Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Yi Sports Cam 64.28€


Anekselektos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μάγκες εμένα ή κωλοθηκη έβαλε θαλασσινό νερό και τώρα καπουτ .δεν ανάβει αν την βάλω για φορτισμα απλά ανάβει ένα κόκκινο λαμπάκι τπτ άλλο όμως. Καμία ιδέα ?

 

Θαλασσινο νερο... λογικα την πατησες ! ποια θηκη ειχες να ξερουμε μην την παθουμε και εμεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 487
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μάγκες εμένα ή κωλοθηκη έβαλε θαλασσινό νερό και τώρα καπουτ .δεν ανάβει αν την βάλω για φορτισμα απλά ανάβει ένα κόκκινο λαμπάκι τπτ άλλο όμως. Καμία ιδέα ?

https://www.ifixit.com/Wiki/Electronics_Water_Damage

 

Good luck. Επειδή φαντάζομαι δεν πήρε πάρα πολύ νερό λογικά θα μπορέσεις να το στρώσεις.

Κάποιοι τύποι κάνουν ταρζανιές με distilled water και ρύζια. Όπως και να'χει πριν απο όλα βγάλε τη μπαταρία και δες τι παίζει. Δοκίμασε και με μια spare μήπως και θέλει απλά καθάρισμα εκεί στους πόλους.

 

Με εγγύηση φαντάζομαι απο κινεζιές τον πίνουμε ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.ifixit.com/Wiki/Electronics_Water_Damage

 

Good luck. Επειδή φαντάζομαι δεν πήρε πάρα πολύ νερό λογικά θα μπορέσεις να το στρώσεις.

Κάποιοι τύποι κάνουν ταρζανιές με distilled water και ρύζια. Όπως και να'χει πριν απο όλα βγάλε τη μπαταρία και δες τι παίζει. Δοκίμασε και με μια spare μήπως και θέλει απλά καθάρισμα εκεί στους πόλους.

 

Με εγγύηση φαντάζομαι απο κινεζιές τον πίνουμε ε;

 

αν δεν είναι δικό σου φταίξιμο το στέλνεις πίσω στο μαγαζί (με την υπηρεσία του paypal  :-D ) και στο φτιάχνουν. σχεδόν όλα από Κίνα έχουν 1 χρόνο.

τώρα αν φταις εσύ και το στείλεις θα σου πουν να πληρώσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εγγυηση να σου δωσει και ο κινεζος οταν την βουτας στην θαλασσα και δεν κανεις εναν τυπικο ελεγχο στην θηκη αν μπαζει νερα;

(για να μη παρεξηγηθω και στις θηκες της Gopro το ιδιο κανω καθε φορα ενα πρεσαρισμα χωρις καμερα υπο πιεση και μετα βουτιες)

 

Γενικα ο κινεζος προσφερει εγγυηση 1 χρονο για κατασκευαστικα λαθη και τα μεταφορικα για να παει το προιον δικα σου.

 

Τελευταια εχουν κανει μαγκιες του στυλ στειλε το στο Ευρωπαικο μας καταστημα και θα μας το στειλουν αυτοι οταν μαζευτουν πολλα που ψιλοσυμφερει αλλα και παλι...

 

Οχι οτι τα ελληνικα καταστηματα (ειδικα για κινητα) ειναι υποδειγματα προς μιμιση τελευταια ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν update στην όλη φάση.
 

Thanks for your message. We are extremely sorry for the delay to reply.  

The package which shipped by dhl price is 83.79usd,so we don't suggest to pay 70euros to get the package from customs.

  1. You pay 30usd,then we resend it by flat rate shipping.

  2. We refund 50usd to your paypal account.

Could you please consider these two options?

 

Η dhl μου έκανε οτι χαμηλότερο μπορούσε οπότε με 45€ απο τον κινέζο και με 60€ χρέωση στην τελική φεσώθηκα μόνο 15€. Αύριο λογικά θα την έχω στα χέρια μου.

 

Ηθικό δίδαγμα. ΠΟΤΕ DHL και γενικά courrier απο τρίτες χώρες

ΚΑΙ

Επιμονή στο support. Το live chat ήταν άχρηστο και σχεδόν αδύνατο να το "πιάσεις" live. Η πρώτη απάντηση του support ήταν στα όρια της αδιαφορίας και τώρα η δεύτερη ήταν τίμια. Φαντάζομαι οτι με λίγη επιμονή παραπάνω ίσως να κατάφερνα και κάτι καλύτερο - ίσως κάποια έκπτωση σε μελλοντικές αγορές ή store credits- αλλα δε βρίσκω το λόγο. Νομίζω οτι στην τελική έδρασαν πολύ τίμια παρόλο που με παίδεψαν μια βδομάδα τώρα.
 

Στα υπόψη οτι αν και λένε οτι απαντάνε σε 24ώρες, η δεύτερη πιο τίμια πρόταση ήρθε μετά απο 48 και μετά απο 2-3 απανωτές ανανεώσεις κραξίματος στο ticket. Αυτά. Ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές σας. Ελπίζω οτι όλοι μάθαμε κάτι μέσα απο αυτό.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου αυτοι ειναι ποιο ετοιμοι απο μας και αν δεις σχεδον παντα προτεινουν το δικο τους τροπο μεταφορας και σε ρωτανε πολλες φορες

 

ποση αξια θελεις να δηλωσεις γιατι αυτοι δηλωνουν 10 νομιζω.

