Προς το περιεχόμενο

Σε περισσότερα android tablets, διάφορες προεγκατεστημένες εφαρμογές της Microsoft


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η φιλική επίθεση της Microsoft στο Android συνεχίζεται, με την εταιρεία να ανακοινώνει σήμερα ότι 20 επιπλέον κατασκευαστές θα κυκλοφορήσουν τους επόμενους μήνες τα νέα τους android tablets στα οποία θα υπάρχουν προεγκατεστημένες εφαρμογές και υπηρεσίες της Microsoft.Στην ανακοίνωση δε δίνονται πολλές λεπτομέρειες για το ποιες θα είναι αυτές οι εφαρμογές και υπηρεσίες, αν και κρίνοντας από παρόμοια ανακοίνωση του περασμένου Μαρτίου με την ανακοίνωση συνεργασίας της Microsoft με τη Dell και τη Samsung, θα πρέπει να περιμένουμε όλες τις εφαρμογές του Office (Outlook, Word, Excel, Poiwerpoint κ.α), το OneDrive και το Skype.

 

Ανάμεσα στις νέες εταιρείες που προστίθενται στη λίστα είναι η Sony με το νέο Xperia Z4 Tablet, η LG, καθώς και μερικές εταιρείες όχι γνωστές στο ευρύ κοινό όπως η Noblex και η Philco από την Αργεντινή, η Teclast από την Κίνα, η Wortmann και η Ionik GBMH από τη Γερμανία κ.α

 

Όπως αναφέρει υψηλόβαθμο στέλεχος της Microsoft για τη συμφωνία, «με την προεγκατάσταση λογισμικού και υπηρεσιών της Microsoft στα Android tablets, οι συνεργάτες μας είναι σε θέση να αυξήσουν την αξία της συσκευής τους παρέχοντας μια πλούσια παραγωγική εμπειρία την οποία αναζητούν και οι ίδιοι οι χρήστες.

 

Τέλος η Microsoft δε κρύβει ότι στα πλάνα της περιλαμβάνεται η επιπλέον επέκταση της λίστας και με άλλους android κατασκευαστές.

 

Link.png Site: Microsoft Blog

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτη ήταν/είναι η δουλειά της MS (εταιρία software ήταν κυρίως) να φτιάχνει προγράμματα για εταιρίες και λειτουργικά.

Απλά στα μέσα 90's- 00's έπαιξε μπάλα μονή της με τα λειτουργικά της(!)

Τίποτα περίεργο στην είδηση, την δουλειά της κάνει !

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω εγω μια πολυ λογική ερώτηση :δηλαδη δεν φτάνει το bloatware που υπέρ φορτώνουν οι εταιρείες και η Google, τωρα θα έχουμε και την Microsoft να προσθέτει οτι της καπνίσει (ασχέτως αν θα δώσει προϊόντα που κανονικα πρέπει να τα αγοράσουμε)

Σαν να μου φωναζουν δηλαδή "Κανε root"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορείς ρε microsoft,πέρασε ένα χέρι windows στα android και εαν είναι δυνατόν εξαφάνισε το android από την αγορά των τάμπλετς.. Με τα αιώνια προβλήματα που φέρει,έχει οδηγήσει σε ένα άκριτο ρατσισμό απέναντι στα τάμπλετ από τις παλαιότερες γεννιές που είναι πρόθυμες να μάθουν και εξαιτίας του android απογοητεύονται και επιστρέφουν στο σίγουρο-σταθερό έδαφος της παλιά τεχνολογίας..Αντί να προχωρούμε,οπισθοδρομούμε. Ας αποφασίσουν τι θα κάνουν...
3 επιλογές έχουν..
1)Να σταματήσουν να πωλούν low spec tablets τη στιγμή που το android κολλάει ακόμα και στο boot
2)Να διορθώσουν τα αδιόρθωτα του android και να μην χρειάζεται high specs για να τρέξει ομαλά (βλέπε ios που δίνει ρέστα
3)Να αλλάξουν το android με ένα πιο σταθερό και λιγότερο απαιτητικό os..Oύτως η άλλως,στα low spec tablet's το android είναι πετσοκομμένο και μόνο από τα κολλήματα ως λειτουργικό..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορείς ρε microsoft,πέρασε ένα χέρι windows στα android και εαν είναι δυνατόν εξαφάνισε το android από την αγορά των τάμπλετς.. Με τα αιώνια προβλήματα που φέρει,έχει οδηγήσει σε ένα άκριτο ρατσισμό απέναντι στα τάμπλετ από τις παλαιότερες γεννιές που είναι πρόθυμες να μάθουν και εξαιτίας του android απογοητεύονται και επιστρέφουν στο σίγουρο-σταθερό έδαφος της παλιά τεχνολογίας..Αντί να προχωρούμε,οπισθοδρομούμε. Ας αποφασίσουν τι θα κάνουν...

