Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Yi Sports Cam 64.28€


Anekselektos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε μαγκες τσακωνεστε για μια action camera, δεν θελω να γινω γραφικος οτι αλλα ειναι τα σοβαρα προβληματα αλλα μπαινουμε να δουμε κ καμια νεα πληροφορια για την xiaomi κ διαβαζουμε οτι να ναι...

 

Sent from my U9200 using Insomnia

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 487
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τη χρησιμοποιησα λοιπον και σε ενα Unboxing για μια θηκη iPhone!!!

Αν και χανει σε κοντινα πλανα(Action Camera την ειπαν ξερω, No Macro Focus) μια χαρα ειναι και για αυτη τη δουλεια!  B)

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως είχα πει το δέμα μου ήταν κολλημένο από 9/6 στη Μονάδα Διανομής. Τελικά βρήκα σήμερα ένα τηλέφωνο επικοινώνησα και η απάντηση ήταν πως η ταχυδρόμος που φέρνει τα δέματα εκεί που μένω έλειπε γιατί είχε πρόβλημα με το πόδι της. (εδώ και 20 μέρες)

 

Δηλαδή αν ο ταχυδρόμος που εξυπηρετεί την δική σου περιοχή πάθει κάτι τότε σταματάει εντελώς η διανομή στη περιοχή σου μέχρι να επιστρέψει.

 

Μου έπεσαν τα μαλλιά. Καλά να είναι η γυναίκα και περαστικά της... αλλά δεν γίνεται όσο θα λείπει ένας υπάλληλος να μην εξυπηρετείται μια ολόκληρη περιοχή. Δηλαδή δεν υπάρχει πρόβλεψη, οι ταχυδρόμοι γειτονικών περιοχών να αναλάβουν το πόστο της εναλάξ (μία μέρα να μοιράζουν στη δική τους περιοχή και μια σε αυτή της συναδέλφου τους) ώστε τουλάχιστον έστω και με λίγη καθυστέρηση να γίνεται η δουλειά αντί να λένε μέχρι να επιστρέψει όλη η περιοχή θα μείνει χωρίς αλληλογραφία....

 

Και μιλάμε για κέντρο Αθήνας, όχι κάνα χωριουδάκι της επαρχίας που μπορεί να έχει μόνο ένα ταχυδρόμο...

 

Αδιανόητα πράγματα.

 

Πήγα τελικά και παρέλαβα μόνος μου μαζί με άλλα 4-5 πραγματάκια που επίσης είχαν έρθει και κάθονταν εκεί...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά κατέβασα το τελευταίο firmware στο κινητό, στη σνέχεια σύνδεσα το κινητό με τη κάμερα αλλά δε μου βγάζει επιλογή να κάνω εγκτάσταση του νέου firmware όπως σε κάτι βιντεάκια που είδα... 

 

Τι μπορώ να κάνω ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ειναι γνωστο οτι υπαρχει λειψανδρια στα ΕΛΤΑ. Το ιδιο μού λεει κι η δικη μου ταχυδρομα, που ειναι πολυ εξυπηρετικη και μιλαμε συχνα για τα προβληματα που υπαρχουνο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά κατέβασα το τελευταίο firmware στο κινητό, στη σνέχεια σύνδεσα το κινητό με τη κάμερα αλλά δε μου βγάζει επιλογή να κάνω εγκτάσταση του νέου firmware όπως σε κάτι βιντεάκια που είδα... 

 

Τι μπορώ να κάνω ;

 

καντο μεσω micro sd card.. εχει και για αυτο οδηγιες! χρειαζεσαι τουλ. 16gb 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καντο μεσω micro sd card.. εχει και για αυτο οδηγιες! χρειαζεσαι τουλ. 16gb 

 

To δοκίμασα αλλά πάλι δε γίνεται τίποτα... βέβαια έχω ένα μικρό πρόβλημα ότι το αρχείο που κατεβάζω και περνάω στη micro sd για κάποιο λόγο αν και είναι αρχείο bin μου το συνδέει το pc με το vlc και δε ξέρω πως ακριβώς να το κάνω να βγαίνει σκέτο άσπρο χωρίς δλδ να υπάρχει συσχέτιση με κάποιο πρόγραμμα. Πιστεύω γι αυτό δεν γίνεται τίποτα όταν ανοίγω τη κάμερα αν και έχω βάλει μέσα στη καρτούλα και ονομάσει firmware.bin  το αρχείο.

