Προς το περιεχόμενο

Η Sony αναμένεται να ανακοινώσει το Xperia C5 Ultra


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εξαιτίας της διαρροής του εγχειρίδιου χρήσης, γνωρίζουμε αρκετές λεπτομέρειες για την εμφάνιση και της δυνατότητες του γνωστού με την κωδική ονομασία smartphone της Sony, Lavender (Ε5553), το οποίο κατά πάσα πιθανότητα θα κυκλοφορήσει με την επίσημη ονομασία Sony Xperia C5 Ultra.

Σύμφωνα με τις εικόνες που διέρρευσαν, πρόκειται για μία συσκευή με μεγάλη οθόνη που καταλαμβάνει σχεδόν όλο το πλάτος της συσκευής, με τα περιθώρια αριστερά και δεξιά να είναι ελάχιστα.

 

Η συσκευή επίσης διαθέτει δύο ηχεία στην πρόσοψη και υποστηρίζει NFC ενώ η τόσο η εμπρόσθια κάμερα, όσο και η κύρια κάμερα συνοδεύονται από LED flash.

 

gallery_286955_2248_7247.jpg

 

Επίσης διαθέτει αποκλειστικό πλήκτρο για την κάμερα, υποδοχή microSD για την επέκταση του αποθηκευτικού χώρου καθώς και υποδοχή για nano SIM.

 

Το πλήκτρο επίσης για την αυξομείωση της έντασης του ήχου μπορεί να χρησιμοποιηθεί και για το ζουμ στην κάμερα.

 

gallery_286955_2248_6364.jpg

 

Από άποψη hardware, φημολογείται ότι το Sony Xperia C5 Ultra θα βασίζεται στο MediaTek MT6752 SoC και θα διαθέτει 2GB RAM. Η οθόνη του θα διαθέτει διαγώνιο 5,5 ιντσών και θα υποστηρίζει ανάλυση 1080p.

 

Η κάμερα στην πρόσοψη θα βασίζεται σε αισθητήτα 5,0 Megapixels ενώ η κύρια κάμερα σε αισθητήρα 13 Megapixels.

 

gallery_286955_2248_12616.jpg

 

Link.png Site: GSMArena


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρή Sony αφού δε σε θέλουνε τα Ultra εσύ γιατί τα θες; Έμαθε πάντως και έβαλε φλάς, κάτι είναι και αυτό. Πάντως, με τέτοια bezel είναι απαγορευτικές όλες οι συσκευές της sony σε πάνω απο 4,7" (δλδ 5,5 αντίστοιχες άλλων συσκευών).

 

Τουλάχιστον, βάζουν και καμιά μπαταρία της προκοπής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει bezel δεξια-αριστερα.οκ ομορφο και με τα βασικα πλεον κατα την γνωμη Χαρακτηριστικά. (2gb ram και 1080 οθονη) μπαταρία;;; τιμη;;; η κλασικη sony που θα το βαλει 500 ευρω;; αν ναι ουτε αυτο το μοντελο δεν θ εχει πωλησεις..

 

Ultra κ ιστοριες..βρειτε κ κανα αλλο πια...ολο ultra k ultra

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι η ιδεα μ ή ολο και περισσοτερες εταιριες επιλεγουν Mediatek αντι για Qualcomm? 

 

Παντως εχω βρει πολλα ατομα που τα γουσταρουν αυτα τα Ultra της sony και τα κυνηγανε. Βεβαια ειναι ατομα που κυκλοφορουν παντα με τσαντα (αυτο το κινητο δεν χωραει σε τσεπη, εκτος και αν εισαι ραπερ) και το θελουν για ταινιες κυριως οταν κανουν μεγαλα ταξιδια με τρενο π.χ.

 

Εγω προσωπικα ενα κινητο αμα δν χωραει στην κωλοτσεπη (και δεν λυγιζει :P ) δεν το θελω :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι η ιδεα μ ή ολο και περισσοτερες εταιριες επιλεγουν Mediatek αντι για Qualcomm? 

 

Παντως εχω βρει πολλα ατομα που τα γουσταρουν αυτα τα Ultra της sony και τα κυνηγανε. Βεβαια ειναι ατομα που κυκλοφορουν παντα με τσαντα (αυτο το κινητο δεν χωραει σε τσεπη, εκτος και αν εισαι ραπερ) και το θελουν για ταινιες κυριως οταν κανουν μεγαλα ταξιδια με τρενο π.χ.

