Προς το περιεχόμενο

Μισθός στα Starbucks


Leonthebest

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά, για όποιον ενδιαφέρεται, πήγα στην συνέντευξη και τελικά ο μισθός για μειωμένη απασχόληση (part-time) είναι 300 μεικτός, με 40 περίπου ευρώ τα ασφαλιστρα του ΙΚΑ. Οπότε, περίπου 260 ευρώ καθαρά το μήνα. Εγώ τελικά δεν δέχτηκα τη δουλειά για κάποιους προσωπικούς λόγους. Το καλό όμως είναι ότι η δουλειά θα είναι σταθερή, δηλαδή δεν δουλεύεις μόνο για τετράμηνο ή πεντάμηνο, αλλά παραπάνω. Από ότι λένε δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 60
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά, για όποιον ενδιαφέρεται, πήγα στην συνέντευξη και τελικά ο μισθός για μειωμένη απασχόληση (part-time) είναι 300 μεικτός, με 40 περίπου ευρώ τα ασφαλιστρα του ΙΚΑ. Οπότε, περίπου 260 ευρώ καθαρά το μήνα. Εγώ τελικά δεν δέχτηκα τη δουλειά για κάποιους προσωπικούς λόγους. Το καλό όμως είναι ότι η δουλειά θα είναι σταθερή, δηλαδή δεν δουλεύεις μόνο για τετράμηνο ή πεντάμηνο, αλλά παραπάνω. Από ότι λένε δηλαδή.

 

 

gif8.gif

 

 

 

 

Ποσο πιο κατω θα τους κατεβασουν πια ? 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μειωση του βασικου μισθου ηταν εγκλημα.

 

Εφοσον δεν τον αυξησαν επρεπε τουλαχιστον να τον αφησουν οπως ηταν.

 

Καποιοι "μαγκες" ειναι ακομη στο δημοσιο αλλα και στον ιδιωτικο τομεα με μισθους 1000+.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μειωση του βασικου μισθου ηταν εγκλημα.

 

Εφοσον δεν τον αυξησαν επρεπε τουλαχιστον να τον αφησουν οπως ηταν.

 

Καποιοι "μαγκες" ειναι ακομη στο δημοσιο αλλα και στον ιδιωτικο τομεα με μισθους 1000+.

Και που ειναι το κακο σε αυτο?(Ακομα και στο δημοσιο...)

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι ισως οσοι εργαζομαστε στον ιδιωτικο τομεα πληρωνουμε το δημοσιο?

 

Και οτι γινεται εδω και παρα πολλα χρονια απιστευτη σπαταλη χρηματων νομιμα αλλα και παρανομα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gif8.gif

 

 

 

 

Ποσο πιο κατω θα τους κατεβασουν πια ? 

 

τωρα το εμαθες εσυ ? εγω ειχα παει σε συνεντευξη για 4ωρο στην κοσμοτε με αυτα τα λεφτα και μαλιστα θα με επαιρνε μια αλλη εταιρεια και θα με νοικιαζε στην κοσμοτε....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, για όποιον ενδιαφέρεται, πήγα στην συνέντευξη και τελικά ο μισθός για μειωμένη απασχόληση (part-time) είναι 300 μεικτός, με 40 περίπου ευρώ τα ασφαλιστρα του ΙΚΑ. Οπότε, περίπου 260 ευρώ καθαρά το μήνα. Εγώ τελικά δεν δέχτηκα τη δουλειά για κάποιους προσωπικούς λόγους. Το καλό όμως είναι ότι η δουλειά θα είναι σταθερή, δηλαδή δεν δουλεύεις μόνο για τετράμηνο ή πεντάμηνο, αλλά παραπάνω. Από ότι λένε δηλαδή.

230-260 δινουν και τα σουπερ μαρκετ. Δεν εχεις και εισιτηρια/βενζινη καμια 40/50 χαλαρα?

Οποτε μενουν ~200.!!! Με αυτα τα λεφτα δεν πας πουθενα αν μπορεις να το κανεις, δε σηκωνεσαι απο το κρεβατι με τιποτα. 

Ειναι το λιγοτερο κοροιδια. Καλυτερα κλεφτης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μειωση του βασικου μισθου ηταν εγκλημα.

 

Εφοσον δεν τον αυξησαν επρεπε τουλαχιστον να τον αφησουν οπως ηταν.

