Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Yi Sports Cam 64.28€


Anekselektos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σαν το paintball είναι μόνο που γεμίζεις με πλαστικό το περιβάλλον.

στην ιδεα και μονο ειναι σαν πειντμπολ, στην πραγματικοτητα ειναι ενα μιλσιμ, υπαρχουν και βιοδιασπωμενες μπιλιες.

Τι ακριβώς είναι αυτό το βίντεο; Σαν να παίζεις fps αλλά στην πραγματικότητα;! Είναι διαδεδομένα τέτοια βίντεο; Σόρυ που ρωτάω άσχετα πράγματα με την προσφορά απλά μου έκανε εντύπωση! :)

Μπορεις να γκουγκλαρεις airsoft υπαρχουν παρα πολλα τετοια βιντεο στο ιντερνετ, εινα war simulation ουσιαστικα με σεναρια κανονικα, εχω ανεβασει 2-3 βιντακια ακομη στο καναλι μου στο youtube μπορεις να τα δεις!

πρέπει να πονάει πιο πολύ από το paintball

Κοιτα να δεις στο πειντμπολ παιζουν με περισσοτερα joule (δυναμη) αεροβολων και εχουν μεγαλυτερο διαμετρο τα σφαιριδια επομενως πονανε περισσοτερο, απλα στο ερσοφτ ´´φευγουν´´ πολλες περισσοτερες μπιλιες το δευτερολεπτο αρα πονας λιγοτερο σε σχεση με το πειντμπολ αλλα σε περισσοτερα σημεια στο σωμα σου

Επεξ/σία από Anekselektos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 487
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μόλις την άνοιξα..βέβαια ήρθε μόνο το ένα πακέτο μόνο με την κάμερα..το άλλο με τα αξεσουάρ είναι ακόμα Αθήνα για κάποιο λόγο. Δεν βρίσκω το app για android για να την ρυθμίσω. Έχετε καμιά διεύθυνση που να παίζει;

 

edit..camera app από mui.forum OK
       camera fw update 1.0.3 --> 1.0.12 OK

Επεξ/σία από FISHERMAN
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν επιλεξω autofree shipping θα μου δωσουν tracking

Κοιτα να δεις , εγω πατησα autofree και τους εγραψα κατω στις σημειωσεις να μου βαλουν tracking number γιατι ειναι ακριβη η παραγγελια μου(κανενα 100αρικο ηταν),και μ εβαλαν με netherlands post!!! αργησε βεβαια λιγακι παραπανω απο μηνα αλλα ισως ηταν επειδη την ειχα κανει προπαραγγελια και δν ειχαν ακομη στοκ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχθές ήρθε και το δεύτερο δέμα με τα αξεσουάρ...είναι τόσα πολλά που δεν ξέρω καν πως τα χρησιμοποιούν. Αντάπτορες, βέλκρο,συρματόσχοινα..ομολογώ χάθηκα και δεν έχουν και οδηγίες. Η κάμερα τραβάει μια χαρά και ήδη μου ζήτησαν και άλλοι 2-3 φίλοι να τους παραγγείλω. Τελικά ξέρει κανείς ποιες είναι οι "βέλτιστες" ρυθμίσεις; ανάλυση/καρέ για μάξιμουμ απόδοση και διάρκεια μπαταρίας; Ποια η διαφορά 48p/50p; Κάθε άποψη θα είναι χρήσιμη.

 

http://sjcamguides.com/xiaomi-yi-action-camera-review/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θεωρητικά το καλύτερο είναι να τραβας στα 1080/60p, που είναι ακριβώς η ανάλυση και η ανανέωση όλων των σύγχρονων full hd τηλεοράσεων και monitor. Επίσης τα 60p δημιουργούν λιγότερα σπασίματα κατά την κίνηση. Είπα θεωρητικά, γιατι δεν έχω δοκιμάσει την κάμερα να δω αν όντως δουλεύει σωστά. Τα παραπάνω ισχύουν για ποιότητα εικόνας, όχι για μέγεθος αρχείου ή διάρκεια μπαταρίας. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή το επίσημο android app της Xiaomi Yi είναι μισό στα κινέζικα κ μισό στα Αγγλικά  :shock: κυκλοφορεί μία tweaked έκδοση η οποία έχει μεταφραστεί πλήρως στα Αγγλικά.

 

Το σχετικό thread:

 

http://en.miui.com/thread-93465-1-1.html

 

Επειδή για να εμφανιστούν τα links στο φόρουμ πρέπει να είστε registered user, μπορείτε να κατεβάσετε την τελευταία  version (1.5) εδώ:

 

https://mega.co.nz/#!3x13nRqB!czYKSTlB9NKXMGsfKKxiAA8-k3HZwtmrG252eg4BvVg

 

Την έχω εγκαταστήσει και λειτουργεί άψογα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το πακετακι έχω πάρει κι εγώ, περιμένω να μου το στείλουν.

Δεν είναι η αυθεντική αδιάβροχη θήκη βέβαια, αλλά και πάλι βγαίνει πιο φθηνά απο το να αγοραστεί ξεχωριστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχθές ήρθε και το δεύτερο δέμα με τα αξεσουάρ...είναι τόσα πολλά που δεν ξέρω καν πως τα χρησιμοποιούν. Αντάπτορες, βέλκρο,συρματόσχοινα..ομολογώ χάθηκα και δεν έχουν και οδηγίες. Η κάμερα τραβάει μια χαρά και ήδη μου ζήτησαν και άλλοι 2-3 φίλοι να τους παραγγείλω. Τελικά ξέρει κανείς ποιες είναι οι "βέλτιστες" ρυθμίσεις; ανάλυση/καρέ για μάξιμουμ απόδοση και διάρκεια μπαταρίας; Ποια η διαφορά 48p/50p; Κάθε άποψη θα είναι χρήσιμη.

 

http://sjcamguides.com/xiaomi-yi-action-camera-review/

Ποιο πακέτο με αξεσουάρ πήρες; Πόσο σου βγήκε σύνολο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...