Προς το περιεχόμενο

Windows partition, προβλημα


8-bitMUSIC

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σας, σημερα εκαναν φορματ και με το που ανοίγω το pc μου βγάζει αυτό:

 

post-272668-0-55424000-1432544336_thumb.jpg

 

Δοκίμασα να το κάνω delete με των πινακα εντολών αλλά τίποτα...μου λεει πως δεν γίνετε.. Το λειτουργικό μου ειναι στον ssd και αυτο που δεν σβήνετε στον hdd.. Επίσης για να μην παιδεύομε άλλο υπαρχει τρόπος να σβήσω ολα τα αρχεια,partitions κτλπ. Απο τους δίσκους? το μονο που θελω να κρατήσω ειναι η μουσική και οι φωτογραφίες

 

(<br />)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν δοκιμάσεις να κάνεις καθαρή εγκατάσταση από την αρχή και εφόσον έχεις μεταφέρει ότι θέλεις να κρατήσεις σε ένα partition που να μην είχε πριν windows, μπορείς να το κάνεις έτσι. 

Μέσα από τα Windows προσπάθησε εάν σε αφήνει από την διαχείριση δίσκων ( Computer Management ) να κάνεις delete -> format τον παλιό σκληρό.

Για το μενού κοίτα εδώ πως μπορείς να το διορθώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<br><br> post-272668-0-73534900-1432567011_thumb.jpg<br><br><br><br> Sent from my iPad using Insomnia

 

 

 

Έσωσα τα αρχεία που ήθελα... Τώρα πως γίνετε να κάνω γενικά delete ολα τα partitions ? και να εχω εναν ssd και εναν hdd... Εκει που λεει healthy 100mb δεν με αφήνει να κάνω τίποτα :/ και αύριο γράφω και Φυσική και έμπλεξα με αυτό :/ Είμαι σε φάση να το παω σε καναν τεχνικό δεν εχω ιδέα απο δομή σκληρων δίσκων..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 100mb διαμέρισμα είναι αυτό που σου επιτρέπει να κάνεις εκκίνηση για αυτό και δεν σε αφήνει να το σβήσεις.

Αν έχεις την δυνατότητα να αποσυνδέσεις τον hdd κάντο και ξεκίνα από το δισκάκι τον windows θα κάνεις επιδιόρθωση εκκίνησης,μπορεί να χρειαστεί να το κάνεις αρκετές φορές μέχρι να φτιάξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

post-272668-0-86504600-1432578458_thumb.jpg

 

Μετά απο αρκετό ψάξιμο το έκανα όπως ήθελα :) τουλάχιστον έμαθα και κάτι :D απλά με ενοχλούσε που ηταν στον hdd ηθελα να ειναι στον ssd.Ευχαριστώ!

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...