 

Καποιοι "μαγκες" ειναι ακομη στο δημοσιο αλλα και στον ιδιωτικο τομεα με μισθους 1000+.

 

Για κάτσε ρε φίλε. Τί σε απασχολεί αν ο άλλος δουλεύει στον ιδιωτικό τομέα και πέρνει 1000 ή και 5000 καθαρά το μήνα. 

 

Δεν φτάνει που το κράτος έχει γίνει κοτζαμπάσης και Πασάς με Οθωμανικής εποχής φορολογία και χαράτσια, θα πρέπει να ρίξουμε στην πυρά τους ιδιωτικούς που πέρνουν πάνω από το βασικό;

 

Δεν είδα στην Αγγλία που ο ετήσιος βασικός είναι £12000 να γκρινιάζει κανείς (που χτυπά 40ωρο) γιατί ο άλλος ως απλός προγραμματιστής βγάζει £65000 με 35ωρο. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είδα στην Αγγλία που ο ετήσιος βασικός είναι £12000 να γκρινιάζει κανείς (που χτυπά 40ωρο) γιατί ο άλλος ως απλός προγραμματιστής βγάζει £65000 με 35ωρο. 

 

"Απλός προγραμματιστής" 65Κ λίρες με 35ωρο;

 

WTF δεν τα υπολόγισα καλά όταν συζητούσαμε χώρα...  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το "αφού δεν έχω εγώ κατσίκα, να ψοφήσει του γείτονα" δεν το νιώθω. Ειδικά για τον ιδιωτικό τομέα, δεν 'πα να παίρνω και 120κ. Εσένα τι σε κόφτει; Φτάσαμε πλέον στο σημείο να θεωρούμε τους μισθούς πάνω από 1000€ εξωφρενικούς. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το "αφού δεν έχω εγώ κατσίκα, να ψοφήσει του γείτονα" δεν το νιώθω. Ειδικά για τον ιδιωτικό τομέα, δεν 'πα να παίρνω και 120κ. Εσένα τι σε κόφτει; Φτάσαμε πλέον στο σημείο να θεωρούμε τους μισθούς πάνω από 1000€ εξωφρενικούς. 

 

Eγω ειμαι της γνωμης οτι ο καθενας στον ιδιωτικο τομεα μπορει να βγαζει οσα θελει αρκει φυσικα να φορολογειται και αναλογα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Απλός προγραμματιστής" 65Κ λίρες με 35ωρο;

 

WTF δεν τα υπολόγισα καλά όταν συζητούσαμε χώρα...  :D

 

Εγώ πάντως καλά τα υπολόγισα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.cwjobs.co.uk/salary-checker/average-programmer-salary

 

μπορεις να βαλεις επαγγελμα και να βγαλει τους μεσους ορους τωρα το κατα ποσο ισχυει δεν ξερω

 

και το επαγγελμα που κανω λεει μεσο ορο 57500 ετησια τα οποια μου φενονται παρα πολλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κάτσε ρε φίλε. Τί σε απασχολεί αν ο άλλος δουλεύει στον ιδιωτικό τομέα και πέρνει 1000 ή και 5000 καθαρά το μήνα. 

 

Δεν φτάνει που το κράτος έχει γίνει κοτζαμπάσης και Πασάς με Οθωμανικής εποχής φορολογία και χαράτσια, θα πρέπει να ρίξουμε στην πυρά τους ιδιωτικούς που πέρνουν πάνω από το βασικό;

 

Δεν είδα στην Αγγλία που ο ετήσιος βασικός είναι £12000 να γκρινιάζει κανείς (που χτυπά 40ωρο) γιατί ο άλλος ως απλός προγραμματιστής βγάζει £65000 με 35ωρο. 

O απλος senior με 5+ χρονια προυπηρεσια θα εννοεις . Γιατι ο απλος junior, OXI δεν παιρνει ουτε τα μισα απο αυτα που ανεφερες. 

 

Απο προσωπικη γνωση και απο συζητησεις με φιλους σε αλλες χωρες τα site που αναφερουνε μεσους μισθους ανα επαγγελμα δινουν ~30%, 40% πανω απο τους πραγματικους μισθους. Η τους μισθους senior τους προβαλουν σαν junior αμα προτιμας.

   Αλλα οχι, εκτος αμα εισαι legendary προγραμματιστης, σαν Junior 65k μονο Ελβετια και Αμερικα θα παρεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...