Προς το περιεχόμενο

τοστιερα-grill grundig cg5040 2000w 39€ eshop.gr [ΕΞΑΝΤΛΗΜΕΝΟ]


NICK1982

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για τη singer είπα ρε παιδιά, γι'αυτό έκανα την παράθεση, sorry για το μπέρδεμα!

 

Αποστολή από το XT910 με τη χρήση Insomnia App

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πάντως αρκετοί Γερμανοί αγοραστές τη ψιλοθάβουν..

http://www.amazon.de/Grundig-CG-5040-Premium-Kontaktgrill-schwarz-silber/dp/B0046FTY7A

 

 

και φυσικά δεν είναι η παλιά δοξασμένη Grundig..

                                       1959          Παραγωγή μαγνητοφώνων

 

Bundesarchiv_B_145_Bild-F007448-0002%2C_

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσο αφορα την σινγκερ εχουμε αν οχι την ιδια μια παρομοια τουλαχιστον εμφανισιακα ειναι ιδια κ στον μηνα επανω χαλασε για πλακα η ρυθμιση θερμοκρασιας.την ανοιξαμε κ δεν μου γεμισε το ματι απο κατασκευαστικης αποψης χωρις ομως να ειμαι ειδικος.

παντως οσο δουλευε σωστα ηταν αψογη κ αρκετα δυνατη κ εχουμε ψησει κ κοψιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω μια αντίστοιχη 2400W απο τα καρφουρ... αν περιμενετε να ψήσετε κρεας και να τρώγεται μαλλον θα απογοητευτείτε... Οπως ήδη ειπώθηκε πιο κοντα ειναι σε βραστο παρα σε ψητό...

 

αφηστε που δεν αξίζει τη βρώμα με ολο αυτό το λιπος που θα βγαλει και το πλυσιμο που θελει...

κατα τα αλλα για τόστ ειναι σούπερ και χωράει 4 (και με το μεγαλο ψωμι του λιντλ)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είμαι σε αναζητηση τοστιέρας αυτό τον καιρό υπάρχει σε αυτά  τα χρηματα κάποια λίγο πιο μαζεμένη, η να προτιμήσω αυτή και να ψάχνω χώρο που  να τη βάλω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είμαι σε αναζητηση τοστιέρας αυτό τον καιρό υπάρχει σε αυτά  τα χρηματα κάποια λίγο πιο μαζεμένη, η να προτιμήσω αυτή και να ψάχνω χώρο που  να τη βάλω;

 

O Ογκος συνηθως παει με τα Watt οποτε αν θελεις μια στα 2000W τοτε δυσκολα θα βρεις κατι πολυ μικροτερο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ο ενας λεει δεν εχει δοχεια λιπους και χαραζει ευκολα, ο αλλος λεει το εντελως αντιθετο...Αντε βγαλε ακρη...

 

 

Γράφουν για διαφορετική ψησταριά :)

Εφυγε το ασχετο κομματι (ερωτηση για ΑΛΛΗ) του ποστ και η απαντηση για την ασχετη τοστιερα που μπερδευε.

 

Εφτιαξα και τον συνδεσμο στο πρωτο ποστ που επισης δινοταν στο #2 με λαθος τροπο και μπερδευε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά γιατί τόσα παράπονα ότι δε ψήνουν; εγω έχω μια γκριλιερα, 2000watt aeg αυτές με τις αντιστάσεις από κάτω και ταψακι για τα λίπη και ένας φίλος μια rohnson Και όταν μαζευόμαστε ψήνουμε σίγουρα 6 7 κιλά κρέατα Και δε κάνουν κιχ και τα κάνουν όλα γρήγορα και νόστιμα, όποιος θέλει για κρέατα ας δει αυτό που λεω, θα σωθειτε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την έδινε πριν καμμια τριετία το ΑΒ με κουπόνια + μετρητά και την είχα πάρει τότε. Η συμβουλή μου είναι να μην την πάρετε ούτε στα 39. Ναι μεν οι πλάκες είναι αφαιρούμενες και πλένονται στο πλυντήριο αλλά η αντικολλητική επίστρωση δεν είναι κάτι το τρομερό. Είναι αρκετά δυνατή, ψήνει και μπριζόλα. Τα δοχεία που κρατούν τα λίπη του ψησίματος ραγίζουν/σπάνε εύκολα αλλά το πραγματικό πρόβλημα είναι ότι είναι μικρά για ψήσιμο της παραπάνω μπριζόλας.

 

Το χειρότερο όμως είναι ο μηχανισμός του ροοστατη... Είναι αυτό που φαίνεται στην φωτό κάτω δεξιά και γυρνάει αριστερά/δεξιά για το πόσο δυνατά καίει. Δυστυχώς, αυτό έχει ένα λεπτό πλαστικό άξονα μήκους ~10cm που οδηγεί τον ροοστάτη. Ε σε μένα έσπασε το ένα ποδαράκι του άξονα και για να την ανάβω/σβήνω είναι δύσκολο και είναι σε σημείο που δεν κάνεις εύκολα πατέντα.

