Προς το περιεχόμενο

LG NB300 SOUNDBAR SET [eshop.gr] 99 euros [ΤΕΛΟΣ]


Agathoklis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να πουμε ότι δεν εχει hdmi, αλλα εχει 2 οπτικες ψηφιακες εισοδους και μια αναλογικη με Minijack. (σελ 12)

 

 

Οριστε το user manual. Υποψιν ότι δεν το εχει το Ελληνικο σαιτ της εταιριας το μοντελο, ετσι πιθανον δεν θα εχει εγγυηση από την LG.

 

http://www.manualshelf.com/manual/lg-electronics/nb300/user-guide-english.html

 

Εχει απο το eshop οποτε μια χαρα μας καλυπτει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 65
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημέρα, επειδή ψήνομαι και εγώ να το πάρω μία ερώτηση. Έχω LG TV με οπτική έξοδο, άρα θα το συνδέσω απευθείας έτσι. Το ερώτημα είναι το PS3 και ένας media player που είναι συνδεδεμένοι με την τηλεόραση μέσω hdmi, θα παίζουν απευθείας μέσω της soundbar ή θα πρέπει να τα συνδέσω και αυτά ξεχωριστά με τη soundbar;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρω οτι θα σου παιζουν απροβληματιστα φιλε μου...

 

Και εγώ έτσι πιστεύω, αλλά ρωτάω για σιγουριά, καθώς διαφορετικά οι 2 οπτικές είσοδοι δεν επαρκούν... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βλεπω το λογο να μην παιζουν. Θα συνδεσεις τη digital optical out της TV σου, στην αντιστοιχη εισοδο στον ενισχυτη σου και θα ειναι ολα κομπλε. Αν ειμαι καπου λαθος, ας με διορθωσει καποιος φιλος που εχει αντιστοιχο set-up. Eιικρινα ομως δεν νομιζω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βλεπω το λογο να μην παιζουν. Θα συνδεσεις τη digital optical out της TV σου, στην αντιστοιχη εισοδο στον ενισχυτη σου και θα ειναι ολα κομπλε. Αν ειμαι καπου λαθος, ας με διορθωσει καποιος φιλος που εχει αντιστοιχο set-up. Eιικρινα ομως δεν νομιζω. 

Δεν έχω ενισχυτή, το soundbar θα συνδεθεί κατευθείαν στην τηλεόραση. Και εγώ νομίζω θα είναι ΟΚ. Όπως και να έχει, επειδή είναι καλή η τιμή, και με 5.1 δεν θέλω να μπλέξω (λόγω καλωδίων, κλπ) την παράγγειλα. Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις, και φυσικά τον ts.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω ενισχυτή, το soundbar θα συνδεθεί κατευθείαν στην τηλεόραση. Και εγώ νομίζω θα είναι ΟΚ. Όπως και να έχει, επειδή είναι καλή η τιμή, και με 5.1 δεν θέλω να μπλέξω (λόγω καλωδίων, κλπ) την παράγγειλα. Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις, και φυσικά τον ts.

Tην ηχομπαρα εννοουσα παικτη μου, να 'σαι καλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να καταλαβω,αν το συνδεσω με οπτικη ινα απευθειας με τη TV το subwoofer θα επικοινωνει με τη μπαρα μεσω Bluetooth,ορθον ? Δε χρειαζεται δηλαδη καποια ενσυρματη συνδεση μεταξυ μπαρας και subwoofer ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να καταλαβω,αν το συνδεσω με οπτικη ινα απευθειας με τη TV το subwoofer θα επικοινωνει με τη μπαρα μεσω Bluetooth,ορθον ? Δε χρειαζεται δηλαδη καποια ενσυρματη συνδεση μεταξυ μπαρας και subwoofer ?

ναι... και αν εχεις και τηλεοραση lg που να υποστηριζει το wireless sound δεν χρειαζεται και καλωδικ για την τηλεοραση. Αν εχ καταλαβεξ σωστα :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα παίδες,

 

από όσους παρήγγειλαν, παρέλαβε κανείς? Εμένα η παραγγελία είναι κολλημένη στην συγκέντρωση προιόντων....

 

Επίσης, οπτικό καλώδιο λέτε να έχει στην συσκευασία ή να τρέχουμε να πάρουμε. Για δώστε κανά link με πρόταση καλωδίου VFM?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παίδες,

 

από όσους παρήγγειλαν, παρέλαβε κανείς? Εμένα η παραγγελία είναι κολλημένη στην συγκέντρωση προιόντων....

 

Επίσης, οπτικό καλώδιο λέτε να έχει στην συσκευασία ή να τρέχουμε να πάρουμε. Για δώστε κανά link με πρόταση καλωδίου VFM?

 

Δεν εχουνε παραλαβει ακομη οποτε χρειαζεται λιγο υπομονη το ολο θεμα.Συνηθως περιλαμβανεται στην συσκευασια καλωδιο optical.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...