Προς το περιεχόμενο

Ασφάλεια Ικα-Βιβλιάριο Υγείας


eidikos33

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 79
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

εγω ρε παιδια εργαζομουν από τον ιανουαριο του 2014 μεχρι τον ιουνιο του 2014 για  6 μηνες με 25 ενσημα το μηνα, και μετα σταματησα την δουλεια.....

δικαιούμαι να παω στο ικα της περιοχης μου ας πουμε από βδομαδα και να βγαλω ???? η επρεπε να παω όταν σταματησα να εργαζομαι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην σελίδα με την Ασφαλιστική Ικανότητα του ΙΚΑ, μου βγάζει ότι το βιβλιάριο υγείας μου ανανεώθηκε και ότι έχω ασφάλεια

μέχρι τον Μάιο του 2016.

 

Τα αυτοκόλλητα ανανέωσης έχουν καταργηθεί απ' ό,τι ξέρω. Στο βιβλιάριο πως φαίνεται ότι είσαι ασφαλισμένος πλέον;

Το βλέπουν αυτοί ηλεκτρονικά όταν πας σε κάποιον γιατρό ή σε νοσοκομείο ή πρέπει να 

πας αναγκαστικα σε υποκατάστημα ΙΚΑ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην σελίδα με την Ασφαλιστική Ικανότητα του ΙΚΑ, μου βγάζει ότι το βιβλιάριο υγείας μου ανανεώθηκε και ότι έχω ασφάλεια

μέχρι τον Μάιο του 2016.

 

Τα αυτοκόλλητα ανανέωσης έχουν καταργηθεί απ' ό,τι ξέρω. Στο βιβλιάριο πως φαίνεται ότι είσαι ασφαλισμένος πλέον;

Το βλέπουν αυτοί ηλεκτρονικά όταν πας σε κάποιον γιατρό ή σε νοσοκομείο ή πρέπει να 

πας αναγκαστικα σε υποκατάστημα ΙΚΑ;

αυτο με την ασφαλιστικη ικανοτητα ειναι και για αυτους που ειναι ασφαλισμενοι με τον οαεε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Στην σελίδα με την Ασφαλιστική Ικανότητα του ΙΚΑ, μου βγάζει ότι το βιβλιάριο υγείας μου ανανεώθηκε και ότι έχω ασφάλεια

μέχρι τον Μάιο του 2016.

 

Τα αυτοκόλλητα ανανέωσης έχουν καταργηθεί απ' ό,τι ξέρω. Στο βιβλιάριο πως φαίνεται ότι είσαι ασφαλισμένος πλέον;

Το βλέπουν αυτοί ηλεκτρονικά όταν πας σε κάποιον γιατρό ή σε νοσοκομείο ή πρέπει να 

πας αναγκαστικα σε υποκατάστημα ΙΚΑ;

να τυπώνετε το ενημερωτικό του ΙΚΑ και να το έχετε συρραμένο στο βιβλιάριό σας τώρα που δεν παίζουν τα αυτοκόλλητα

 

οι γιατροί άντε μπορούν να δουν online τι παίζει για τη συνταγογράφηση, οι ταμείες του νοσοκομείου σίγουρα ΟΧΙ

 

για να μην έχετε κανένα θέμα λοιπόν (μπορεί κάποιος κάποια στιγμή να μην έχει σύστημα) μια εκτύπωση είναι, έχετέ την μαζί σας, δε θα πάθετε κάτι να χαλάσετε ένα Α4 και λίγο toner

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Λοιπον, μεχρι 27/7 ειχα ασφαλεια ικα απο το voucher που παρακολουθησα.

 

Μπαινω εδώ, και βλεπω πως δεν εχω πια καλυψη ικα οταν η αδερφη μου (του '88) που ηταν και αυτη το voucher, της εχει ανανεωθει αυτόματα (μαλλον συμφωνα με αυτό ...; ) μεχρι 31/1/16 (!)

 

Παιζει να ισχυει σε μενα πως εχω μπει εδω και 2 μηνες στα 29 και μαλλον δεν ισχυει;;;

Τι πρεπει να κανω;;

 

ΥΓ. Εχω ατομικο βιβλιαριο και καρτα ανεργίας σε ισχυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να τυπώνετε το ενημερωτικό του ΙΚΑ και να το έχετε συρραμένο στο βιβλιάριό σας τώρα που δεν παίζουν τα αυτοκόλλητα

 

οι γιατροί άντε μπορούν να δουν online τι παίζει για τη συνταγογράφηση, οι ταμείες του νοσοκομείου σίγουρα ΟΧΙ

 

για να μην έχετε κανένα θέμα λοιπόν (μπορεί κάποιος κάποια στιγμή να μην έχει σύστημα) μια εκτύπωση είναι, έχετέ την μαζί σας, δε θα πάθετε κάτι να χαλάσετε ένα Α4 και λίγο toner

 

Σίγουρα δεν παίζει αυτό που λες, η κόρη μου νοσηλευτηκε 3 φορές και μάλιστα σε ιδιωτικό νοσοκομείο και μια χαρά είδαν ότι ισχύει ηλεκτρονικά.

 

Λοιπον, μεχρι 27/7 ειχα ασφαλεια ικα απο το voucher που παρακολουθησα.

 

Μπαινω εδώ, και βλεπω πως δεν εχω πια καλυψη ικα οταν η αδερφη μου (του '88) που ηταν και αυτη το voucher, της εχει ανανεωθει αυτόματα (μαλλον συμφωνα με αυτό ...; ) μεχρι 31/1/16 (!)

 

Παιζει να ισχυει σε μενα πως εχω μπει εδω και 2 μηνες στα 29 και μαλλον δεν ισχυει;;;

Τι πρεπει να κανω;;

 

ΥΓ. Εχω ατομικο βιβλιαριο και καρτα ανεργίας σε ισχυ.

 

Αφού έχεις κάρτα ανεργίας, δεν σου ανανεώνει την ασφαλιστική ικανότητα ο ΟΑΕΔ έτσι κι αλλιώς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αφού έχεις κάρτα ανεργίας, δεν σου ανανεώνει την ασφαλιστική ικανότητα ο ΟΑΕΔ έτσι κι αλλιώς?

Ε;; Δε ξερω :huh:

 

Πιο πριν απο το voucher ανανεωνα την ασφαλεια ικα καθε 6μηνο με βεβαιωση απο τον οαεδ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον, μεχρι 27/7 ειχα ασφαλεια ικα απο το voucher που παρακολουθησα.

 

Μπαινω εδώ, και βλεπω πως δεν εχω πια καλυψη ικα οταν η αδερφη μου (του '88) που ηταν και αυτη το voucher, της εχει ανανεωθει αυτόματα (μαλλον συμφωνα με αυτό ...; ) μεχρι 31/1/16 (!)

 

Παιζει να ισχυει σε μενα πως εχω μπει εδω και 2 μηνες στα 29 και μαλλον δεν ισχυει;;;

Τι πρεπει να κανω;;

 

ΥΓ. Εχω ατομικο βιβλιαριο και καρτα ανεργίας σε ισχυ.

Παιδιά κανείς δε ξέρει; :(
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε;; Δε ξερω :huh:

 

Πιο πριν απο το voucher ανανεωνα την ασφαλεια ικα καθε 6μηνο με βεβαιωση απο τον οαεδ.

Και γιατί δεν κανεις και τώρα το ίδιο? Μια βεβαίωση μακροχρόνια ανέργου απ' τον ΟΑΕΔ και μετά στο μητρώο του ΙΚΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...