Προς το περιεχόμενο

Xiaomi USB LED Lamp @allbuy.com, €0.93 [TEΛΟΣ]


dimigar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδη καθυστερουν να στειλουν τις παραγγελιες, εφοσον το παρηγγειλες 6/6, μπορει να εκαναν και μια εβδομαδα για να τα στειλουν. Αρα μιλαμε για 1,5 μηνα που και παλι βεβαια ειναι πολυ. Απορω ομως πως εβγαλες τους 2+ μηνες που ουτε ημερολογιακα δεν εχουν περασει απο την ημερομηνια παραγγελιας. :P

 

 

Ας ποσταρω μιας και λεμε το all buy.

Ειχα παραγκειλει μαζι με τα δευτερα μου λαμπακια και 2 powerbank 5000mah.

Η παραγγελια ειχε γινει 6/6 και δεν εχουν ερθει ακομα. Εκανα dispute στο paypal και αυτοι συνεχιζουν να μου λενε να περιμενω αλλες 2 εβδομαδες. Δλδ 2+ μηνες. Απλα τραγικοι.

 

30/07 σημερα,βαλε και αλλες 14 μερες που του λενε να περιμενει παμε στις 13 Αυγουστου βαλε και το 15Αυγουστο καλο φθινοπωρο. :) 

 

Και απο την στιγμη που οταν εκανε την παραγγελια το προιον ειχε σημανση In Stock προβλημα τους που εκαναν 1 εβδομαδα να το στειλουν  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 437
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

30/07 σημερα,βαλε και αλλες 14 μερες που του λενε να περιμενει παμε στις 13 Αυγουστου βαλε και το 15Αυγουστο καλο φθινοπωρο. :)

Ουπς το διαβασα γρηγορα, λαθος μου.  

 

Και απο την στιγμη που οταν εκανε την παραγγελια το προιον ειχε σημανση In Stock προβλημα τους που εκαναν 1 εβδομαδα να το στειλουν  ;)

Με αυτο εννοουσα οτι μπορει να εχει καθυστερησει και για αυτο το λογο. Δεν ειπα αν ειναι προβλημα του ενος ή του αλλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Np την ψιλιαστικα οτι δεν το προσεξες αλλα επειδη τωρα τελευταια πολλοι κοβουν και ραβουν Quotes οπως τους βολευει το διορθωσα :) 

Εμενα εκανε 2 εβδομαδες να φυγει προιον In Stock και σταθηκα σε αυτο για Refund  απο Paypal οπου μου εγινε στην τελικη.

Ο πωλητης θα αρχισει το τροπαρι παρακαλω υπομονη για να ροκανισει χρονο μπας και ερθει....Αποτελεσμα μια παραγγελια 3 μηνες και τα νευρα τσαταλια :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια και απο μένα
ειχα παραγγείλει και εγω 4/6 6 λαμπακια , 1 mi key, 1 ανεμιστιρακι και τα piston 3
τα ακουστικα τα εστειλαν γρηγορα και τα παραλαβα σε 17-20 μερες περιπου
τα υπολοιπα αργησαν παρα πολυ να τα στειλουν ( εφυγαν αρχες ιουλιου)

τα παρελαβα εχτες που τα εψαξα μόνος μου στα ελτά (είχαν φτάσει απο τις 17/7 λεει)

ολα σε ένα πακετο και ολα σωστα σε χρωματα.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑιδια γενικα με τις παραλαβες απο κινα αυτη την περιοδο γινεται χαμος.

ΠΑρελαβα σημερα πακετακι που ειχε αποσταλει 6 ιουνιου (και ειχα ανοιξει case sto ebay).

Δυο μηνες δηλαδη.

Οποτε υπομονη.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι ερχεται απο Hong Kong (εστω και συστημενα) αλλα ειναι μικρα σε ογκο.
Parcelaκια ή πραγματα που χωρανε σε Φακελο (Xiaomi Yi/Led) ερχονται Max σε 2 εβδομαδες και αναλογα το ταχυδρομειο της περιοχης.

Απο Shenzhen και αλλες αποθηκες αργουν αρκετα περισσοτερο,2 μηνες και βαλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑι ομως...................

