Προς το περιεχόμενο

Μπορεί ένας άνθρωπος να τα βάλει με ένα λύκο/σκύλο;


redhotstef

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για λύκο πάλι, δε νομίζω να την έβγαζα καθαρή, καθότι δεν είναι ποτέ μόνοι τους. Έρχεται όλη η αγέλη. Αν σε βάλουν στο μάτι πέθανες.

 

Υπάρχει και μη αγελαίος λύκος - διαφορετική «ράτσα» από τους συνηθισμένους - με τον οποίο, αν συναντηθεί άνθρωπος, θα εύχεται να είχε να κάνει με μια ολόκληρη αγέλη απ' τους άλλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω πιστευω οτι με τους κλασικους σκυλους που υπαρχουν στην πλειοψηφεια τους βαζεις κατω.Δεν ειπα χωρις γρατζουνια αλλα τους βαζεις.Απλα οι περισσοτεροι φοβομαστε και εστιαζουμε μονο στο στομα του σκυλου...Εχουμε τοσο μακρια χερια και ποδια που τον ακινητοποιουμε απο τον λαιμο εαν εχουμε και λιγο γρηγορες αντιδρασεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστευω αμα μελετησεις το πως αντιδρουν σε διαφορα πραγματα τα ζωα, μπορεις να τα κανεις οτι θελεις. Τουλαχιστον σκυλο και λυκο.

Εννοειται να εχεις δυναμη και να μην φοβασαι. Αλλα και παλι εχουμε το μυαλο μας, αρα καταστρωνεις ενα σχεδιο και τα γ@μ@ς την μανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικό αδέσποτο μου φαίνεται πολύ απλό να το βάλεις κάτω αν διατηρήσεις ψυχραιμία, τουλάχιστον αν είσαι ενήλικας κάποιου λογικού μεγέθους και ο σκύλος δεν είναι 40 κιλά τέρας.

 

Για εκπαιδευμένο σκύλο και λύκο, τα πράγματα είναι απλά: θα προσπαθήσει να σε πιάσει απ' το λαιμό, αν τα καταφέρει τον πούλο.

 

Εκεί χρειάζεται ψυχραιμία για να προστατέψεις το λαιμό σου δίνοντας "θυσία" το ένα χέρι (θα το δαγκώσει άσχημα) και χρησιμοποιώντας το άλλο χέρι για να κάνεις ο,τι είναι να κάνεις. Καλά είναι να μείνεις όρθιος γιατί αν σε ρίξει κάτω (πχ πηδώντας πάνω σου) είναι πλέον πολύ πιο δύσκολο να προστατέψεις το λαιμό.

 

Υποθέτω ότι αν τα κάνεις σωστά τα πράγματα δε θα περάσεις καθόλου καλά (μακελεμένο το ένα χέρι) αλλά πάλι δε μπορώ να φανταστώ πως θα νικήσει το ζωντανό αν αρχίσεις να του χώνεις μπουνιές μέσα στο μάτι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ευκολο το παρουσιαζετε και θα αρχισω να ανησυχω για τον εαυτο μου.Δεν μιλαμε να σε δαγκωσει το σκυλακι της θειας σου λεμε να σε μαγκωσει ενα αγριοσκυλο στο δρομο.Δεν θα το πιασεις απο το λαιμο οσο ευκολα φανταζεσε ενστικτωδως κινησεις θα κανεις.Εκτος και αν εχω μπει στο φορουμ των navy seals.Το να το διωξεις μπορει να το καταφερεις αλλα το να το βαλεις κατω που λετε ξεχαστε το οταν σταζει αιμα το χερι σας θα κοιτατε να απομακρυνθειτε οχι να κανετε φαταλιτι στο σκυλο.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ευκολο το παρουσιαζετε και θα αρχισω να ανησυχω για τον εαυτο μου.Δεν μιλαμε να σε δαγκωσει το σκυλακι της θειας σου λεμε να σε μαγκωσει ενα αγριοσκυλο στο δρομο.Δεν θα το πιασεις απο το λαιμο οσο ευκολα φανταζεσε ενστικτωδως κινησεις θα κανεις.Εκτος και αν εχω μπει στο φορουμ των navy seals

Το σκυλί δεν φτάνει τον λαιμό σου, για το χέρι θα πάει. Ποτέ δεν επιτίθεται με άλματα.

 

Και τα υπόλοιπα είναι όπως τα είπε ο defacer, συν μία παρατήρηση για το πολεμικές-τέχνες-μέρος της αρχικής ερώτησης: όποιος ξέρει τα βασικά από mma grappling και ground game γενικά, ακόμα και τέρας να είναι ένα σκυλί / λύκος, το πνίγει ή του σπάει τον αυχένα αρκετά σύντομα.

 

Επίσης το θέμα αλλάζει άρδην προς το χειρότερο αν μιλάμε για δύο ζώα και αντίστοιχα προς το θετικότερο αν έχεις μαχαίρι, ακόμα και αν δεν είσαι τόσο εκπαιδευμένος με αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που ειδες να αναφερω τον λαιμο?Στο μμα γραπλινγκ δεν σε δαγκωνουν και δεν εχεις να αντιμετωπισεις ενα στομα με κοφτερα δοντια.Εχεις παιξει ξυλο με σκυλο αγριο να σε δαγκωνει?Καντο πρωτα και ελα πες μου μετα.Το μονο που καταφερα γιατι ημουν και μικρος σε ηλικια ηταν να του στριψω το καρυδι στο λαιμο πριν μου αρπαξει το λαιμο γιατι με ειχε πεταξει κατω και να απομακρυνθει μεχρι να φαει καρεκλα στο κεφαλι.Και τωρα να μου επιτεθει πιθανον το μονο που θα καταφερω ειναι να του φερω οτι βρω στο κεφαλι καθως θα ξεσκιζει το χερι μου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που ειδες να αναφερω τον λαιμο?Στο μμα γραπλινγκ δεν σε δαγκωνουν και δεν εχεις να αντιμετωπισεις ενα στομα με κοφτερα δοντια.Εχεις παιξει ξυλο με σκυλο αγριο να σε δαγκωνει?Καντο πρωτα και ελα πες μου μετα.

Έγινε. Επιστρέφω σε 5'.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σκυλί δεν φτάνει τον λαιμό σου, για το χέρι θα πάει. Ποτέ δεν επιτίθεται με άλματα.

 

Και τα υπόλοιπα είναι όπως τα είπε ο defacer, συν μία παρατήρηση για το πολεμικές-τέχνες-μέρος της αρχικής ερώτησης: όποιος ξέρει τα βασικά από mma grappling και ground game γενικά, ακόμα και τέρας να είναι ένα σκυλί / λύκος, το πνίγει ή του σπάει τον αυχένα αρκετά σύντομα.

 

Επίσης το θέμα αλλάζει άρδην προς το χειρότερο αν μιλάμε για δύο ζώα και αντίστοιχα προς το θετικότερο αν έχεις μαχαίρι, ακόμα και αν δεν είσαι τόσο εκπαιδευμένος με αυτό.

Τα εκπαιδευμενα σκυλια εχουν κακο συνηθειο να επιτιθονται στον λαιμο...

Κανονικα ο εκπαιδευτης πρεπει να τους το κοψει καθως σε σκοτωνει για χαβαλε αλλα καποιοι ΔΕΝ τους το κοβουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...