Προς το περιεχόμενο

[tablet]MLS Atlas IPS 8 GB 34€+3.99€αποστολή @kotsovolos [ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ]


dobro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και μένα είχε γρατζουνιές και το έστειλα από κει που ήρθε.Έτυχε βέβαια αλλά όχι επειδή το πληρώσαμε σε αυτή την τιμή να πάρω και το εκθεσιακό με καταγρουτζουνισμενη οθόνη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 222
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Και το δικο μου ειχε/εχει μια χαρακια 3cm στην οθονη, χωρις όμως να είναι εκθεσιακο, σφραγισμενο στο φουλ ηταν. Ειδα και το επισης ασχημο quality control από τον kukukali και ειπα "ασε μην πεσεις σε χειροτερο", με τις βενζίνες θα το εφτανα 50€ από 34 :P Αν βαλεις και το χρονο και την ταλαιπωρια θα "εφτανε" τα 80-100!  :P    ("Υποφερτη" ηταν/ειναι, προς την ακρη της οθονης, μονο με εντονο φως (πχ ηλιο) φαινεται ιδιαιτερα. Αν και την ειδα 2 seconds αφου εβγαλα την προστατευτικη ζελατινα, και την ελεγξα. Μιλαμε "εγκεφαλικο" η πρωτη αντιδραση... Μαλιστα με την ευκαιρια να πω ότι με τον ηλιο φαινονται και οι αγωγοι του digitizer κατι που δεν εχω δει σε καμια άλλη συσκευη ποτε μου :lol: Τοσες μερες περιμενω να δω αν θα το πει κανεις, τιποτα :P)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Μαλιστα με την ευκαιρια να πω ότι με τον ηλιο φαινονται και οι αγωγοι του digitizer κατι που δεν εχω δει σε καμια άλλη συσκευη ποτε μου :lol: Τοσες μερες περιμενω να δω αν θα το πει κανεις, τιποτα :P)

 

Όντως φαίνονται, το έχω δει και σε άλλες συσκευές παλιότερα.

 

Χρησιμοποιώντας τη συσκευή πάντως έχω να παρατηρήσω ότι:

 

1. Η γωνία θέασης είναι καλή αλλά έχει χρωματική αλλοίωση από αρκετά μικρές γωνίες και είναι κρίμα για συσκευή που τη μοντάρεις στο παρμπρίζ

2. Η φωτεινότητα θα μπορούσε να είναι μεγαλύτερη, όπως και να περιείχε αισθητήρα για αυτόματη αυξομείωση

3. Η οθόνη γρατζουνιέται πάρα πολύ εύκολα... η δική μου δεν ήρθε σημαδεμένη αλλά τώρα ήδη δείχνει κόπωση...

 

Πήρε το μάτι μου τις προάλλες φιλμάκι για "μικρά τάμπλετ" στο τζάμπο, νομίζω 1.99€. Μάλλον θα το ψωνίσω και θα κάνω χειροτεχνία αν δεν ταιριάζει.

 

Μάνι μάνι θα τα πιάσει τα 40€ η αγορά :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Κάτι χρήσιμο για όσους έχουν διάθεση να "πειράξουν" το Atlas, αν κρατάτε το volume UP πατημένο την ώρα που ξεκινάει η συσκευή (μετά το recovery), απενεργοποιούνται οι κατεβασμένες εφαρμογές και ξεκινάει σε safe mode. Με έσωσε μερικές φορές που το σύστημα κρεμούσε στην οθόνη του desktop από το πολύ μαϊμούδεμα :)

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ρε παιδιά πατάω να μπει η 1,3 αλλά κάνει restart και δεν μπαίνει. Μήπως φταίει που δεν έχω περάσει google account? Γιατί αλλιώς δεν εξηγείται...

Ρυθμισεις - εφαρμογες - MLS Updater ( εκκαθαριση δεδομένων - αναγκαστική διακοπή ) - διαχείριση αρχείων ( mls - διαγραφή του φακέλου rom_updates ). Μετά πας στο Google Play , κάνεις ενημέρωση του MLS Updater και restart το tablet. Τρέχεις ξανά την εφαρμογή μετά την επανεκκίνηση και λογικά θα περάσει την τελευταία ενημέρωση. Αφού δεν έχεις google account , θα πρέπει βρείς κάποιο apk από αξιόπιστο site. Κατα την διάρκεια του update η μπαταρία να είναι πάνω από 50% και οι ενημερώσεις εννοείτε να γίνονται στον εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο του tablet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα μετά...

God dammit.  :angry:  :angry:  Παλευα μιση ωρα να βαλω ενα screen protector γιατι εκανα χειροτεχνιες σε ενα μεγαλυτερο και τελικα ανακαλυψα οτι εχει ηδη απο τη μανα του ενα λεπτο screen protector!! Για αυτο βλεπαμε να γρατζουνιεται τοσο ευκολα η οθονη, γιατι εχει ηδη ενα κακο screen protector. :angry:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

God dammit.  :angry:  :angry:  Παλευα μιση ωρα να βαλω ενα screen protector γιατι εκανα χειροτεχνιες σε ενα μεγαλυτερο και τελικα ανακαλυψα οτι εχει ηδη απο τη μανα του ενα λεπτο screen protector!! Για αυτο βλεπαμε να γρατζουνιεται τοσο ευκολα η οθονη, γιατι εχει ηδη ενα κακο screen protector. :angry:

 

Φιλε μου μιλαμε ΕΓΡΑΨΕΣ ετσι.Ειχα ριξει καλο ματς για τις γρατζουνιες μεχρι και με Αθηνα μιλησα κλπ και τους ξεχεσαν.

Τελικα μου εδωσαν αλλο και  αμεσως εκανε και αυτο γρατζουνιες,και τωρα εδωσες το ΜΥΣΤΙΚΟ.Εχει οντως μια λεπτη μεμβρανη  WOW

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...