Το πακετο που καθυστερησε και μικρο σε ογκο ηταν και απο hong kong και ομως εκανε δυο μηνες.

Σημερα παρελαβα και απο gearbest παραγγελια που εγινε 20 ημερες μετα απο κινα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑι ομως...................

Το πακετο που καθυστερησε και μικρο σε ογκο ηταν και απο hong kong και ομως εκανε δυο μηνες.

Σημερα παρελαβα και απο gearbest παραγγελια που εγινε 20 ημερες μετα απο κινα.....

Αουτσ,,,γκαντεμης απο τους λιγους τοτε  :/

Τελευταιες 8 παραγγελιες απο HK max 14 μερες,.. (με αυτες τις προυποθεσεις που εγραψα πριν τουλαχιστον)

 

Μου εκανε τοση εντυπωση που ρωτησα αν εχει αλλαξει κατι και αρχισαν να δουλευουν τα ταχυδρομεια μας επιτελους.

 

Τα ΕΛΤΑ μου ειπαν οχι και οι κινεζοι μου ανεφεραν αυτο με το HK και τις αλλες αποθηκες (Geekbuying/Gearbest/To2c).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι ερχεται απο Hong Kong (εστω και συστημενα) αλλα ειναι μικρα σε ογκο.

Parcelaκια ή πραγματα που χωρανε σε Φακελο (Xiaomi Yi/Led) ερχονται Max σε 2 εβδομαδες και αναλογα το ταχυδρομειο της περιοχης.

 

 

Μαλλον εσυ εισαι ο τυχερος. Προσωπικα απο Hong Kong κατω απο 3 εβδομαδες δεν πεφτω πλεον ποτε. (Μιλαω για Αθηνα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πω ρε συ Runner;
Στην πρωτη ειπα οκ ετυχε

Στην δευτερη λεω ρε λες;

Στην τριτη αρχισα τα τηλεφωνα και το ανεδειξα εδω στο Forum

Με το που εσκασαν και οι αλλες μιλαω με τους κινεζους και μου ξεφουρνιζουν το παραμυθι,

Και Ηρακλειο Κρητης φαντασου :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πω ρε συ Runner;

Στην πρωτη ειπα οκ ετυχε

Στην δευτερη λεω ρε λες;

Στην τριτη αρχισα τα τηλεφωνα και το ανεδειξα εδω στο Forum

Με το που εσκασαν και οι αλλες μιλαω με τους κινεζους και μου ξεφουρνιζουν το παραμυθι,

 

Και Ηρακλειο Κρητης φαντασου :)

 

Και μαντεψε... μετα απο πολυ καιρο ελαβα σε 2 εβδομαδες :lol: :lol:  Ειναι επειδη το μελεταγαμε. Θες να τα πουμε για το τζοκερ; :D Και για την ακριβεια αν πιασεις τη μερα αποστολης και τη μερα παραλαβης για μια μερα, τοτε το ελαβα σε 9 εργασιμες.

 

Στα του θεματος τωρα, το καταστημα με επιβεβαωνει για αλλη μια φορα οτι ειναι καφενειο. Μου ειχαν στειλει 1 αντι για 2 led που παρηγγειλα. Τους εστειλα εμαιλ για να μου στειλουν το δευτερο και τους ειπα να το στειλουν σε νεα διευθυνση. Μου ζητησαν τη νεα διευθυνση, την εδωσα, το εστειλαν και ηρθε στην παλια αφου ως διευθυνση αποστολης ειχε την παλια! :rolleyes:

 

Το μονο θετικο ειναι οτι μου το εστειλαν με tracking number αναγνωρισιμο απο τις υπηρεσιες 17track και των ελτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παντως απο την προηγουμενη παραγγελια ειχαν αμελησει να μου στειλουν 2 (απο τα 4) τους ενημερωσα και μου εστειλαν τα 2 με συστημενη (τα παρελαβα απο το ταχυδρομειο σημερα).

Οποτε σημειωσατε χ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα αρχίσει να χάνω τις ελπίδες πριν γράψετε. Το κακό είναι ότι η επαναποστολή των δικών μου είπαν ότι έγινε μεν, χωρίς να μου δώσουν tracking number δε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...