Προς το περιεχόμενο

Samsung Powerbank 11300 mAmp στα 36,90


Bezbozny

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το τερμάτισες. 

Συνέχισε να πληρώνεις το όνομα της samsung δικά σου λεφτά είναι. πάντως ακριβό δεν νομίζεις για βιετναμέζικο προιόν? 

 

 

 

άσχετο άλλα το vietnam έκανε καλά προιοντα αλλα οχι όσο japan! 

για το xiaomi το έχω εδώ και καιρό.. ωραίο... 

από την άλλη η samsung το λες οτι ήρθε απο έμπορα άρα εχει εγγύηση.. 

ΑΛΛΆ βασικό οχι στης μπαταρίες :) όπως και στα λαπτοπ.. προσοχή !!!!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

4 χρονια στο λαπτοπ η μπαταρια, το λειτουργω σαν σταθερο στο 99% της χρησης (8 ωρες αναμενο την ημερα τουλαχιστο) και η μπαταρια ειναι στο 90% της αρχικης τη χωρητικοτητας.δε χαλανε ετσι οι μπαταριες εφοσον εχει γινει σωστη μελετη

 

Αν και ειναι διαφορετικη περιπτωση το powerbank απο το laptop (το πρωτο ειναι χειροτερο), ωστοσο ΑΝ επαναλαμβανω ΑΝ το εχεις μετρησει με καποιο αξιοπιστο τροπο και οντως ισχυει, τοτε εισαι η εξαιρεση που επιβεβαιωνει τον κανονα. Αντιστοιχο παραδειγμα δεν μου βγαζει πανω απο μια ωρα. Σε εσενα πως κραταει το 90% της αρχικης χωρητικοτητας, ειναι αποριας αξιον και προσωπικα το αμφισβητω. Εδω οι ιδιοι οι κατασκευαστες πχ Dell κ.α σου λενε οτι το σωστο ειναι να μην δουλευει διαρκως στην πριζα με την μπαταρια και σε εσενα εχει τετοια αποδοση μετα απο τοσα χρονια εντονης χρησης; Μου ειναι αδυνατον να το πιστεψω.

 

ΥΓ. Φανταζομαι δεν μετρας τη χωρητικοτητα με προγραμματα τυπου aida64 που δειχνουν (και καλα) τη χωρητικοτητα της μπαταριας.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Αν και ειναι διαφορετικη περιπτωση το powerbank απο το laptop (το πρωτο ειναι χειροτερο), ωστοσο ΑΝ επαναλαμβανω ΑΝ το εχεις μετρησει με καποιο αξιοπιστο τροπο και οντως ισχυει, τοτε εισαι η εξαιρεση που επιβεβαιωνει τον κανονα. Αντιστοιχο παραδειγμα δεν μου βγαζει πανω απο μια ωρα. Σε εσενα πως κραταει το 90% της αρχικης χωρητικοτητας, ειναι αποριας αξιον και προσωπικα το αμφισβητω. Εδω οι ιδιοι οι κατασκευαστες πχ Dell κ.α σου λενε οτι το σωστο ειναι να μην δουλευει διαρκως στην πριζα με την μπαταρια και σε εσενα εχει τετοια αποδοση μετα απο τοσα χρονια εντονης χρησης; Μου ειναι αδυνατον να το πιστεψω.

 

ΥΓ. Φανταζομαι δεν μετρας τη χωρητικοτητα με προγραμματα τυπου aida64 που δειχνουν (και καλα) τη χωρητικοτητα της μπαταριας.

 

την εχω μετρησει ναι. Τα λαπτοπ απο καποια χρονολογια και μετα εχουν ενα feature στο κυκλωμα τους και κανουνν συντηρηση τη μπαταρια. Ειχα ανοιξει και το manual και ελεγε να βγαλω τη μπαταρια μονο αν θελω να αφησω το λαπτοπ για καιρο χωρις λειτουργια, δηαλδη για μηνες. Για χρηση στην πριζα δεν ειχε καποια σημειωση που να λεει οτι πρεπει να αφαιρεσω τη μπαταρια του. 

