστροφη να μας δειξεις. μονο αλουμινοχαρτο θα μπορουσες να βαλεις. επισης θα μπορουσες να αγορασεις ενα σωστο καθαριστικο προιον με το οποιο δεν θα σου βγαινει η ψυχη για να καθαρισει η επιφανεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βαλε σιλικονη γυρω απο τα ματια και μετα βγαλε φωτογραφιες απο την καταστροφη να μας δειξεις. μονο αλουμινοχαρτο θα μπορουσες να βαλεις. επισης θα μπορουσες να αγορασεις ενα σωστο καθαριστικο προιον με το οποιο δεν θα σου βγαινει η ψυχη για να καθαρισει η επιφανεια

 

Στις πολύ πολύ αρχές όταν ξεκίνησα να μαγειρεύω και δεν ήξερα που μου πάνε τα 4, είχα φόρμες σιλικόνης για cupcakes. Ευτυχώς το πήρα χαμπάρι νωρίς και δεν έλιωσαν xD

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βαλε σιλικονη γυρω απο τα ματια και μετα βγαλε φωτογραφιες απο την καταστροφη να μας δειξεις. μονο αλουμινοχαρτο θα μπορουσες να βαλεις. επισης θα μπορουσες να αγορασεις ενα σωστο καθαριστικο προιον με το οποιο δεν θα σου βγαινει η ψυχη για να καθαρισει η επιφανεια

Ίσως δεν έγινα αντιληπτός.

Δεν μου "βγαίνει η ψυχή" στο καθάρισμα με την έννοια της δύσκολης βρωμιάς. Ειδικά αφού κοιτάω να το κάνω (ή να το κάνει το έτερον 1/2 ;) ) άμεσα.

Απλά έχει πολλά βάλε/βγάλε και μετά από 10 χρόνια αυτής της διαδικασίας σκέφτηκα (ξέρω, νωρίς το σκέφτηκα) μήπως υπάρχει απλούστερη προσέγγιση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως δεν έγινα αντιληπτός.

Δεν μου "βγαίνει η ψυχή" στο καθάρισμα με την έννοια της δύσκολης βρωμιάς. Ειδικά αφού κοιτάω να το κάνω (ή να το κάνει το έτερον 1/2 ;) ) άμεσα.

Απλά έχει πολλά βάλε/βγάλε και μετά από 10 χρόνια αυτής της διαδικασίας σκέφτηκα (ξέρω, νωρίς το σκέφτηκα) μήπως υπάρχει απλούστερη προσέγγιση

 

αλουμινοχαρτο μονο. δεν υπαρχει πλαστικο που να αντεχει διπλα σε φλογα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα και το αλουμινόχαρτο τρυπάει - καίγεται άμα έρθει σε επαφή με την φλόγα. Με το προπάνιο τουλάχιστον σίγουρα. Με το μεθάνιο που είναι η κουζίνα δεν είμαι βέβαιος όμως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Τόση φασαρία και αναλύσεις για το "κουκούλωμα" των εστιών? Τόση ώρα που θα σου πάρει όλο αυτό, θα μπορούσες απλά να τα καθαρίσεις κανονικά... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...φριτέζα ρε παιδιά! Τι πιο απλό και καθαρό για τηγάνισμα;

Για τις πατάτες ναι. Αν θέλεις να τηγανίσεις πιπεριές,κολοκυθιά κ.τ.λ, δεν βολεύει η φριτέζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τις πατάτες ναι. Αν θέλεις να τηγανίσεις πιπεριές,κολοκυθιά κ.τ.λ, δεν βολεύει η φριτέζα.

 

Δεν αντιμετώπισα ποτέ πρόβλημα, σε οτιδήποτε κι αν θέλησα να τηγανίσω (και αυτά που αναφέρεις). Σε τι δε βολεύει; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορείς να βάλεις μεγάλη ποσότητα και όπως θα κολυμπάνε στο λάδι μπορεί να διαλυθούν. Εκτός από αυτά,απορροφούν και περισσότερο λάδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...