 

Εγω προσωπικα ενα κινητο αμα δν χωραει στην κωλοτσεπη (και δεν λυγιζει :P ) δεν το θελω :P

 

Οι Mediatek είχαν παλιά πολλά θέματα, ειδικά στο GPS με είχαν ταλαιπωρήσει απίστευτα. Αλλά είναι φτηνοί και καλής αυτονομίας.

 

Τα Ultra της Sony τα μαμάει η ίδια η Sony γι αυτό δεν πουλάνε. Να βγάζει η μικρομπέζελη LG κινητό 6" ή η Μότο να πω ΟΚ αλλά όταν μιλάμε για σχέση οθόνης-συνολικού μεγέθους η Sony μένει στην ίδια τάξη και υπολογίζουμε τουλάχιστον μισή ίντσα παραπάνω.

 

Μπράβο, ξέσπασες 3ο παγκόσμιο. Θα σε κράξουν τώρα οι αιφονάκιδες χαφιέ, ψεύτη, κίβδηλε και καλοπληρωμένο πιόνι της Samsung που διασπείρεις συκοφαντίες για την Αππλ. Ου να μου χαθείς μαγάρισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Mediatek είχαν παλιά πολλά θέματα, ειδικά στο GPS με είχαν ταλαιπωρήσει απίστευτα. Αλλά είναι φτηνοί και καλής αυτονομίας.

 

Τα Ultra της Sony τα μαμάει η ίδια η Sony γι αυτό δεν πουλάνε. Να βγάζει η μικρομπέζελη LG κινητό 6" ή η Μότο να πω ΟΚ αλλά όταν μιλάμε για σχέση οθόνης-συνολικού μεγέθους η Sony μένει στην ίδια τάξη και υπολογίζουμε τουλάχιστον μισή ίντσα παραπάνω.

 

Μπράβο, ξέσπασες 3ο παγκόσμιο. Θα σε κράξουν τώρα οι αιφονάκιδες χαφιέ, ψεύτη, κίβδηλε και καλοπληρωμένο πιόνι της Samsung που διασπείρεις συκοφαντίες για την Αππλ. Ου να μου χαθείς μαγάρισμα.

 

Let the hell break loose :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρή Sony αφού δε σε θέλουνε τα Ultra εσύ γιατί τα θες; Έμαθε πάντως και έβαλε φλάς, κάτι είναι και αυτό. Πάντως, με τέτοια bezel είναι απαγορευτικές όλες οι συσκευές της sony σε πάνω απο 4,7" (δλδ 5,5 αντίστοιχες άλλων συσκευών).

 

Τουλάχιστον, βάζουν και καμιά μπαταρία της προκοπής

σιγά την βλακεία φλας είναι αυτό? να δεις το k800 μου το αρχαίο φλας xenon να βγάζεις φωτογραφία ανεμιστήρα και να τον τραβάει σαν ακίνητο,αυτά είναι φλας σαν των φωτογραφικών μηχανών.

εγώ τα ledάκια τα θεωρώ μια φτηνιάρικη λύση που έπρεπε να υπάρχει μόνο στα midrange κινητά,στα high end ποτέ και πόσο μάλλον σε υποτειθέμενα φωτογραφικά....όσο καλό και να είναι το led,xenon δεν θα γίνει ποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαρεσει που ακομα λετε για μπεζελ μερικοι..ο,τι ναναι.

Κατα τα αλλα, το κινητο για οποιον θελει πολλες ιντσες και σε χαμηλη τιμη θα ειναι πολυ καλο. Μενει να το διαπιστωσουμε βεβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και το θελουν για ταινιες κυριως οταν κανουν μεγαλα ταξιδια με τρενο π.χ.

 

 

αυτό με κράτησε κι εμένα στο Note 3 αλλιώς θα είχα πάει στο Blackberry Passport, καταναλώνω πολύ multimedia περιεχόμενο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιγά την βλακεία φλας είναι αυτό? να δεις το k800 μου το αρχαίο φλας xenon να βγάζεις φωτογραφία ανεμιστήρα και να τον τραβάει σαν ακίνητο,αυτά είναι φλας σαν των φωτογραφικών μηχανών.

εγώ τα ledάκια τα θεωρώ μια φτηνιάρικη λύση που έπρεπε να υπάρχει μόνο στα midrange κινητά,στα high end ποτέ και πόσο μάλλον σε υποτειθέμενα φωτογραφικά....όσο καλό και να είναι το led,xenon δεν θα γίνει ποτε.

 

Παρά το τίποτα καλό είναι. Δε λέω, ωραίο το xenon αλλά λίγη κιτρινίλα δε βγάζει μωρέ; Το πολύ θερμό δεν το γουστάρω και πολύ στις φώτο μου. Για πες ποιες ναυαρχίδες έχουν xenon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...