3 επιλογές έχουν..

1)Να σταματήσουν να πωλούν low spec tablets τη στιγμή που το android κολλάει ακόμα και στο boot

2)Να διορθώσουν τα αδιόρθωτα του android και να μην χρειάζεται high specs για να τρέξει ομαλά (βλέπε ios που δίνει ρέστα

3)Να αλλάξουν το android με ένα πιο σταθερό και λιγότερο απαιτητικό os..Oύτως η άλλως,στα low spec tablet's το android είναι πετσοκομμένο και μόνο από τα κολλήματα ως λειτουργικό..

πέτα το samsung και πάρε huawei

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορείς ρε microsoft,πέρασε ένα χέρι windows στα android και εαν είναι δυνατόν εξαφάνισε το android από την αγορά των τάμπλετς.. Με τα αιώνια προβλήματα που φέρει,έχει οδηγήσει σε ένα άκριτο ρατσισμό απέναντι στα τάμπλετ από τις παλαιότερες γεννιές που είναι πρόθυμες να μάθουν και εξαιτίας του android απογοητεύονται και επιστρέφουν στο σίγουρο-σταθερό έδαφος της παλιά τεχνολογίας..Αντί να προχωρούμε,οπισθοδρομούμε. Ας αποφασίσουν τι θα κάνουν...

3 επιλογές έχουν..

1)Να σταματήσουν να πωλούν low spec tablets τη στιγμή που το android κολλάει ακόμα και στο boot

2)Να διορθώσουν τα αδιόρθωτα του android και να μην χρειάζεται high specs για να τρέξει ομαλά (βλέπε ios που δίνει ρέστα

3)Να αλλάξουν το android με ένα πιο σταθερό και λιγότερο απαιτητικό os..Oύτως η άλλως,στα low spec tablet's το android είναι πετσοκομμένο και μόνο από τα κολλήματα ως λειτουργικό..

Ότι νά 'ναι

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα παιδες,οταν ξεπορωθειτε και σχολιασετε αντικειμενικα και οχι ως fanboys θα ειναι καλυτερα.Γιατι τοτε ο καθε αναγνωστης,ειτε μελος ειτε ως επισκεπτης θα βγαζει πιο ευκολα και σωστα συμπερασματα.

 

Android VS WP κτλ.

 

Ο καθενας υποστηριζει το λειτουργικο η ακομα και την συγκεκριμενη συσκευη που χρησιμοποιει.Πχ στην ενοτητα smartphones.

 

Η στα θεματα του site που γινονται μαχες Android VS Apple.Το καθε θεμα γινεται μαχη.

 

Λιγοι ειναι αυτοι που απαντουν και γενικα σχολιαζουν αντικειμενικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πέτα το samsung και πάρε huawei

Μην εξειδικεύεις το περιεχόμενο του σχολίου μου.Αναφέρομαι στο android (που όπως χαρακτηριστικά αναφέρει ένας φίλος επάνω είναι κάτι περισσότερο από ένα ''καρκίνωμα'' για την την σημερινή τεχνολογία) και όχι σε brands. Y.Γ : ​Ξαναδιάβασε το πρώτο σχόλιο μου γιατί α) δεν το κατανόησες μάλλον  β) δεν ζήτησα προτάσεις για αγορά τάμπλετ !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην εξειδικεύεις το περιεχόμενο του σχολίου μου.Αναφέρομαι στο android (που όπως χαρακτηριστικά αναφέρει ένας φίλος επάνω είναι κάτι περισσότερο από ένα ''καρκίνωμα'' για την την σημερινή τεχνολογία) και όχι σε brands. Y.Γ : ​Ξαναδιάβασε το πρώτο σχόλιο μου γιατί α) δεν το κατανόησες μάλλον  β) δεν ζήτησα προτάσεις για αγορά τάμπλετ !

καλά πλάκα έκανα υπάρχουν και τα BQ με Linux

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς τους κατασκευαστές:

Θα είχατε την ευγενή καλοσύνη να σταματήσετε να γεμίζετε τα κινητά και τα tablet με ότι εφαρμογή κατεβάσει το κεφάλι σας θεωρώντας δεδομένο ότι θα μου είναι χρήσιμη;

Μεγάλο παιδί είμαι μπορώ να αποφασίσω μόνος μου.

Ευχαριστώ :mad:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...