Προς το περιεχόμενο

Ποια ιατρική ειδικότητα σας αρέσει πιο πολύ;


Flaoutistas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλύτερη: εντατικολογος. Θέλει χαρακτήρα όμως.

 

Χειρότερη δεν υπάρχει. Λιγότερο ενδιαφέρουσα για μένα είναι με σειρά ορθοπαιδικη, οφθαλμολογία, ψυχιατρική.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Όνειρο ζωής ήταν να γίνω ιατροδικαστής, δεν πέρασα Ιατρική αλλά επειδή μου αρέσει πάρα πολύ το ποινικό δίκαιο/ψυχολογία/ψυχιατρική πάω για εγκληματολογία.

 

 

ehem....

http://www.lifo.gr/team/Plus/56102

 

 

ΟΝτοπικ

"ποια ειδικοτητα ΜΑΣ αρεσει" ειναι σχετικο, εξαρταται απο ποια θεση μιλαει ο καθενας εδω μεσα

Προσωπικα, ως εντελως ασχετος με το επαγγελμα και καθαρα σε να χαμε να λεγαμε επιπεδο, θα πω

Best: νευρολογια, ψυχιατρικη -δεν ξερω ακριβως γιατι, ισως ο καθενας βρισκει κατι απο τον εαυτο του οταν διαβαζει ενα δημοσιευμα με περιεργες λεπτομερειες για λειτουργιες του εγκεφαλου και τα συναφη;

Worst: ιατροδικαστικη (ωραια τα noir μυθιστορηματα, αλλα δεν το χω με το gore στο ριαλ λαιφ, ουτε καν σε επιπεδο web...)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ehem....

http://www.lifo.gr/team/Plus/56102

 

 

ΟΝτοπικ

"ποια ειδικοτητα ΜΑΣ αρεσει" ειναι σχετικο, εξαρταται απο ποια θεση μιλαει ο καθενας εδω μεσα

Προσωπικα, ως εντελως ασχετος με το επαγγελμα και καθαρα σε να χαμε να λεγαμε επιπεδο, θα πω

Best: νευρολογια, ψυχιατρικη -δεν ξερω ακριβως γιατι, ισως ο καθενας βρισκει κατι απο τον εαυτο του οταν διαβαζει ενα δημοσιευμα με περιεργες λεπτομερειες για λειτουργιες του εγκεφαλου και τα συναφη;

Worst: ιατροδικαστικη (ωραια τα noir μυθιστορηματα, αλλα δεν το χω με το gore στο ριαλ λαιφ, ουτε καν σε επιπεδο web...)

Το έχω δει και θέλω οπωσδήποτε να πάω! Πχ έχω τελειώσει Νοσηλευτική με ειδίκευση στα χειρουργεία. Το τι έχω δει/πιάσει/ακούσει δεν λέγεται, και παρόλα αυτά μου άνοιγε η όρεξη :P

 

Ο κάθε άνθρωπος έχει διαφορετικό επίπεδο ανοχής..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και με ενδιαφέρει η μελέτη του εγκεφάλου, ο τρόπος λειτουργίας του και η πλαστικότητα του, θα επέλεγα νευρολογία.

Ποιος ο λόγος της ερώτησης σου όμως; Ψάχνεσαι για ειδικότητα και είπες να δεις τι έχουνε να πούνε μερικοί άκυροι ινσόμνιακς; :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρεις τί, πολλοί οδοντίατροι μάλλον δεν έχουν τελικά και τόσο gentle hands. Και θέλω πιο ήρεμο άγγιγμα όταν νομίζω ότι θα ανοίξει το κεφάλι μου στα δύο και θα βγει το Alien απ'το στόμα μου. Κακές εμπειρίες. Πολύ κακές εμπειρίες. Ειδικά με απότομες ενέσεις στα ούλα.

Οι οδοντίατροι είναι σαφώς ιατροί, η οδοντιατρική όμως δεν είναι ιατρική ειδικότητα, με την έννοια που ρωτάει ο νηματοθέτης.

 

on topic, η καλύτερη ειδικότητα δε ξέρω ποιά είναι και δε νομίζω πως έχει νόημα ένα τέτοιο ερώτημα. Όλες είναι απαραίτητες.

 

Όσο για τους χειρουργούς, είναι μικροί θεοί ΑΝ ξέρουν καλή παθολογία. Αλλιώς είναι μικροί χασάπηδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ηθελα να γινω γιατρος θα διαλεγα καποια χειρουργικη ειδικοτητα.

 

Παιδιατρος θα μου σπασαν τα νευρα, και κατι οφθαλμιατρος, ακτινολογος, θα ταν φουλ βαρετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως και ενα εχει αλλο να σου βαζει δακτυλακι γυναικα και αλλο την χερουκλα του ενας αντρας  :P

 

 

Αγαπημένη ειδικότητα ανδρολόγος-ουρολόγος και να είναι γυναίκα

 

Ωραίες οι πλάκες, αλλά πιστεύω αν είχες κάποιο σοβαρό ουρολογικό πρόβλημα π.χ με πόνο, μάλλον το τελευταίο που θα σε ένοιαζε είναι αν ο γιατρός που θα σε εξέταζε ήταν γυναίκα... το λεω γιατί τα είχα περάσει με φλεγμονή πριν 4 χρόνια. το μόνο που σε νοιάζει τότε είναι να σου γράψει την αντιβίωση να πας να την αγοράσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...