 

 

Προφανως δεν γνωριζω αν τα power bank εχουν λειτουργια συντηρησης μπαταριας ωστε να τα εχεις συνεχεια στην πριζα και να φορτιζεις απο εκει τα κινητα λαπτοπ κλπ. Προσωπικα το θεωρω χαζο να ειναι το power bank συνεχεια στην πριζα. Η χρηση τους ειανι για οταν δεν εχεις πριζα.

 

Εχω κι εγω xiaomi 10000 και 10400 και παιζουν μια χαρα. Τα ειχα παρει 14€ και 20€ αντιστοιχα. Και παλαιοτερα ειχα παρει ενα power bank 5200mah  απο ebay με 10€ οταν εδω ακομα δεν υπηρχαν και μεχρι να το χασω επαιζε μια χαρα. Οι τιμες των power bank απο ελλαδα ειναι απαγορευτικες. Προσωπικα αν το ειχα τεραστια αναγκη, και μονο, θα το επαιρνα απο ελλαδα με αυτες τις τιμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

την εχω μετρησει ναι. Τα λαπτοπ απο καποια χρονολογια και μετα εχουν ενα feature στο κυκλωμα τους και κανουνν συντηρηση τη μπαταρια. Ειχα ανοιξει και το manual και ελεγε να βγαλω τη μπαταρια μονο αν θελω να αφησω το λαπτοπ για καιρο χωρις λειτουργια, δηαλδη για μηνες. Για χρηση στην πριζα δεν ειχε καποια σημειωση που να λεει οτι πρεπει να αφαιρεσω τη μπαταρια του.

Ναι και εγω για σχετικα προσφατο λεω. Το ενα ηταν μοντελο του 2011 και το αλλο του 2014 (dell) το οποιο και ειχε τη σημειωση που αναφερω. Τεσπα.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αν και ειναι διαφορετικη περιπτωση το powerbank απο το laptop (το πρωτο ειναι χειροτερο), ωστοσο ΑΝ επαναλαμβανω ΑΝ το εχεις μετρησει με καποιο αξιοπιστο τροπο και οντως ισχυει, τοτε εισαι η εξαιρεση που επιβεβαιωνει τον κανονα. Αντιστοιχο παραδειγμα δεν μου βγαζει πανω απο μια ωρα. Σε εσενα πως κραταει το 90% της αρχικης χωρητικοτητας, ειναι αποριας αξιον και προσωπικα το αμφισβητω. Εδω οι ιδιοι οι κατασκευαστες πχ Dell κ.α σου λενε οτι το σωστο ειναι να μην δουλευει διαρκως στην πριζα με την μπαταρια και σε εσενα εχει τετοια αποδοση μετα απο τοσα χρονια εντονης χρησης; Μου ειναι αδυνατον να το πιστεψω.

 

ΥΓ. Φανταζομαι δεν μετρας τη χωρητικοτητα με προγραμματα τυπου aida64 που δειχνουν (και καλα) τη χωρητικοτητα της μπαταριας.

Δεν το έχω δει αυτό. Το μόνο που έχω δει είναι η σημείωση να βγαίνει η μπαταρία αν πρόκειται να μείνει για πολύ καιρό αχρησιμοποίητο. Γενικά απ'όσο ξέρω δεν υπάρχει θέμα να λειτουργούμε τα λάπτοπ με ρεύμα και μπαταρία ταυτόχρονα. Ίσα ίσα το βρίσκω και καλύτερο. Άσε που αρκετά λάπτοπ δεν έχουν αποσπώμενη μπαταρία πλέον :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως το θέμα έχει γεμίσει με off topic??? Το θέμα αφορούσε μία τιμή για ένα συγκεκριμένο προϊόν και τη διαφορά στην τιμή με τα υπόλοιπα καταστήματα στην Ελλάδα. Δεν είναι θέμα σύγκρισης μεταξύ προϊόντων ούτε αφορά τη σωστή χρήση αυτών. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...