Προς το περιεχόμενο

Anti-Fitness Thread


*nenya*

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

τρωω του σκασμου και δεν υπερβαινω τα 70 κιλα... στην καλυτερη 72

 

η κοπελα εχει απορησει-παραδοσει τα οπλα πλεον...

 

μεταβολισμος road runner :lol:

 

Δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά άμα συνεχίσεις να τρως σαβούρα σε συχνή βάση, σε καμιά δεκαριά χρόνια θα έχει χαλάσει τόσο πολύ ο μεταβολισμός που θα δυσκολευτείς αρκετά να χάσεις τα περιττά κιλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

@

Spect

 

Αρκει να ειναι οπορτουνιστικη η επιλογη σου και να μην παραμεινεις στο αντιπαλο στρατοπεδο  :P

το εχω ξαναπει δεν ημουν "ιδεολογος" χορτοφαγος. Νομιζω οτι ολοι συμφωνουμε οτι τα ζωα θα πρεπει να εκτρεφονται και να θανατονονται με λογικο τροπο και οχι να βασανιζονται κτλ.

 

Το νου σου

μην μου αγχωνεσαι εσυ!!!! Οσο βοσκαω θα σου μαγειρευω κρεας :*

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά άμα συνεχίσεις να τρως σαβούρα σε συχνή βάση, σε καμιά δεκαριά χρόνια θα έχει χαλάσει τόσο πολύ ο μεταβολισμός που θα δυσκολευτείς αρκετά να χάσεις τα περιττά κιλά.

 

Δεν ειπα οτι τρωω σαβουρα συνεχεια, σπιτικο φαι επι το πλειστον.

 

Αλλα αν δεν φαμε απεξω καθε 4 μερες (το πολυ 5) κατι θα παθουμε :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tον χειμωνα θα παιξω πολυ δυνατα σε αυτο το thread , για την  καλοκαιρινη περιοδο ομως θα απεχω και οχι μονο θα απεχω αλλα   θα το κανω και  block :P

block ναι καλά! Μια χαρά συνδρομή έκανες βλέπω χοχοχο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειπα οτι τρωω σαβουρα συνεχεια, σπιτικο φαι επι το πλειστον.

 

Αλλα αν δεν φαμε απεξω καθε 4 μερες (το πολυ 5) κατι θα παθουμε :-D

 

Τότε ίσως την γλιτώσεις. Ξαναλέω ίσως :P

 

Άμα γυμνάζεσαι αυξάνεις πολύ τις πιθανότητες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε ολοι εσεις που "τρωτε πολύ και δεν παιχανετε", μου βγάζετε τον χειρότερο εαυτο μου ε.

Νομίζω ότι αυτό ισχύει σε πολύ λίγες περιπτώσεις. Το να τρως πραγματικά πολύ και συνέχεια δηλαδή και να μην παχαίνεις. Οι περισσότεροι εννοούν ότι απλά κάποιες φορές την εβδομάδα μπορούν να φάνε πολύ και δεν επηρεάζεται το βάρος του. Κι εγώ πχ έξω ειδικά μπορώ να φάω πάρα πολύ, αλλά δεν τρώω κάθε μέρα έτσι.

 

Άρα δεν μπορώ να πω για μένα ότι τρώω πολύ και δεν παχαίνω :)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε ολοι εσεις που "τρωτε πολύ και δεν παιχανετε", μου βγάζετε τον χειρότερο εαυτο μου ε.

 

Δεν υπάρχουν τέτοιοι άνθρωποι. Να τρώνε δηλαδή σε συχνή βάση πολύ φαγητό και να μην παχαίνουν.

 

What he said:

 

http://www.insomnia.gr/topic/251324-das-fitness-thread/?p=54029297

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να σας κρατήσω on topic, θα περιγράψω το σαβούριασμα που έκανα Σαβ/κο:

~noodles with chicken

~πατατάκια ράφλες μπάρμπεκιου (η μεγάλη σακούλα)

~2 αυγά μαζί με λουκάνικα φρανκφούρτης και κέτσαπ

~40 περίπου κεράσια

~κολοκυθάκια τηγανιτά

~πατάτες τηγανιτές

~μπριζόλα χοιρινή που έκανε απλωτές σε λαδολέμονο

~πιτούλες στη σχάρα

~ποπκόρν

~παναρισμένα μπουτάκια κοτόπουλο

~πατάτες με τσένταρ/μπέικον

~μπύρες

 

xa xa xa 

 

ερασιτεχνισμοί .... που πας ρε καραμήτρο να το παίξεις σαβουριασμα με μετρημένα κεράσια !

 

Από όλα αυτά μόνο η μπριζόλα μετράει και λίγο τα λουκάνικα ... τα άλλα είναι "φρούτο"

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι αυτό ισχύει σε πολύ λίγες περιπτώσεις. Το να τρως πραγματικά πολύ και συνέχεια δηλαδή και να μην παχαίνεις. Οι περισσότεροι εννοούν ότι απλά κάποιες φορές την εβδομάδα μπορούν να φάνε πολύ και δεν επηρεάζεται το βάρος του. Κι εγώ πχ έξω ειδικά μπορώ να φάω πάρα πολύ, αλλά δεν τρώω κάθε μέρα έτσι.

 

Άρα δεν μπορώ να πω για μένα ότι τρώω πολύ και δεν παχαίνω :)

 

Αυτο ακριβώς. Εγω πχ, το 2012-2013, απο τις 365 μερες του χρόνου, παίζει να ΜΗΝ εφαγα junk food βια τις 50. Χωρις υπερβολή. Τρεφόμουν στο σπιτι του κολλητού μου, καφε με μπουγάτσα το πρωι,  2 πιτα γυρο το μεσημέρι + burgerακι, γλυκάκι το απόγευμα και μια γιγας ή 2 οικογενειακές το βραδυ. 

 

Το πως βγηκα οικονομικά: Βρηκαμε κυριολεκτικά ότι πιο σαβούρα, σε φάση 3 οικογενειακές 10 ευρώ. (δεν θα πω ονομα, δεν θελω να κανω δυσφημιση).

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε ολοι εσεις που "τρωτε πολύ και δεν παιχανετε", μου βγάζετε τον χειρότερο εαυτο μου ε.

 

Κάνε και εσύ μια δουλειά σαν τη δική μας να δεις άσπρη μέρα :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

xa xa xa 

 

ερασιτεχνισμοί .... που πας ρε καραμήτρο να το παίξεις σαβουριασμα με μετρημένα κεράσια !

 

Από όλα αυτά μόνο η μπριζόλα μετράει και λίγο τα λουκάνικα ... τα άλλα είναι "φρούτο"

 

Στο περίπου, σιγά μην τα μέτραγα και ένα ένα :P αλλά έσκασα σου λέω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...