Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια , καλα ολα αυτα .. ομως τα cc ειναι κατι που δεν παιζουμε , αν μετα απο αυτα ψαξουν να δουν πιοι περασαν απο τα κενα ασφαλειας και καταφεραν να βγαλουν παρατυπα στο εξωτερικο εστω και ενα ευρω ? τι θα γινει ?  αξιζει τον κοπο ολο αυτο να ψαχνετε τροπους να αποφυγετε τα cc? τα εβαλαν για ενα σκοπο , και οποιος παει να τα αποφυγει με διαφορους τροπους ισως εχει επιπτωσεις αργοτερα...

 

 

Εφόσον η τράπεζα τα επιτρέπει τι επιπτώσεις να έχει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μια υποθεση εκανα .. γιατι δεν γινεται κατευθειαν χρεωση απο πολους , αλλα με αλλους τροπους που περνανε τα λεφτα εδω .μετα πιο εκει , και μετα πανε στην αγορα... 


δηλαδη καπιοι κανατε αγορα μεσω paypal , κατευθειαν με χρεωση της καρτας? αν ναι τι καρτα ειναι αυτη ?  με ενδιαφερει και εμενα , αλλα μονο αν γινεται χρεωση της καρτας κατευθειαν και οχι με μεταφορες απο site σε  site

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα σε ολους και καλως σας βρισκω μιας και ειναι το πρωτο μου μηνυμα.

Εκανα προσπαθεια για μεταφορα χρηματων 2 φορες με webuy prepaid  πειραιως mastercard ειναι και απετυχε.Μαλιστα μου χρεωσε 1.80 ευρω.

Δεν ξερω αν κανω κατι λαθος μιας και δεν την εχω πολυκαταλαβει την διαδικαδια

Να πω οτι εχω ενα λογαριασμο paypal  και ενα email συνδεδεμενο σε αυτον.Σε αυτον τον λογαριαμο εχω link 2 καρτες μια webuy prepaid  πειραιως mastercard και μια πιστωτικη εθνικης visa νομιζω.

Μπηκα στον λογαριασμο μου στο paypal και εκανα request money  σε ενα αλλο e-mail που εχω που δεν ειναι συνδεδεμενο σε κανενα paypal account.Μετα μπηκα στο email αυτο για να πληρωσω και με βγαζει να πληρωσω με paypal.Επειδη δεν μπορω να κανω λογιν giati to email toy login και το email που θα πανε τα λεφτα ειναι ιδιο πλωρωνω με καρτα και οχι με paypal.Εκει μου ζηταει τα στοιχεια καρτας τα βαζω και παταω review και μου τρωω ακυρο

Τι λαθος εχω κανει σε ολη αυτην την διαδιακασια και γιατι μου κρατησε 1,80 ευρω για 2 προσπαθειες των 20 ευρω η καθεμια αφου μεταφορα δεν εγινε?

Σας ευχαριστω εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετά π κατάφερα και πέρασα χρήματα στο paypal για κάποιο λογο δε με αφηνει να συνδεθω λεω θα φταει π ειμαι απο κιν 

Δοκιμάζω απο pc και οταν βαζω τα στοιχεια δεν μ πεταει καποιο prompt  , γραφει checking your ινφο kai με ξαναγυρναει στο log in page 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βλεπω να κανεις κατι λαθος

Και για οποιον φοβατε το σιγουρο ειναι οτι θα μας τα κλασουν.αν ειναι δυνατον να εχουμε προβλημα με τα ψιλα που στελνουμε στο παυπαλ απο την στιγμη που τα λαμογια αυτα εχουν βγαλει εκατομυρια εξω χωρις να ειναι και δικα τους.

 

Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΞΑΝΑ

 

Μπαινεις paypal

Πας request money

Βαζεις ενα δευτερο ασχετο mail που εχεις προσβαση

Τσεκαρεις επιλογη goods και ποσο που ζητας

Πας στο ασχετο mail και βλεπεις εαν ηρθε μυνημα

Στο μυνημα δινεις καποιοα στοιχεια που ζηταει ( εαν θελεις βαλε οτι να ναι )

Γραφεις την καρτα που θα γινει η χρεωση ( εμενα εγινε με χρεωστικη εθνικης που δεν την ειχα συνδεδεμενη στο paypal )

Πατας pay και τελος !! Εχουν μπει στο balance του paypal.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα ,χρειαζομαι μεσα στην ερχομενη εβδομαδα να κανω μια αγορα online με γυρω στα 50 ευρω.Εχω  balance 14 περιπου ευρω μεσα .Υπαρχει καποιος απο πατρα που μπορει να μου στειλει στο balance αφου του τα εχω δωσει στο χερι?

 

Επισης δεν καταλαβα αυτο με το δευτερο paypal account ,πως υποτιθεται οτι θα τα βρει ο δευτερος λογαριασμος τα χρηματα που πρεπει να σταλουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...