Προς το περιεχόμενο

Ποιες θαλασσες ειναι καθαρες (Κεντρικη Μακεδονια) ?


KnightRider

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα 

 

Ειπα να ανοιξω το θεμα αυτο επειδη εχουμε φετος καλοκαιρι τωρα και αναρωτιεμαι ποιες θαλασσες ειναι καθαρες φετος.

 

Το λεω αυτο γιατι πολλοι πηγαινουν για μπανιο στη Περαια αλλα εγω παλι δεν την εμπιστευομαι καθολου λογω το οτι ειναι κοντα ολος ο θερμαικος και που λενε οτι εχουν καθαρισει την θαλασσα αυτο δεν με πειθει και δεν ξερω αν ειναι τιποτα μολυσμενη γιατι ενας θεος ξερει το τι εχουν ριξει στη θαλασσα για να φαινεται διαφανες και καθαρη.

 

Εγω προσωπικα εμπιστευομαι θαλασσες απο επανομη και μετα αλλα επειδη και οι γονεις μου με ζαλιζουν οτι τζαμπα παω μακρια και οτι η περαια ειναι μια χαρα εγω δεν το πολυ πιστευω,, δηλ και μονο στην ιδεα οτι απεχει μονο 20χιλιομετρα απο την θεσσαλονικη που ειναι κοντα τα βρωμονερα αηδιαζω.

 

Τι γνωμη εχετε γι αυτο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν απεχει 20 χλμ.αυτα ειναι για αυτοκινητο.απο τον θερμαικο απεχει 10-15 χλμ.εχω ατομα που βουτανε ανετα,και αλλα που εκδηλωσαν κοκκινιλες.τι να γραφω ...για επιπλεοντα οντα;και περαια και κατερινη.ολη η περιοχη που βλεπει θερμαικο,ειναι κατεμε ρισκο.σαν την χαλκιδικη δεν εχει.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με λιγη "εσωτερικη" πληροφορηση να προσθεσω οτι καθολη την διαρκεια του χρονου οι δειγματοληψιες νερου φερνουν, κατα καιρους , αποτελεσματα που απαγορευουν την καταναλωση οστρακων, λογω βαρεων μεταλλων και μικροοργανισμων, απο περιοχες οπως περαια αγ. Τριαδα, αγγελοχωρι κλπ. (ναι στην ταβερνα που παραγγελνεις το μυδι σαγανακι αυτο προερχεται απο πολυ κοντα!) . Προσωπικη αποψη , μπανιο απο καλλικρατεια, γεωπονικα και νοτιοτερα ειναι πιο "safe"! λογω θαλασσιων ρευματων και λοιπων παραγοντων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολες ειναι καθαρες, μετα την καλλικρατεια....

μετα απο λιτοχωρο και κατω...

και ανατολικοτερα, σταυρος ασπροβαλτα κλπ ειναι μια χαρα....

Αρα εκτος των περιξ της πολης μας, ολα οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα δηλ καλά κάνω που δεν εμπιστεύομαι την θάλασσα της Περαίας, πέρσυ ένας φίλος μου που έπαθε μυκητίαση στα νύχια των ποδιών το έπαθε όταν πήγε Αγία Τριάδα και δεν ξέρω αν ευθύνεται η Περαία της θάλασσας γι αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχως οι κοντινες στον θερμαικο θαλλασες ειναι χαλια.

απο νεα ηρακλεια και κατω ΑΣ πουμε οτι ειναι πιο καθαρα(αλλα βρωμιζει λογω πολυκοσμιας).

τερμα καθαρες ειναι αναμεσα 2 και 3 ποδι χαλκιδικης και στις μυτες αυτων.

προς ολυμπιαδα εχω να παω χρονια. επισης προς καβαλα ειναι καλα(αμμολοφοι)

 

 

κατερινη οσες φορες πηγα ηταν καθαρα. προς λεπτοκαρυα δηλαδη.

δυστυχως οι κοντινες στον θερμαικο θαλλασες ειναι χαλια.

απο νεα ηρακλεια και κατω ΑΣ πουμε οτι ειναι πιο καθαρα(αλλα βρωμιζει λογω πολυκοσμιας).

τερμα καθαρες ειναι αναμεσα 2 και 3 ποδι χαλκιδικης και στις μυτες αυτων.

προς ολυμπιαδα εχω να παω χρονια. επισης προς καβαλα ειναι καλα(αμμολοφοι)

 

 

κατερινη οσες φορες πηγα ηταν καθαρα. προς λεπτοκαρυα δηλαδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα παμε αλλη μια :-D

 

btw γιατι μονο αναμεσα 2-3? και αναμεσα 1-2 ειναι πεντακαθαρες... απο ποτιδαια μεχρι παλιουρι και απο μαρμαρα μεχρι τορωνη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...