 

Ίσως να την πρότεινα αν ψάχνετε κάτι φτηνό που να μην είναι μόνο για τοστάκια αλλά γενικά δεν έμεινα ευχαριστημένος με την ποιότητα της

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την έδινε πριν καμμια τριετία το ΑΒ με κουπόνια + μετρητά και την είχα πάρει τότε. Η συμβουλή μου είναι να μην την πάρετε ούτε στα 39. Ναι μεν οι πλάκες είναι αφαιρούμενες και πλένονται στο πλυντήριο αλλά η αντικολλητική επίστρωση δεν είναι κάτι το τρομερό. Είναι αρκετά δυνατή, ψήνει και μπριζόλα. Τα δοχεία που κρατούν τα λίπη του ψησίματος ραγίζουν/σπάνε εύκολα αλλά το πραγματικό πρόβλημα είναι ότι είναι μικρά για ψήσιμο της παραπάνω μπριζόλας.

 

Το χειρότερο όμως είναι ο μηχανισμός του ροοστατη... Είναι αυτό που φαίνεται στην φωτό κάτω δεξιά και γυρνάει αριστερά/δεξιά για το πόσο δυνατά καίει. Δυστυχώς, αυτό έχει ένα λεπτό πλαστικό άξονα μήκους ~10cm που οδηγεί τον ροοστάτη. Ε σε μένα έσπασε το ένα ποδαράκι του άξονα και για να την ανάβω/σβήνω είναι δύσκολο και είναι σε σημείο που δεν κάνεις εύκολα πατέντα.

 

Ίσως να την πρότεινα αν ψάχνετε κάτι φτηνό που να μην είναι μόνο για τοστάκια αλλά γενικά δεν έμεινα ευχαριστημένος με την ποιότητα της

 

Με 39ε δεν πιστευω πως καποιος ψαχνει να παρει το αγιο δισκοποτηρο των τοστιερων......Και να χαλασει σε κανα χρονο θα εχει κανει αποσβεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό το αστείο ότι έκανε (και καλά, ντεμέκ) 114€ να ψαρώσει ο αγοραστής..Συγνώμη ποιος θα έδινε 114€ για.. τοστιέρα (έστω γκριλιέρα). Με αυτά τα χρήματα και λιγότερα παίρνεις φούρνάκι με τρία μάτια και γκριλ όχι τοστιέρα με δύο αντιστάσεις. Εντάξει 39€ ας πούμε οκ.. να τα δώσει κάποιος αφού ψήνει και κρέας, αλλά... 114€  :-D  :D

 

 

 

Οσοι το θέλετε για τοστ πάρτε μία κοινή με 700-800Watt (2 τοστ) στα 10-20€ μια χαρά θα είστε, πιο οικονομικά και πιο μαζεμένη στο χώρο που θα απαιτεί στον πάγκο. Εχει βγάλει  στο παρελθόν το eshop ανοξείδωτη τύπου γκριλιέρα με εξαιρετική αντικολλητική πλάκα στα 15€ (700WATT). Δεν χρειάζεται υπερπαραγωγή 2000watt για 2 τοστάκια το πρωί. :rolleyes:  

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 39ε δεν πιστευω πως καποιος ψαχνει να παρει το αγιο δισκοποτηρο των τοστιερων......Και να χαλασει σε κανα χρονο θα εχει κανει αποσβεση.

 

To review είναι review και δεν το σύγκρινα με τις elite τοστιέρες.... ΑΛΛΑ η κανονική τιμή της είναι 90€++ οπότε στα 39€ είναι "ευκαιρία" και απλά επισημαίνω ότι η δικιά μου εμπειρία ήταν αρνητική. Επομένως δεν είναι 90€+ τοστιέρα σε έκπτωση αλλά ~30€ τοστιέρα που την πουλάνε ακριβά στα 90€+. Και όπως είπε ο απο πάνω, για τοστάκια αυτή δεν έχει νόημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To review είναι review και δεν το σύγκρινα με τις elite τοστιέρες.... ΑΛΛΑ η κανονική τιμή της είναι 90€++ οπότε στα 39€ είναι "ευκαιρία" και απλά επισημαίνω ότι η δικιά μου εμπειρία ήταν αρνητική. Επομένως δεν είναι 90€+ τοστιέρα σε έκπτωση αλλά ~30€ τοστιέρα που την πουλάνε ακριβά στα 90€+. Και όπως είπε ο απο πάνω, για τοστάκια αυτή δεν έχει νόημα

 

Οπως το βλεπει ο καθενας, εχω Delonghi σε ιδιο μεγεθος που ψηνεις 3/4 τοστ διπλα διπλα, οι μικρες πανω απο 2 δεν ψηνουν. Οπως και να εχει ξαναλεω πως για 39ε ειναι μια χαρα τοστιερα αν καποιος θελει μια μεγαλη που να ψηνει και κρεας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...