 

σημασια εχει να μην βιαζομαστε στη παραγγελια γιατι μερικες φορες ενα πισω εμπρος στη φορμα παραγγελιας ακυρωνει τα

 

προηγουμενα.

 

καλες ληψεις το σαββατοκυριακο και αναμενουμε εντυπωσεις  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια,εχει καποιος να μου προτεινει καποιο μαγαζι απο ελλαδα ή εστω καποιο ξενο site οπου μπορω να παραγγειλω μια αδιαβροχη θηκη για την καμερα? Εννοειται πως αν καποιος απο εσας πουλαει τη δικια του ενδιαφερομαι. :-))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η kingma είναι γτπ. Παίρνει νερά.

 

Πήρε με τα τεστ/απο την πρώτη χρήση ή μετά απο κάποιες φορές; 

 

Την χρησιμοποίησα χωρίς κανένα πρόβλημα 2-3 μέρες τώρα. Μόνο το εσωτερικό condensation που έχει μερικές φορές απο τη ζέστη/κρύο αλλα μέχρι εκεί.

 

Παίζει να μου βγάλει πρόβλημα "ξαφνικά"; -.-

 

Επίσης αυτές οι κωλοθήκες δεν έχουν κάποια κάλυψη/εγγύηση αντίστοιχα; Αν απο το πουθενά πάρουν νερό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σημειο που θα την πατησει και θα εχεις προβλημα αν ειναι ολα καλα με την θηκη απο την αρχη ειναι το εσωτερικο λαστιχο.

Υπαρχουν ειδικες σιλικονες για να το προστατευσεις αλλα αν δεν εισαι με την μπουκαλα αγκαλια μην ασχοληθεις.

Ενα πρεσαρισμα με μια βουτια και πατημα των κουμπιων και εισαι κομπλε.

 

Για το θαμπωμα αν δεν θες να παρεις τα ακριβα πανακια και χαρτι κουζινα κανει για ψευτολυση.

 

Ξεπλυμα με νερακι μετα την βουτια και gg 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ενδιαφέρομαι κι εγω για την καμερα. αρχικα εψαχνα sj4000 αλλά μου εβγαινε 80$. Η xiaomi απ ότι βλέπω πωλείται σκέτη στα 67$ (gerbest) και απο κει και περα με ενδιαφέρει μόνο το monopod και μια καλή αδιάβροχη για να μην έχω απρόοπτα. Δεν πρόκειται ούτε στα 3μετρα βάθος να φτάσω αλλά δε θέλω να μπάσει και νερό και να χαλάσει η κάμερα. Μήπως θα μπορούσε κάποιος να μου προτείνει συνδυασμό για αυτά τα 3 που ψάχνω (κάμερα, monopod, αδιαβροχη θήκη)?

 

 

PS: να τονίσω ότι την θέλω για πολύ αρχάρια χρήση, κανένα βιντεάκι 1-2 μέτρα κάτω από τη θάλασσα, selfies..αυτά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρε με τα τεστ/απο την πρώτη χρήση ή μετά απο κάποιες φορές; 

 

Την χρησιμοποίησα χωρίς κανένα πρόβλημα 2-3 μέρες τώρα. Μόνο το εσωτερικό condensation που έχει μερικές φορές απο τη ζέστη/κρύο αλλα μέχρι εκεί.

 

Παίζει να μου βγάλει πρόβλημα "ξαφνικά"; -.-

 

Επίσης αυτές οι κωλοθήκες δεν έχουν κάποια κάλυψη/εγγύηση αντίστοιχα; Αν απο το πουθενά πάρουν νερό;

 

Πήρε μετά από 2-3 βουτιές. Το πρόσεξα κατευθείαν και άφησα την κάμερα στον ήλιο να στεγνώσει. Όλα καλά.

Τελικά θα μας κοστίσει τα διπλά η καμερούλα αυτή :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά καλησπέρα. Επειδή δεν μπορώ να διαβάσω και τις 25 σελίδες.. Μήπως θα μπορούσε να μου εξηγήσει κάποιος ποιος είναι ο ασφαλέστερος τρόπος τώρα με τα capital control? Νομίζω η paysafe. Αλλά αν αγοράσω μια paysafe των 100€ από τα οποία τα 70€ θα φύγουν για την camera τα άλλα 30€ που μου μένουν τι τα κάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα. Επειδή δεν μπορώ να διαβάσω και τις 25 σελίδες.. Μήπως θα μπορούσε να μου εξηγήσει κάποιος ποιος είναι ο ασφαλέστερος τρόπος τώρα με τα capital control? Νομίζω η paysafe. Αλλά αν αγοράσω μια paysafe των 100€ από τα οποία τα 70€ θα φύγουν για την camera τα άλλα 30€ που μου μένουν τι τα κάνω?

Δεν μπορεις να αγορασεις paysafe.

Δοκιμασε αγορα κατευθειαν με χρεωση καρτας απο το banggood

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...