To έλυσα το θέμα με το vlc κλπ αλλά και πάλι βάζω την κάρτα στη κάμερα και δεν γίνεται τίποτα... Πρέπει να κάνω κάτι άλλο

 

Έχω 32άρα κάρτα, έκανα διαμόρφωση σε fat32 έβαλα το firmware, το μετονόμασα...  γιατί μαμιέται έτσι ...

 

Εντάξει τα κατάφερα... :-)

Επεξ/σία από MikeJ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια βοηθεια με αυτη εδω http://www.public.gr/product/sound-and-vision/binteokameres/action-cam-kitvision-escape-hd5w-full-hd-wifi/prod7520147pp/που μαζι με την θηκη βγαινει ιδια χρηματα και εχει 2 χρονια εγγυηση τι διαφορα θα δω με την xiaomi ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει καμία σχέση. Είναι σαν να παίρνεις action camera πρώτης γενιάς. Δεν έχει 60p , και ποιος ξέρει τι αισθητήρα φοράει?

Thx για την απαντηση φιλε μου..βρηκα και ενα review της http://www.gadgetgirlreviews.com/2015/06/kitvision-escape-hd5w-waterproof-full.html?m=1 θα τα βαλω κατω και θα αποφασισω :)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχθες βαφτισα και την δικια μου! Πολυ κακο βιντεο μπορω να πω απλα θελω να το δειξω πιο πολυ για τα χρωματα και τον ηχο,εμενα και τα δυο μου φανηκαν μια χαρα.Το βιντεο ειναι πολυ προχειρο και μικρο ( ουτε καν κατι να την κραταω δεν ειχα και την κρατουσα απο το mount στο κατω μερος ) για αυτο το λογο κουναω πολυ.ΣΥΓΓΝΩΜΗ για ολα τα παραπανω ,λογικα μπορει να κανω και αλλα βιντεο με water sports και ψαροτουφεκο.

Υ.Γ 1)Βαλτε το στο 1080p
Υ.Γ 2) Η Παραλια ειναι ο "Κουρεμενος" Στην Ανατ.Κρητη (εαν ενδιαφερεται κανεις)

 

EDIT: Η θηκη που χρησιμοποιω ειναι της Kinga

 

 

Επεξ/σία από matheostsik
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αυτή την αδιάβροχη θήκη που ήρθε και αυτή   http://www.ebay.com/itm/201343534821?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

τη φοβάμαι λίγο, δε μου φαίνεται να ασφαλίζει εντελώς στα πλάγια, Την δοκίμασα σε ένα μπώλ με νερό (με βαμβάκι μέσα και όχι την κάμερα), ομολογουμένως δεν βράχηκε το βαμβάκι αλλά είδα φουσκαλίτσα να βγαίνει προς τα πάνω κάτι που δεν μου φάνηκε και πολύ καλό σημάδι.

 

Νομίζω και η αυθεντική είπατε βγήκε προβληματική  οπότε πρέπει να περιμένουμε μάλλον για καινούρια αυθεντική για να είμαστε 100 % σίγουροι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι..μπορώ να τραβάω βίντεο και παράλληλα να την φορτιζω για να βγάλω βίντεο μεγαλύτερης διάρκειας;

Λοιπόν John πολύ καλή απορία για δοκιμή έβγαλα την μπαταρία της Xiaomi Yi και τη σύνδεσα πάνω στο power bank της xiaomi 5000mah

 

2052300-3.jpg

μέσω usb και γράφει κανονικότατα, άρα υποθέτω οτι θα γράφει μέχρι να τελειώσει το power bank!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...