Προς το περιεχόμενο

[Mobile Power Bank] Xiaomi 10000mAh @ ALLBUY 12.24€


Billator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 434
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν είσαι ο μόνος. Κι εγώ δεν παρέλαβα ακόμη απ' το bg, αλλά έκανα την παραγγελία μου (3 τμχ με tracking) στις 18/9. Δυστυχώς τα στέλνουν με Sweden που αργεί & το tracking τους δεν είναι καθόλου καλό (δεν το βρίσκει το 17track - κάποτε είχα ανακαλύψει ότι μέχρι ένα σημείο μπορώ να το παρακολουθώ από το Direct Link).

 

Όσον αφορά το refund ή resend, φυσικά & μπορείς να το ζητήσεις. Κατά την άποψη μου, κακώς περίμενες τόσο καιρό. Αν έκανες την αγορά μέσω PayPal είναι πολύ πιθανό να το πετύχεις, άνοιξε ένα case.

 

 

Αν πλήρωσες με paypal κανεις dispute, και ζητάς τα χρήματα σου πίσω 

 

Δεν χρησιμοποίησα Paypal.. Είχα χρησιμοποιήσει πιστωτική απευθείας..

Θα στείλω ενα mail στο banggood αλλά δεν το "κόβω" να μου το ξαναστείλουν.. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρησιμοποίησα Paypal.. Είχα χρησιμοποιήσει πιστωτική απευθείας..

Θα στείλω ενα mail στο banggood αλλά δεν το "κόβω" να μου το ξαναστείλουν.. :(

 

Και με την πιστωτική θα μπορούσες ίσως να βγάλεις άκρη (δυσκολότερα απ' το PP) λέγοντας τους (στην τράπεζα έκδοσης) το λόγο που δεν αποδέχεσαι αυτή τη χρέωση, αλλά απ' όσο θυμάμαι αυτό πρέπει να γίνει σε σύντομο χρονικό διάστημα απ' τη στιγμή που παίρνεις το λογαριασμό. Με δεδομένο όμως ότι πλήρωσες 10/8, το πιθανότερο είναι ότι πέρασε το χρονικό διάστημα που μπορείς να αρνηθείς τη χρέωση. Δεν χάνεις όμως τίποτα παραπάνω (πέρα από χρόνο) αν το προσπαθήσεις, όπως δεν χάνεις τίποτα κι αν επικοινωνήσεις με το bg. Θα βοηθούσε πολύ αν η παραγγελία σου ήταν registered, έστω & χωρίς tracking, γιατί σ' αυτή την περίπτωση θα έπρεπε να υπάρχει αποδεικτικό παραλαβής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πηρα δωρο για ενα φιλο μου και κατα ενθουσιαστηκε με τη ποιοτητα κατασκευης!

περιμενω συντομα να ρθει και το δικο μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και με την πιστωτική θα μπορούσες ίσως να βγάλεις άκρη (δυσκολότερα απ' το PP) λέγοντας τους (στην τράπεζα έκδοσης) το λόγο που δεν αποδέχεσαι αυτή τη χρέωση, αλλά απ' όσο θυμάμαι αυτό πρέπει να γίνει σε σύντομο χρονικό διάστημα απ' τη στιγμή που παίρνεις το λογαριασμό. Με δεδομένο όμως ότι πλήρωσες 10/8, το πιθανότερο είναι ότι πέρασε το χρονικό διάστημα που μπορείς να αρνηθείς τη χρέωση. Δεν χάνεις όμως τίποτα παραπάνω (πέρα από χρόνο) αν το προσπαθήσεις, όπως δεν χάνεις τίποτα κι αν επικοινωνήσεις με το bg. Θα βοηθούσε πολύ αν η παραγγελία σου ήταν registered, έστω & χωρίς tracking, γιατί σ' αυτή την περίπτωση θα έπρεπε να υπάρχει αποδεικτικό παραλαβής.

Τέλος καλά...Όλα καλά...

Μετά από συνομιλία με εκπρόσωπο του Banggood θα μου το ξαναστείλουνε.. :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος καλά...Όλα καλά...

Μετά από συνομιλία με εκπρόσωπο του Banggood θα μου το ξαναστείλουνε.. :D

ωραια αυτα ειναι πολυ ευχαριστα νεα, γιατι και εγω ηθελα να αγορασω κατι απο εκει, και ειχα αρχισει να φοβαμαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθω απο προπληρωμενη (Αlpha/master card) και τρωω ακυρο :(

Paypal δεν παιζει....κανενας ομοιοπαθης??thanks

 

 

Αστο φιλε......εμενα με προπληρωμενη πειραιως τιποτα......ουτε με paypal balance (lol lol lol)........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. Παράγγειλα πριν από περίπου ένα μήνα από Allbuy δύο πραγματάκια. Αν και με έδωσαν tracking number δεν μπορώ να τα εντοπίσω. Συνήθως πόσο καιρό κάνει να έρθουν; Σύμφωνα με το email που με έστειλαν έγινε shipping στις 15 Σεπτεμβρίου. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. Παράγγειλα πριν από περίπου ένα μήνα από Allbuy δύο πραγματάκια. Αν και με έδωσαν tracking number δεν μπορώ να τα εντοπίσω. Συνήθως πόσο καιρό κάνει να έρθουν; Σύμφωνα με το email που με έστειλαν έγινε shipping στις 15 Σεπτεμβρίου. 

Ανέφερε τα 2 αρχικά και τα 2 τελευταία για να σου πούμε εάν είναι registered η όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...