Προς το περιεχόμενο

Archos PC Stick. Νέο Windows 10 PC στα €119,99


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακολουθώντας την τάση, η Archos παρουσίασε την δική της εκδοχή για ένα PC-on-a-stick, ένα ιδιαίτερα δηλαδή μικρού μεγέθους PC, το οποίο ο χρήστης μπορεί να έχει στην τσέπη του, και το οποίο βασίζεται σε hardware της Intel και στο λειτουργικό σύστημα Windows 10 της Microsoft.

Το Archos PC Stick, βασίζεται στον τετραπύρηνο επεξεργαστή της Intel, Atom Z3735F με συχνότητα λειτουργίας 1,3GHz (τα γραφικά είναι τύπου Intel HD Graphics Gen.7) και διαθέτει 2GB RAM και 32GB αποθηκευτικού χώρου, που μπορεί να επεκταθεί με την χρήση κάρτας μνήμης microSD.

 

Διαθέτει Bluetooth 4.0 καθώς και WiFi 802.11b/g/n, microUSB2.0, USB2.0 ενώ συνδέεται σε monitors ή τηλεοράσεις μέσω της υποδοχής HDMI που διαθέτει. Οι διαστάσεις του είναι 113 x 37,6 x 14 χιλιοστά και το βάρος του είναι 60 γραμμάρια. Το Archos PC Stick θα είναι διαθέσιμο την περίοδο back-tο-school με κόστος €119,99.

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

 

Link.png Site: Archos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε να βγουν καλα στην αγορά να το παρω για τον πατερα μου ενα τετοιο να το κοτσαρο στην τβ και να παρω το πύργο μου αντε εχω ξεμείνει με το λαπτοπ....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωπα, δεν το περημενα αυτο απο την archos. Και ωραιο promotion αυτο με το μολυβι και την γωμα. Μωρε μπραβω.

Ισχυει, πρεπει να αρχισουν να βγαινουν ακριβοτερες εκδοσεις με παραπανω ραμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τί χρησιμότητα έχουν αυτά;

Για να κανείς την τηλεόραση σου "smart " για κανένα live streaming ταινιών με Pop corn .

Επεξ/σία από tsompa
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...